...

„Futurepreneurs“ programos dalyviai patirs ką reiškia kurti ateities verslą skirtingose srityse

Verslas

2017.02.23

Autorius: BZN start

Temos: , .

„Futurepreneurs“ programos dalyviai patirs ką reiškia kurti ateities verslą skirtingose srityse

Padedami patyrusių mentorių programoje dalyvaujantys jaunuoliai mokysis ir kurs startuolius penkiose ateities pasauliui itin svarbiose kategorijose. pixabay.com nuotr.

Vakar startavo pirmą kartą Lietuvoje organizuojama tarptautinė jaunimo verslumo skatinimo programa „Futurepreneurs“. Norą joje dalyvauti ir sukurti aplinkai draugišką, didžiąsias žmonijos problemas sprendžiantį startuolį pareiškė daugiau nei 600 jaunuolių iš visos Lietuvos.

„Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“ su mokslo, verslo ir kitais partneriais organizuojamoje programoje gali dalyvauti jauni žmonės iki 29 metų. Iš 600 pareiškusių norą dalyvauti buvo atrinkti maždaug 200 labiausiai motyvuotų jaunuolių. Maždaug 60 proc. užsiregistravusių dalyvių – vaikinai, dažniausiai – dar studijuojantys universitetuose.

„Startuoliai jau yra tapę svarbia mūsų šalies ekonomikos ir kultūros dalimi. Tad turime ambiciją, kad Lietuva taptų Rytų Europos startuolių rojumi. Šiuo tikslu esame nusimatę darbų plėtojant startuolių ekosistemą, kuriant palankią verslo aplinką startuoliams ir gerinant jų priėjimą prie finansavimo šaltinių“, – sako programą globojantis ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Informacinės ir technologijų sritys populiariausios

Padedami patyrusių mentorių programoje dalyvaujantys jaunuoliai mokysis ir kurs startuolius penkiose ateities pasauliui itin svarbiose kategorijose, tokiose kaip finansinės, švariosios, informacinės ir komunikacinės technologijos, transportas ir logistika, gynyba ir saugumas.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė informacinės ir komunikacijos bei finansinių technologijų kategorijos. Jose verslą norėtų kurti vidutiniškai daugiau nei pusė užsiregistravusių dalyvių ar komandų. Kiek mažesnio susidomėjimo sulaukė švariosios technologijos.

„Finansų paslaugų sektorius šiuo metu išgyvena milžiniškus pokyčius, kuriuos suteikia technologijos. Mūsų įmonės yra pažangių finansinių technologijų kūrėjai ar kalbėtume apie momentinius mokėjimus, ar kitus inovatyvius sprendimus“, – motyvuodamas jaunuolius išdrįsti įgyvendinti savo sprendimus sakė Tomas Vitkus, „Tieto Lietuva“ generalinis direktorius ir „Infobalt“ prezidentas.

Dalyvių laukia prizai

„Tieto Lietuva“ globoja programos finansinių technologijų kategoriją ir T. Vitkus bus tas žmogus, kuris asmeniškai padės šioje srityje idėjas plėtojantiems jauniesiems verslo kūrėjams. „Tieto Lietuva“ taip pat įsteigė 1000 eurų prizą geriausiai idėjai finansinių technologijų srityje.

 

„Didysis šios įgyvendinamos programos pliusas yra tai, kad programos dalyviai savo kailiu patirs, ką reiškia kurti ateities verslą skirtingose srityse.“

Laima Kaušpadienė.

 

„Lietuvos energija“ globoja programos švariųjų technologijų kategoriją, šios įmonės mentoriai dalinsis žiniomis su šioje srityje verslo idėjas kursiančiais jaunuoliais, o nugalėtojui įsteigė 1000 eurų prizą.

„Energetika žengia į naują pokyčių etapą, kuris pakeis sektoriaus veidą iš esmės. Tačiau svarbiausia, kad jų pagrindu bus sukurta švaresnė, efektyvesnė, labiau į klientą ir jo poreikius orientuota energetika. Todėl inovacijos yra energetikos sektoriaus pažangos varomoji jėga. Puiku, kad Lietuvos jaunimas aktyviai įsijungia į šį procesą ir ieško inovatyvių sprendimų“, – atidaryme sakė Dalius Misiūnas, „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Kokios perspektyvos laukia startuolių Lietuvoje, papasakojo Arvydas Bložė, verslo akceleratoriaus „Startup.lt“ vadovas. O svečiai iš Nyderlandų Coen‘as Faber‘as ir Bram‘as Van Schijndel‘is, pokyčių verslo kūrėjai, paaiškino, kodėl kuriant startuolį iš anksto svarbu galvoti, kokį poveikį ši veikla darys aplinkai, nes ilgalaikę perspektyvą turės tik darnios plėtros principais pagrįsti verslai.

Vienas sudėtingiausių sektorių – gynybos ir saugumo kategorija, kurioje kol kas dalyvių laukia mažiausia konkurencija. Kategoriją globoja Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija, kuri nugalėtojui taip pat įsteigė 1000 eurą prizą.

Geriausių programos dalyvių laukia ir kiti prizai: VGTU Linkmenų fabrikas įsteigė prizą geriausiam prototipui – 3 mėn. narystę Linkmenų fabrike. „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas“ vienai nugalėtojų komandai taip pat suteiks 6 mėn. narystę naujoje co-workingo erdvėje. „AsstrA“ – logistikos ir transporto globėja – geriausių idėjų transporto ir logistikos srityje autorius kvies dalyvauti tarptautiniuose mokymuose.

„Didysis šios įgyvendinamos programos pliusas yra tai, kad programos dalyviai savo kailiu patirs, ką reiškia kurti ateities verslą skirtingose srityse. Dalyviai bus globojami patyrusių mentorių ir savo srities profesionalų. Siekiant palengvinti konkrečių verslo idėjų generavimo procesą, dalyviams bus pateiktos problemos, su kuriomis susiduria šiandienos verslas ar gyventojai ir jaunuoliai turės ieškoti inovatyvių būdų šias problemas spręsti“ – teigė „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“ direktorė Laima Kaušpadienė.

Tris mėnesius truksiančios programos finišas – gegužės 3 d., kuomet dalyviai programos metu sugeneruotą startuolių idėją pristatys realiems investuotojams. Visiems projekto dalyviams taip pat bus įteikti programos sertifikatai.

Apie programą „Futurepreneurs

„Futurepreneurs“ – tai tarptautinė verslumo skatinimo programa, kviečianti jaunimą iki 29 metų kurti ateities startuolius ir pokyčių verslą. Programa Lietuvoje įgyvendinama pirmą kartą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.