...

Gyvenimas Amerikoje ar vaikystės svajonės įgyvendinimas

Verslas

2022.09.12

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Gyvenimas Amerikoje ar vaikystės svajonės įgyvendinimas

Jurgita Valantiejienė Asmeninio albumo nuotrauka

„Savo likimą galite valdyti mintimis ir svajonėse gyventi jau šiandien“, – pasakoja Jurgita Valantiejienė daug metų gyvenusi Amerikoje, bet nusprendusi įgyvendinti vaikystės svajonę Velžyje. Pirmiausia kirpyklą „Kosmogrožis“ sukūrė vaizduotėje realybės valdymo technikomis. Neilgai trukus tai virto realybe.

Mokykloje Jurgita svajojo apie kirpėjos profesiją, tačiau tuometinė prasta profesinių mokyklų reputacija ir mintis mokytis kirpėjos amato, ją baugino.

Baigusi vidurinę įstojo į konservatoriją, įgijo šokių mokytojo specialybę. Jurgitai mokyti šokti sekėsi labai gerai, buvo pakviesta dirbi į Valstybinį dainų ir šokių ansamblį „Lietuva“, bet viduje kirbėjo dar didesnė kelionių aistra: „Aistra pažinti pasaulį nugalėjo, taip atsidūriau Bostone, JAV. Metų tikslas buvo išmokti anglų kalbą, pakeliauti,“ – pasakoja moteris, tačiau praėjus metams ji suprato, kad neišmoko kalbos taip gerai kaip norėtųsi, nespėjo pakeliauti, todėl priėmė ryžtingą sprendimą ir įstojo į valstybinį universitetą „Umass Boston“, baigė sociologijos bakalaurą.

Bostone teko paragauti įvairių studentiškų darbų duonos: auklė, pardavėja, padavėja, banko darbuotoja. Laikui bėgant Jurgita pradėjo grynintis savo vertybes – likti visą gyvenimą emigrante ar grįžti į Lietuvą: „Supratau, kad man šeima, kultūra, kalba yra svarbiau nei finansinė nepriklausomybė JAV. Taigi po septynerių metų Bostone, aš vėl vaikštau Vilniaus gatvėmis“, – prisimena savo emigranto kelią moteris.

Darbą pagal specialybę rasti sunku

Grįžo puikiai mokėdama anglų kalbą, su geru išsilavinimu, bet suprato, jog čia tavęs tarsi niekas ir nelaukia: „Lietuvoje ekonominis pakilimas, darbo pagal specialybę rasti sunku, o dar tiek metų praleidus užsienyje. Vienas kitas darbas atsiranda ir vėl išnyksta, kol galiausiai mano gabumais patikėjo viena jauna kompanija“, – pasakoja Jurgita. Šioje kompanijoje dirbo ilgai, bet sėdėjimas ofise palengva virto beprasmybe, kažką keisti – nedrąsu iki kol kompaniją uždarė ir pagaliau atėjo laikas įgyvendinti vaikystės svajonę – mokytis kirpėjos amato.

Aistra pažinti pasaulį pati atkeliauja į kirpyklą

Baigusi kirpėjos specialybę Jurgita pradėjo dirbti Vilniuje: „Anglų kalbą mokėjau tik aš viena, tad mano klientais tapo užsieniečiai. Pradėjusi eiti nauju karjeros keliu neturėjau galimybės daug keliauti, bet tuomet pasaulis atkeliavo pas mane. Žavu pažinti pasaulį, kitas kultūras dirbant mylimą darbą“, – džiaugiasi verslininkė

Šiame versle sunkiausia pradžia dėl reikalingo įdirbio, savų kliento rato formavimo. Vilniuje suburtą klientų ratą teko palikti, moteris nusprendė paskui meilę keliauti gyventi į Panevėžį ir vėl viskas iš pradžių. Nauji klientai, viskas tarsi įsibėgėja, bet gimus dukrytei vėl viskas stoja dviems metams. Grįžus po vaiko auginimo atostogų pasaulį sukaustė pandemija: „Buvo abejonių, gal čia ženklai – ne tuo keliu einu, bet vidinis balsas sako, kad dar nepasiduok, tai ir toliau einu. Tikiuosi viskas bus gerai“, – pasakoja ryžtingai nusiteikusi Jurgita.

Realybės valdymo technikų naudojimas verslo kūrime

Atvykus gyventi į Velžį Jurgita norėjo dirbti čia įkurtoje kirpykloje, bet visos vietos jau buvo užimtos: „Tačiau mintis ir noras dirbti šalia namų manęs neapleido“, – pasakoja kirpėja. Pradėjo domėtis ES paramos projektų finansavimo galimybėmis savo darbo vietos kūrime, pateikė paraišką dalyvauti konkurse: „Konkurso eiga labai ilga, todėl tuo laikotarpiu pradėjau ieškoti patalpų“, – prisimena verslininkė.

Jurgita domėjosi transerfingu, skaitė knygas „Likimo valdymo galimybės“: „Vaikštinėdavau ir įsivaizduodavau kaip aš dirbu šalia namų, savo kirpyklėlėje, kai groja rami muzika, mano klientai mėgaujasi mano teikiamomis paslaugomis, atsipalaiduoja“, – prisimena kirpėja. Neilgai trukus kavinės, kuri įsikūrusi šalia jos namų „Lapė medyje“ savininkė Jūratė papasakojo, kad turi laisvų patalpų grožio paslaugoms. „Liko tik laimėti konkursą. Man pasisekė paramą gavau“, – džiaugiasi Jurgita.

Klientai – sąmoningi žmonės

Jurgita mano, kad šioje sferoje konkurencija minimali, nes kiekvienas klientas randa savo meistrą: „Toks tokį traukia, jei pastudijuosite savo meistrą, suprasite, kad jį ir jo klientus sieja kažkas bendro: pažiūros, hobis, stilius, pomėgiai, gyvenimo būdas. Tos pačios energijos rezonuoja. Būna, kad žmogus pradeda keistis ir pakeičia savo kirpėją“, – dalinasi pastebėjimais verslininkė.

Jos klientai – sąmoningi žmonės, besirūpinantys savo sveikata, fizine, emocine, dvasine. Jam rūpi ką jis deda ant savo galvos, ką valgo, rūpi gamta, suvokia, kad mes esame gamtos dalis. Todėl moteris ir sau kelia labai aukštus reikalavimus, dirba tik su tokia kosmetika, kurioje nėra cheminių bei naftos cheminių substancijų gautų iš gyvūnų bei sintetinių kvapų. Tai itališka „Naturalmente“ kosmetika, jos sudėtyje natūralūs aromatai iš gėlių ir augalų, augintų biodinamiuose ūkiuose.

Jurgitos tikslas, kad klientas ne tik pasigrąžintų, bet ir atsipalaiduotų, nusiramintų, pabėgtų nuo kasdienių reikalų, čia įrengta tik viena darbo vieta, todėl visas dėmėsys tik klientui.

Gyvenkite savo svajonėse

Moteris linki domėtis transerfingu, gyventi savo svajonėse, nes jos tikrai pildosi. Mažiau kreipti dėmesį į kitų nuomonę, politinę situaciją, gąsdinimus. Gyventi savo gyvenimą, o ne kitų. Pasitikėjimo ir energijos „veikti“ galima gauti Jolantos Chlevickienės Verslių moterų kontaktų rytmečiuose.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.