...

Po poros metų įkalbinėjimo tapo meistre ir yra laiminga džiugindama moteris

Verslas

2022.06.30

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , , .

Po poros metų įkalbinėjimo tapo meistre ir yra laiminga džiugindama moteris

Neringa Aršėnienė Asmeninio albumo nuotrauka

Neringa Aršėnienė (29) dar tik ketvirtą mėnesį vykdo savo veiklą, bet yra laiminga galėdama garsiai pasakyti, kad per labai trumpą laiką pasiekė tikrai nemažų tikslų ir gerų rezultatų. Tai kas dieną jai patvirtina bent kelios laimingos ir švytinčios akys.

Neringa šiuo metu specializuojuosi šukuosenose, plaukų SPA procedūrose ir dažymuose. Ji pasakoja, kad daug metų ieškojo balanso tarp buvimo mama, žmona ir moterimi: „Visą gyvenimą žinojau, kad gavau talentingas rankas, su kuriomis galiu daryti daug smulkių, kruopščių darbų, kurti ir save per jas išreikšti. Mano rankos yra lyg mano pačios pratęsimas, tačiau daugelį metų nežinojau kaip šį savo talentą išnaudoti. Tad pasirinkau tiesiog būti namų šeimininke, skaniai gaminti ir rūpintis namų jaukumu. Po kelių metų motinystės man pradėjo trūkti savirealizacijos, norėjau pasauliui duoti daugiau, norėjau kažkokiu būdu padėti moterims“, – prisimena Neringa.

Kirpimas kaip terapija

Paskutinius metus jos mylimiausia draugė kirpėja-stilistė žinodama, kad Neringa turi auksines rankas ją bandė įkalbėti, kad mokyčiausi šio amato, nes jautė, kad ši veikla jai atneštų džiaugsmą ir galėtų save realizuoti. Tad po beveik kelis metus trukusio įkalbinėjimo moteris nusprendė pabandyti pabūti kirpėja namuose ir vienai giminaitei nudažyti sruogeles. Tad kibo į darbus ir nudažė plaukus sruogelėmis vyro dukterėčiai. Kai pamatė šios merginos akis po pirmojo gyvenime plaukų dažymo, pamatė jų spindesį, pajuto jos džiaugsmą, suvokė, kad kirpimas yra ne tik amatas. Tai jausmas, kurį moterims gali dovanoti savo prisilietimu, užpildo iki dangaus ir įprasmina šią veiklą daug giliau nei gali atrodyti iš šalies.

„Man šis amatas yra tarsi terapija, kaip mano mokytojas pasakė: klientai, ypatingai moterys, ateina ne tik nusikirpti ar nusidažyti plaukų. Kirpėjui reikia turėti tiek meilės, kad apgaubtų ja kiekvieną klientą, nes jie pas mus ateina tada, kai jos jiems trūksta. Tad man viskas, kas vyksta kirpėjos kėdėje, yra ritualas apie du žmones, kurie vienas kitam duoda, dviejų žmonių lygiaverčius mainus. Kiekvienas klientas yra mokytojas, iš kiekvieno išmokstu tiek pat daug, kiek jam atiduodu savęs ir tai man yra labai brangu. Dievinu tą jausmą, kai moterys (kadangi 99% klienčių yra moterys) sugrįžta ar rekomenduoja savo draugėms. Kaip jos džiaugiasi po apsilankymo ir kiek suteikia pasitikėjimo savimi, kai pasijunta gražesnės, patrauklesnės, nes juk mūsų moterų puošmena yra plaukai“, – sako pašnekovė.

Atsivėrė daug galimybių

Dabar specialistė juokauja, kad pats Dievas jai nutiesė kelią pasiekti šių savo profesinių tikslų. Visi iššūkiai, su kuriais susidūrė, įskaitant ir finansinius, išsisprendė savaime ir atsivėrė daug galimybių pradedant nuo mokymosi pas aukščiausio lygio meistrus, šukuosenų čempionato, darbo vietos salone Vilniuje, kuriame labai ir norėjo dirbti, dukrytės vieta darželyje ir daug kitų. Klaidą, kurią dabar vertina kaip pamoką, sakosi padariusi tik vieną – pačioje pradžioje atliko praktiką viename naujai atsidariusiame, prabangiame salone Kaune. Ten leido tam tikriems meistrams, neapmokamos darbo jėgos ieškojusiems savininkams pasakyti jai, kas ji yra ir patikėti, kad jie teisūs. Tad nebekartotų šios klaidos ir niekam neleistų savo vertės sumenkinti, kad ir koks „autoritetas“ tai bebūtų. Savivertės pamoką šis salonas ją išmokė ir šiandien yra labai dėkinga už šią skaudžią, tačiau vertingą pamoką.

Žinią apie save pašnekovė skleidžianti, tačiau labiausiai pasiteisino reklama iš lūpų į lūpas bei socialiniai tinklai – taip ateina daugelis klientų.

Investicijos niekada nesibaigia

Neringa sako, kad investicijų reikėjo ir dar tebereikia brangiems darbo įrankiams, kurių reikia nemažai ir įvairių, seminarams bei kelionei į darbą, kadangi gyvena Kaune, o dirba Vilniuje. Pastebi, kad investavo apie 4000€, tačiau investuoti į žinias reikia nuolat, nes nuolatos keičiasi tendencijos, atsiranda naujesnių technikų, žinių, seminarų, įrankių. Ji sako, kad kol kas dar neatsipirko, tačiau jau pradeda jausti, kad pinigai pradeda vis daugiau sugrįžti.

Moteris konkurencijos nejaučia, nes nebando jos įžvelgti, mano, kad kiekvienas klientas susiranda meistrą pagal savo poreikius, vertybes ir kompetencijas. Tiki bendryste ir draugyste, nes kartu galima sparčiau ir efektyviau augti, tobulėti palaikant, pagelbėjant ir besidalinant patirtimi.

„Sako prastas tas karys, kuris nesvajoja tapti generolu, tad mano planai yra eiti į priekį, kasdien mokytis, tobulėti, kelti kvalifikaciją. Siekiu, kad kuo daugiau moterų po mano prisilietimo pasijustų laimingomis, save pamiltų iš naujo ir vieną dieną visus pakviesti į savo grožio namus“, – ateities planais dalinasi pašnekovė.

Pradedantiesiems linki niekada nenustoti, svajoti, tikėti ir žengti žingsnius savo tikslo link. Niekada niekam neleisti sumažinti jūsų talentų ir prisiminti, kad tik tu gali nuspręsti, kas esi ir kuo nori būti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.