...

Ezoterika – gyvenimo būdas, tapęs pragyvenimo šaltiniu

Verslas

2017.06.23

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Ezoterika – gyvenimo būdas, tapęs pragyvenimo šaltiniu

Samantha Zachh. Asmeninio albumo nuotr.

Vilnietė Samantha Zachh (29), užaugusi šeimoje, kurioje domėjimasis žmogaus psichologija ir ezoterika buvo neatsiejama gyvenimo būdo dalis, nusprendė ir toliau gilintis į ją dominančias temas. Prieš metus ji pradėjo teikti dvasinę pagalbą žmonėms, o šiais sukūrė savo įmonę ir autorinį puslapį zachh.lt.

Ėmėsi to, ką moka geriausiai

Po verslo vadybos studijų VGTU, Samantha (tikrasis vardas – Samanta, Zachh – sutrumpinta vyro pavardė) padirbėjo pardavėja, išbandė dar keletą darbų, kol kartą tiesiog savaime jai gimė idėja. „Visuomet savo aplinkoje daug padėdavau žmonėms, o kai nesisekė joks kitas darbas, nusprendžiau imtis to, ką geriausiai moku ir kas teikia didžiausią malonumą“, – apie savo apsisprendimą užsiimti ezoterika ir parapsichologija aiškina jauna moteris, dar įgijusi ir numerologijos magistro diplomą Maskvos parapsichologijos ir numerologijos institute. Naujoji veikla jai teikia daug džiaugsmo, o didžiausias sunkumas – suspėti įgyvendinti vis kylančias naujas mintis ir idėjas, žengti toliau.

Tenka įveikti stereotipus

Parapsichologijos ir ezoterikos žinovei S. Zachh, pasirinkusiai jai patinkančią veiklos sritį, tenka priešintis visuomenėje tvyrantiems standartams ir stereotipams, dažnai aiškinti dalykus, kurių ji nenori pripažinti. „Žmonės per daug kaltina aplinką, aplinkybes, kitus žmones, o nenori pažvelgti į save, nors problemų priežastys kaip tik ten – kiekvieno elgesyje ir požiūryje. Daugelis sunkiai tai priima, nelinkę užsiimti savianalize“, – sako ji ir prisipažįsta, kad ezoterikos paslaugos populiarėja lėtai, nes dar reikia laiko įsibėgėti, kad žmonės įsitikintų jų nauda.

Parapsichologė Samantha mano, kad šių paslaugų gali kreiptis bet kuris žmogus, jos aktualios visiems. Pasak jos, nėra tobulų žmonių, kiekvienas turime kur link tobulėti.

Investicijos, kurių reikia šiai veiklai plėtoti, skiriamos žinioms kaupti ir tobulėti.

Dvigubas gyvenimas

S. Zachh, pasakodama apie savo asmeninę patirtį, sako, kad nuo 14 metų pradėjo domėtis ezoterika, nes visur ieškojo atsakymų į klausimus: kas aš, kodėl aš čia? „Kuo daugiau gilinausi į ezoterines ir psichologines žinias, tuo daugiau rasdavau atsakymų į savo klausimus, todėl nesustojau, gilinausi toliau. Šia tema pasikalbėti galėdavau tik namuose su mama ir močiute, nes draugai ir kiti šeimos nariai ne itin tuo tikėjo. Gyvenau tarsi dvigubą vidinį gyvenimą: buvau dėmesio centre, daugybė draugų, vakarėliai, o viduje buvo nuolatiniai savęs ieškojimai, milžiniškas vienatvės jausmas, depresijos, atsiskyrimas emociškai nuo visų, vidinis pasislėpimas, slapstymasis. Mokiausi savarankiškai iš knygų, dokumentinių filmų, straipsnių. Viską bandžiau sujungti su logika, pamatyti bendrą visos visumos paveikslą ir svarbiausia – panaudoti tai praktikoje“, – pasakoja ji.

Vienas žingsnis iki šarlatanizmo

 

„Kiekvienas atranda savo klientus, todėl tam tikru žmogaus gyvenimo etapu visi mes reikalingi.“

S. Zachh

 

Norint užsiimti tokia veikla, aiškina moteris, reikia daug žinių – ne tik teorinių, bet ir praktinių. Taip pat būtina logika, sąmoningumas, detalių matymas ir jų sujungimas į vieną visumą. „Visoje ezoterikoje, kur nėra logikos, nukrypstama į šarlatanizmą“, – įsitikinusi šia sritimi nuo paauglystės besidominti pašnekovė. Ji pripažįsta, kad dvasinio pobūdžio paslaugų srityje yra tam tikra konkurencija. „Yra daugybė gyvenimo būdo konsultantų, dvasinių mokytojų, lektorių, kurie taip pat bando padėti žmonėms“, – sako Samantha. Tačiau ji jų nevadina tikrais konkurentais. „Kiekvienas atranda savo klientus, todėl tam tikru žmogaus gyvenimo etapu visi mes reikalingi. Galbūt žmogus pirmiausia susidomės religija, vėliau ją atmes ir kreipsis į gyvenimo būdo konsultantus“, – sako S. Zachh, kuriai ši veikla, kaip ir šeima, yra svarbiausias gyvenimo užsiėmimas, padedantis pelnytis ir pragyvenimui.

Pasikeisti turite patys

„Numerologijos ir ezoterikos paslaugos daugiausia sudomina žmones, kurie eina dvasingumo link, domisi ne tik fiziniu kūnu, bet ir dvasiniu. Mano klientai yra atviri naujovėms, pasiruošę keistis. Taip pat ir tie, kurie stovi pusiaukelėje ir ieško pagalbos, padėsiančios apsispręsti, tačiau niekada neperšu vienos nuomonės, variantų yra daug. Pasikeisti, pagerinti savo gyvenimą, pasirinkti, kaip elgtis, turite patys“, – sako paslaugų sumanytoja. Savo misiją Samantha nusako taip: „Suteikti informacinę erdvę, kuri padėtų savyje atrasti visus atsakymus, padedančius pasikeisti. Mano pagrindinis lūkestis – vidinės harmonijos atradimas, gebėjimas suprasti pasaulį ir save. Noriu, kad žmonės nustotų manyti, jog ezoterika ir energetika gali būti susijusios tik su įvairiomis būrėjomis ir šarlatanais. Susiejus logiką, jausmus, sąmoningumą, visos šios sritys tampa lyg viena nedaloma visuma.“

„Linkiu išgirsti savo tikrąjį norą, pašaukimą, ką jums labiausiai patinka daryti, nusistatyti tikslą ir siekti jo, nepaisyti, ką apie tai mano kiti“, – linki harmonijos kūrėja Samantha Zachh.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.