...

Elnių sodybos šeimininkams tenka išklausyti „vidinius krokodilus“

Verslas

2022.12.14

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Elnių sodybos šeimininkams tenka išklausyti „vidinius krokodilus“

Eglė Puidokienė Asmeninio albumo nuotrauka

Pirmą žiemą skaičiuojančios elnių sodybos Klaipėdos rajone šeimininkams Eglei (31) ir Mintautui Puidokams (34), veterinarijos klinikos savininkams, dar vienas naujas verslas – elnių sodyba „Elniaragio Guolis“ – didesnių sunkumų kelia gal tik dėl vieno dalyko – jis nėra pastovus, daug kas priklauso nuo sezono ir nuo to, papildo, kiek pats darbo įdėsi. „Kiek įdėsi, tiek turėsi“, – visiškai tuo tikri šeimos verslo atstovai. 

Po kelionių grįžo su svajonėmis

Puidokienė, gimusi ir užaugusi Klaipėdoje, baigusi LSMU Veterinarijos Akademiją, įgijo išsvajotą veterinarijos gydytojos specialybę, tada leidosi į keliones po pasaulį. Keliaudama piligriminėje kelionėje, Prancūzijoje, susipažino su savo būsimu vyru. Pora kartu grįžo gyventi ir dirbti į Klaipėdos rajoną.

„Patyrinėję pasaulį, nusprendėme įsikurti Klaipėdoje, greitai čia pasidarė per ankšta, tad radome nuostabią sodybą su elniais ir kita flora bei fauna. Gaila tokiu džiaugsmu gėrėtis tik patiems, tad nusprendėme pasidalinti su kitais. Taip ir gimė „Elniaragio Guolis“ – namelis šalia elnių su pirties džiaugsmais.

Kūrė tyliai, ramiai

„Šį projekčiuką įkūrėme tyliai, ramiai, tad nespėjome sulaukti jokių priešpriešų. Žinoma, vidiniai „krokodilai“ bandė ir vis bando pasikandžioti cypaudami: „kam to reikia? kam įdomūs tie jūsų elniai“ ir pan.“, – pokalbį pajuokavimu nuspalvina E. Puidokienė.

„Esame gamtos mylėtojai, tad buvimas miškų, pievų ramybėje mums atrodo didelis džiaugsmas, o dar ir šalia ramiai rupšnojantys didingi elniai su žioplučiais mažyliais, besislepiančiais „po mamos sijonu“, – apsisprendimą imtis veiklos pagrindžia gamtos mylėtoja E. Puidokienė.

Sodybos pavadinimą  patys elniai padiktavo. „Kitus variantus nubaubė“, – žaismingai tęsia pašnekovė.

Savarankiška nuo jaunų dienų

Apie savarankišką gyvenimą, darbą  ir uždarbį, prisimena verslų kūrėja E. Puidokienė, jai teko suprasti dar paauglystėje. Būdama trylikos jau pardavinėjo kojines turguje, yra dirbusi ir aukle, ir padavėja, ir žirnius Suomijoje rinkusi, vynuoges romantiškai Prancūzijoje skynusi.

Tapusi elnių sodybos šeimininke, E. Puidokienė kasdien rūpinasi dvidešimt trimis elniais ir šešiais jų šios vasaros mažyliais. Gyvūnai ganosi maždaug 5 ha plote. Vieni jų atkeliavę iš Kinijos – Dovydo elniai, tokių Lietuvoje sutikti retenybė, o kiti – didingieji taurieji elniai.

Malonumas didelis, bet ir darbo yra

Sodybos savininkė pasakoja, kad vasarą elniai labai savarankiški, ganosi vešliose pievose, rudenėjant grįžta vis arčiau žmogaus: tai obuolio nori paragauti, tai burokų paskanauti. O žiemą, tęsia ji, vyras tik ir spėja vežti traktoriumi šieną į šėryklas, o elniai nekantriai būreliais lūkuriuoja visai aplink. Šlapia nosyte baksnoja rankas.

Mes su dukrytėmis daugiausia tik desertus jiems nešame: morkas, obuolius, o vyras (beje, kad ir susipažinome Prancūzijoje, jis gyvenimą sostinėje iškeitė į miško ramybę) kimba į ūkiškus darbus. Kasdieninė priežiūra nėra sudėtinga, tačiau aptvarų įrengimas, priežiūra, elnių selekcija, transportavimas, čia jau prasideda didieji reikalai ir galvos sukimas. Malonumas didelis, bet ir darbo, išlaidų tikrai nemažai. Draugai juokauja, na, kada gi tos elnienos ragausim, o mes raginame juos geriau elnius pašerti, atvykstant jiems ką nors skanaus atsivežti“, – su meile pasakoja E. Puidokienė.

Tvirtai atsistoti tikisi po trejų metų darbo

Investicijos į pradėtą verslą, pažymi sodybos šeimininkė, labai nemažos ir pastovios. Šeima tikisi, jog prireiks trejų metų ir „Elniaragio Guolis“ stovės tvirtai, ir prisidės prie tolimesnių naujų idėjų. Kol kas sodybos savininkai džiaugiasi savo klientais, kurie visi, pasak jų, nuostabūs, šilti, tvarkingi, visi atvyksta ir išvyksta kaip geri draugai.

Pripažįsta, kad konkurencijos šioje srityje netrūksta. Aplink Klaipėdą gausu poilsio kampelių, tačiau ne elnių apsuptyje. Ateityje Puidokai norėtų rengti įvairius edukacinius renginius vaikams ir suaugusiems apie gamtą, gyvūniją.

Pirmyn paskui savo idėją

Darbo ir kasdienių rūpesčių Puidokams nestinga. Šeimoje auga dvi dukrytės, penktus metus šalia Klaipėdos, Ginduliuose, veikia jų įkurta veterinarijos klinika „Vetema“, apie kurią sako: „Tai mūsų pirmasis kūrinys, kurį stengiamės puoselėti bei rūpintis ir kitų žmonių mažaisiais augintiniais. Mus veža pažintys su naujais žmonėmis, jų dėkingumas ir šypsenos išvykstant, puikiai pailsėjus“ „Elniaragio Guoliui“ garsinti sukūrė svetainę, taip pat skelbiasi Booking ir Airbnb, Facebook platformose.

Kokiu palinkėjimu pasidalintų su svarstančiais apie savo verslą? E. Puidokienė primena: „Banali, bet šventa tiesa: jei tau atrodo, kad turi super idėją, kuri tau pačiam labai patinka, tai išsitiesi ir pirmyn. Nebus lengva, bet bus žiauriai įdomu ir gera!“

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.