...

Dovanų paieška inspiravo netikėtai veiklai

Verslas

2023.05.01

Autorius: Nijolė Simaitienė

Temos: , .

Dovanų paieška inspiravo netikėtai veiklai

Greta Kniežaitė–Novikovienė // Asmeninio archyvo nuotr.

Visada pirmenybę teikusi originalioms, rankų darbo dovanoms, Greta Kniežaitė–Novikovienė įkūrė „CĖCĖ“. Nedidelė, rankų darbo gaminių iš cemento, elektroninė parduotuvė savo kūriniais užkariavo ne vieno pirkėjo, ieškančio išskirtinių dovanų bei interjero detalių, širdį. Įkūrėja įsitikinusi, jog tik su meile atliekamas darbas, privers jį pamilti ir patį klientą. 

Greta prisimena savo veiklos pradžią: „Buvo kalėdinis laikotarpis, o kadangi tuo metu ieškau originalių rankų darbo dovanų draugams ir artimiesiems, kilo mintis, kad geriau pati kažką sukurčiau“. Kupina naujų idėjų, moteris nusprendė, jog tai turėtų būti pagaminta iš neeilinės medžiagos. Ta medžiaga pasirodė besanti cementas. Greta eksperimentavo su įvairiais cemento mišiniais – įprastas statybinis netinka, nes juk ne namus statytų, o papuošalus ir interjero detales kurtų. „CĖCĖ“ įkūrėja išskiria, jog gaminant preciziškas smulkmenas ypač svarbus kuo geresnis medžiagos surišimas. Po daugybės eksperimentų Gretai pavyko – jos pirmieji kūriniai buvo žvakidės ir auskarai. Juos ir dovanojo artimiesiems Kalėdų proga. 

Klientai – industrinio stiliaus interjero gerbėjai

Praėjus šventiniam laikotarpiui Greta ir toliau kūrė iš cemento. Taip gimė daugybė įvairių interjero detalių, papuošalų. Vazos, vonios dozatoriai, žvakidės, padėkliukai puodeliams ir padėklai užkandžiams, auskarai ir pakabučiai – tiek ir dar daugiau idėjų atsirado „CĖCĖ“ vystymosi laikotarpiu. Kuo daugėjo minčių, tuo labiau moteris norėjo savo darbais pasidalinti ne tik su artimaisiais, bet ir didesne auditorija. 

Jauno verslo pradžia buvo „Facebook“ paskyra su išskirtiniu pavadinimu. Vardą veiklai padiktavo pati medžiaga, iš kurios buvo kuriama: „Pirmoji cemento raidė yra C, o kadangi tariame kaip CĖ, tai man kaip cemento trumpinys – „CĖCĖ“. Greta prisimena, jog pirmieji jos klientai buvo draugai, tačiau vėliau vis dažniau ją atrasdavo, ieškantys industrinio stiliaus detalių interjerui. 

Eksperimentuoja su medžiagomis

Greta atskleidžia, jog be interjero detalių ir papuošalų gamybos, jai veiklos tikrai netrūksta. Jos aistra – fotografija, o savanorystę projekte „Nebrisius.lt“ jau devintus metus vadina atgaiva sielai. Prie viso to – jauna mama – jau 8-erius metus yra nekilnojamojo turto agentė. „CĖCĖ“ man daugiau hobis, kuris papildo kitas veiklas“, – prisipažįsta kūrėja. Tačiau tuo pačiu atskleidžia, jog nestovi vietoje ir kasmet savo veiklą papildo skirtingomis naujomis medžiagomis. Greta pradėjo kurti iš „Jesmonite“ – mineralinės dervos, sukurtos vandens pagrindu. Anot pašnekovės, ši medžiaga ne tokia jautri kaip cementas, todėl darbas su ja šiek tiek lankstesnis ir turintis daugiau galimybių. Pavyzdžiui, galima kurti įvairių spalvų ir netradicinių technikų gaminius. Greta prisipažįsta, jog dirbant su šia medžiaga padidėjo susidomėjimas jos darbais – atsirado daugiau užsakymų. Nuo šio rudens kūrėja ėmėsi gaminti ir iš polimerinio molio. Tačiau kol kas tik papuošalus. Ši medžiaga labai palanki smulkmenų gamybai, nes nesi „pririštas“ prie formų: „Su polimeriniu moliu platesnės galimybės sukurti kažką įdomesnės spalvos, tekstūros ar formos, medžiaga mažiau paveiki aplinkos veiksniams“. 

Auditoriją auginasi savo idėjomis

Greta prisipažįsta, jog specialiai reklamos savo veiklai neužsakinėja. Visi, kas atranda kūrėją – arba iš lūpų į lūpas, arba ieškodami netradicinių sprendimų. Moteris svarsto, jog norėtų sudalyvauti mugėse, kuriose galėtų pristatyti savo darbus ir juos pamatytų platesnė auditorija žmonių. Tam reikia gana didelio kiekio dirbinių, kad pavyktų pilnai parodyti, kaip išpildomos visos idėjos.

Nors Greta sako duodanti laisvę savo vaizduotei, tenka atsižvelgti ir į kliento poreikius: „Dažniausiai kuriu man patinkančiomis formomis ir spalvomis, bet nemažai klientų pageidauja, kad priderinčiau gaminius ir prie jų namų interjero spalvų“. Dėl to kūrėja tik džiaugiasi – taip „CĖCĖ“ atsiranda dar daugiau spalvų, ir dar daugiau formų. „Kad verslas augtų, svarbiausia savo veiklą vykdyti iš visos širdies ir tikėti savimi, savo idėja. Nes jei pats tuo netiki, kaip tavimi patikės klientas?“

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.