...

Dizaino konkursų svetainės įkūrėjas: konkurentų šalyje neturiu

Verslas

2014.02.20

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Dizaino konkursų svetainės įkūrėjas: konkurentų šalyje neturiu

Šarūnas Norkus foto iš asmeninio albumo

„Kartą interneto svetainei prireikė logotipo, tačiau nežinojau, kuriam dizaineriui patikėti šį darbą. Svarsčiau, kas galėtų jį atlikti geriau. Tada ir kilo mintis surengti dizaino konkursą ir išsirinkti geriausią darbą. Po kurio laiko situacija pasikartojo, tad pradėjau domėtis, ar yra svetainių, kuriose galima rengti logotipų dizaino konkursus“, – pirmą kilusią mintį apie dizaino konkursų svetainę www.logokonkursas.lt prisiminė jos įkūrėjas programuotojas Šarūnas Norkus (29).

Stebino užsienio praktika

Iš Klaipėdos kilęs jaunuolis svetainių kūrimu ir programavinu užsiima jau aštuonerius metus. Taip darbuojantis vaikinui kilo idėja supaprastinti logotipų ieškančių žmonių ir įmonių pastangas.

„Jau seniai galvojau sukurti ką nors vertingesnio nei eilinę svetainę – projektą, kuris būtų naudingas ne tik man, bet ir kitiems. Lietuvoje radau keletą panašių forumų, tačiau ten buvo tik susirašinėjama, užsakovai kartais dingdavo neapmokėję už atliktą darbą. Mačiau, kad yra tokių konkursų poreikis, tačiau nėra tam pritaikyto patogaus įrankio, atsiskaitymų užtikrinimo“, – pasakojo Š. Norkus. Pasak jos, svetainė skirta logotipo, skrajutės, vizitinės kortelės dizainui kurti konkurso būdu.

„Naršydamas internete aptikau keletą gerai išplėtotų tokio tipo svetainių užsienyje. Mane nustebino dizaino konkursų gausa, dalyvaujančių dizainerių skaičius ir aukšto lygio darbų kokybė. Pamaniau, kad tokio tipo svetainę galima sukurti Lietuvoje, ir vieną dieną tvirtai pasiryžau įgyvendinti šią idėją“, – šypsosi Š. Norkus.

„Nemažai įmonių atstovų gana atmestinai žiūri į logotipo kūrimą ar daugumai jų biudžetas neleidžia samdyti profesionalios dizainerių agentūros. Manau, kad dizaino konkursų svetainė – pats tinkamiausias pasirinkimas įmonėms ar startuoliams, kurie tik pradeda veiklą ir tam negali skirti daug lėšų.“

Svetainė sparčiai plečiasi

„Svetainė www.logokonkursas.lt veikia trumpiau nei metus, projektas tik įsibėgėja. Kadangi viską kuriu savo jėgomis ir daugiau iš idėjos, viskas vyksta ne taip greitai, kaip norėtųsi, reikalingos didesnės investicijos į projekto populiarinimą“, – sakė Š. Norkus.

„Pradžioje maniau, kad svetainė turėtų specializuotis logotipo kūrimo srity, tačiau laikui bėgant nusprendžiau, jog neverta apsiriboti logotipais. Juk dažnai prireikia ir vizitinės kortelės, skrajutės ar kitokio tipo dizaino. Tad teko praplėsti svetainės funkcionalumą. Dėl to tikrai nesigailiu“, – kaip didėjo svetainės paslaugų asortimentas, džiugiai pasakojo pašnekovas.

Atsikratė nuomonių, kad nepavyks, ir ketina nerti į tarptautinę rinką

Programuotojas pasakojo, kad sumanius sukurti tokio tipo svetainę artimiausi draugai palaikė, tačiau buvo ir tokių, kurie skeptiškai žiūrėjo į šią idėją, rasdavo argumentų, kodėl ši iniciatyva turėtų nepavykti. Tačiau Š. Norkus rankų nenuleido: „Jeigu žmogus dega noru ką nors padaryti, visada ras išeitį. Ir atvirkščiai – kas jo neturi, randa daugybę priežasčių, kodėl tai turėtų nepavykti.“

Kalbėti apie svetainės atsipirkimą dar sunku. Kol kas apie tai net negalvoju, nes teko aukoti nemažai laisvo laiko ir asmeninių lėšų. Projektas žengia pirmuosius žingsnius, o generuojamos pajamos tik simbolinės. Dabar neturiu tikslo kuo daugiau uždirbti. Noriu kelti projekto vertę, didinti dalyvaujančių dizainerių ir užsakovų skaičių. Yra minčių ateityje plėstis ir į užsienio rinkas, manau, tada būtų galima pradėti galvoti apie didesnį pelną“, – planus bėrė šalyje konkurentų neturinčios svetainės įkūrėjas.

Sėkmę lemia rizika

Šalyje konkurentų neturinčios svetainės iniciatorius ir įkūrėjas pasakojo niekada neatsisakęs šios idėjos. „Patariu mažiau galvoti, imti ir daryti. Kad ir kokia gera idėja būtų, ji liks tik idėja, jei nieko nedarysite. Yra nemažai gerų verslininkų, kurie nėra baigę universitetų ir nepasižymi ypatingais sugebėjimais, tačiau jų sėkmę lemia tai, kad jie nebijo rizikuoti, nelaukia rytojaus, geresnių laikų ar dar nežinia ko“, – dvejojantiems savo idėjomis patarė tikslą pasiekęs Š. Norkus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.