...

Dirbti pagal tradicines anglų kalbos metodikas buvo nuobodu ir neefektyvu

Verslas

2022.09.13

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Dirbti pagal tradicines anglų kalbos metodikas buvo nuobodu ir neefektyvu

Lina Stonytė-Lapienė Asmeninio albumo nuotrauka

Lina Stonytė-Lapienė (42), anglų kalbos akademijos ,,Išminties kristalas‘‘ steigėja ir vadovė, save vadina labai kūrybinga ir iššūkius mėgstančia asmenybe, tad eiti pramintais takais ir dirbti pagal tradicines metodikas jai buvo nuobodu ir neefektyvu. „Tad mane dar labiau įkvėpė ieškoti to, kas iš tiesų įtraukia vaikus ir padeda jiems daug lengviau pasiekti geresnių ir greitesnių anglų kalbos rezultatų“, – sako ji, vadovaujanti daugiau nei trejus metus veikiančiam verslui, nors pirmąsias ,,6 kristalo briaunos‘‘ metodikos idėjas išbandė prieš dešimtmetį.

Verslo idėja kilo, kai vėl ėmėsi naujos pakraipos programos: „Šalia suaugusių mokymo ir verslo temų nagrinėjimo anglų k. užsiėmimuose nutariau dirbti su 4-5m. vaikų grupele, kurie nemokėjo nei rašyti, nei skaityti. Draugai ir pažįstami nuolatos guosdavosi, kad jų darželinukai vaikai pamokėlėse išmoksta tik deklamuoti angliškus eilėraščius, dainuoja angliškas dainas, bet tuo jų anglų k. žinios ir baigiasi. Tad ėmiau eksperimentuoti ir ieškoti, kokiose veiklose vaikai mato prasmę ir iš tiesų įsitraukia, o tai duoda greitesnių rezultatų anglų k‘‘.

Pedagogė prisimena, kad tie metai buvo pilni kūrybos, eksperimentavimo, pirmiausia namie su savo vaikais išsibandydavo kilusias idėjas. Kūrybiniai ieškojimai tapo kasdienybe ir tęsiasi iki šiol.

Išmintis ateina per patirtį

Taip gimė anglų kalbos akademija ,,Išminties kristalas‘‘, paremta L. Stonytės-Lapienės sukurta metodika ,,6 kristalo briaunos‘‘.  Pasak specialistės, išmintis apima ne tik žinias, ji ateina per patirtį, per visuminį pasaulio supratimą. Veiksmingas mokymasis vyksta tik suvokiant objektą iš skirtingų kampų, tarsi kristalą. Kur anglų kalba susitinka su chemija, fizika, geografija ir t.t. Juk ir tikrovėje suvokiame dalykus ne atskirai, bet kaip visumą, – pažymi pašnekovė.

Metodika ,,6 kristalo briaunos‘‘ padeda vaikams mokytis anglų kalbos per eksperimentus, kūrybines ir kulinarines veiklas, sporto šakas, jausmus ir emocijas iššaukiančias nuotraukas bei Ponaitį Video. Įdomu ne tik vaikams, bet ir mokytojams, tai itin sustiprina abipusę motyvaciją mokytis ir dirbti. O kur motyvacija, ten ir rezultatai.

Kiekvienais metais sukuria bent vieną naują produktą

Anglų kalbos akademija ,,Išminties kristalas‘‘ moko nuotoliniu būdu ir gyvai mokyklose bei darželiuose Vilniuje, grupėse ir individualiai 3-11 m. vaikus, taip pat ir vyresnius moksleivius ir suaugusius, taikydami individualizuotą požiūrį.

L. Stonytė-Lapienė pasidžiaugia pasiekimais: „Kiekvienais metais plečiamės ir startuoja bent vienas naujai sukurtas produktas. Šiais metais Vilniuje vasarą sėkmingai veikė mūsų unikali patyriminė anglų kalbos dienos stovykla.“

Taip pat atgaivinus vaikų susidomėjimą anglų kalba per prasmingas veiklas, stiprėja jų motyvacija mokytis, žingeidumas, taip natūraliai atsiranda ir rezultatai. „Mūsų šūkis: ,,Padedame pamilti anglų kalbą‘‘. Kai vaikai laimingi ir pasiekia anglų kalbos rezultatų, laimingi ir jų tėvai.“

Suaugusieji siekia atsikratyti baimės

Akademija turi ir suaugusių mokinių – verslininkų, vadovų bei specialistų, kurie nori atsikratyti baimės kalbėti angliškai bei užtikrintai išsireikšti anglų kalba savo kasdienėje, verslo aplinkoje ar net specifinėse darbo situacijose. „Iš savo ilgametės patirties pastebėjau, kad apie 95 proc. suaugusių žmonių bijo kalbėti angliškai, nes padarys klaidą, apsijuoks prieš kitus, ,,nes nieko nemoka‘‘ ir t.t. nepriklausomai nuo jų žinių lygio.  Tad svarbu ne tik gilinti jų anglų k. žinias, bet ypač stiprinti jų pasitikėjimą savimi“, – savo tikslus pamini verslininkė.

Pradžiai pakako kelių šimtų eurų

Įdomu, kad akademijos mokytojai gyvena ne tik Lietuvoje, bet ir Jordanijoje, Japonijoje ir Italijoje, o kai kurie klientai ne tik iš Lietuvos, bet ir Vokietijos, Šveicarijos ar Norvegijos. „Mūsų jauniausias mokinukas yra pusantrų metų, o besimokantis nuotoliniu būdu – trejų metų amžiaus. Vyriausias studentas buvo net 75-erių.

Prieš trejus metus pradėtam projektui investicijos, sako jo sumanytojos, buvo itin mažos – ,,startavau su keliais šimtais eurų, kurie atsipirko per mėnesį”.

Patyrė ir keletą pamokų. „Iš pradžių tirdama rinką labai save spaudžiau. Tuo metu buvau anglų kalbos trenerė, o visą laisvą laiką skyriau verslo startui. Kai vieną rytą pajutau, kad nebenoriu net atsikelti, supratau, kad turiu keisti savo laiko paskirstymą, – prisimena verslininkė, pripažįstanti, kad anglų kalbos mokymo srityje konkurencija didelė, tačiau jos sumanyta metodika yra unikali – moko vaikus anglų kalbos per patyrimą.

Svarbu nuosekliai planuoti laiką

L. Stonytė-Lapienė, dar ir dviejų vaikų mama, patenkinta, kad nuosavas verslas suteikia laisvę priimti sprendimus ir veikti, išreikšti savo kūrybingumą bei nuolatos tobulėti.

„Tai dar vienas mano kūdikis, kuriam atiduodu savo širdį ir laiką. Nuosavame versle gali tekti dirbti septynias dienas per savaitę, tad labai svarbu nuosekliai planuoti laiką ne tik darbe, bet ir laiką su šeima bei skirti laiko, kad pasikraučiau“, – savo patirtimi dalijasi moteris.

Pažinkite savo klaidas

Iš ilgos profesinės patirties L. Stonytė-Lapienė sako pasimokiusi, kad veikia paprasti dalykai, nereikia itin sudėtingų sistemų ir pan., „nes tai kelia rizikas ir problemas (kuo daugiau sudėtinių dalių prikimšta, tuo didesnė tikimybė, kad šis dalykas neveiks sklandžiai)”.

Visiems kurie yra savo verslo pradedantieji anglų kalbos akademijos ,,Išminties kristalas‘‘ vadovė, L. Stonytė-Lapienė norėtų palinkėti: „Tikėkite savimi ir eksperimentuokite. Jei vienas dalykas neveikia, ieškokite toliau. Nuolat tobulėkite patys, taip galėsite geriau padėti ir savo klientams, ir savo komandai. Būkite nuoseklūs ir ugdykite stiprią vidinę valią, taip užtikrinsite judėjimą tikslo link mažais žingsneliais. Analizuokite savo klaidas ir mokykitės iš jų”.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.