...

Dėmesys kokybiškam miegui tapo verslu

Verslas

2022.08.04

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , , , .

Dėmesys kokybiškam miegui tapo verslu

Asmeninio albumo nuotrauka Rita Kulikauskė-Daunaravičiūtė

Rita Kulikauskė-Daunaravičiūtė (34) – trijų vaikučių mama, kilusi iš mažo Vievio miestelio. Patalynės komplektus vaikams pradėjo siūti namuose, su paprasta buitine siuvimo mašina. Apdovanojusi savo šeimą, draugus ir kaimynus pačios kurtais gaminiais, šiandien ji sako žinanti, ko reikia geram, ramiam ir kokybiškam miegui. Kartu su artimųjų palaikymu, prieš pusmetį pradėjo aktyviau plėtoti mėgstamą veiklą ir nuo šių metų vasario startavo su el. parduotuve.

Idėja siūti miegui skirtus gaminius gimė iš noro mažyliams suteikti maksimalų komfortą už prieinamą kainą, taigi ir „Žirniuko“ pavadinimas atspindi vaikus. „Mažamečiai sūnūs manęs paprašė nupirkti patalynę su populiariais animacinių filmų herojais. Tuomet pagalvojau, kad ją galiu pasiūti pati. Taip viskas ir prasidėjo“, prisimena versli mama.

Išaugo iki fizinės parduotuvės

Sulaukus nemažo susidomėjimo patalynės komplektais pažįstamų tarpe, Rita įgavo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir gaminius ėmė reklamuoti Facebook mamyčių grupėse, įvairiuose skelbimų portaluose. Vis dėlto labiausiai norėjosi, kad prekes žmogus galėtų įsigyti tiesiogiai jas apžiūrint, paliečiant, derinant vietoje, kuris variantas labiausiai patinka. Taip namų verslas išaugo iki el. parduotuvės sukūrimo ir fizinės parduotuvės – siuvyklos atidarymo Vievyje. Priešingai nei siuvant namuose, atidarius parduotuvę kartu su siuvimo ateljė, netrūko skeptikų, kurie atkalbinėjo ir gąsdino, kad laukia bankrotas: „Turiu prisipažinti, kad net vyrui ne visada patinka mano idėjos, tačiau niekas manęs neatkalbės kelyje link tikslo. Būna dvejoju, daug kartų tariuosi, tačiau galutinį sprendimą vis viena priimu pati“.

Pagrindinis dėmesys kokybei   

Didžiausią dėmesį Rita skiria patalynės komplektų kokybei ir ilgam jų tarnavimo laikui, todėl audinius renkasi itin kruopščiai: „Siuvame tik iš šimtaprocentinės medvilnės, nes ši medžiaga yra natūrali, nesukelia alergijų ir tinka net patiems mažiausiems. Ji puikiai sugeria ir garina drėgmę, o tai ypač aktualu gausiai prakaituojantiems žmonėms. Audiniai yra lengvai prižiūrimi bei atitinka Oeko-Tex® Standard 100: juose nėra kenksmingų ar toksiškų medžiagų“. Siūles pašnekovė daro palenkimo principu, todėl gaminys neyra, nebrigzta, išlaiko ilgaamžiškumą. Medžiagas patalynės komplektams, moteris perka Lietuvoje, o furnitūra (užtrauktukai, siuvimo mašinos adatos, gumos) atkeliauja iš Lenkijos. „Rinkinius geram miegui siuvu taip pat sąžiningai, kaip tai daryčiau ir sau pačiai. Žirniukas.lt gaminiai atitinka aukščiausius kokybės standartus, yra visiškai saugūs vaikams bei draugiški aplinkai“, – apibendrina verslininkė.

Vaikams, mamoms ir seneliams

Vievio turgavietėje, Kauno g. esančioje „Žirniukas.lt“ parduotuvėje klientai kviečiami susikomplektuoti ir įsigyti patalynės rinkinius pagal savo pageidavimus (pasirinkti spalvą, į komplektą įtraukti kelis skirtingus dydžius ir pan.). Rita stengiasi nuoširdžiai įsigilinti į kiekvieno pirkėjo pageidavimus ir pasiūlyti geriausią variantą ramiam miegui. Nuo to laiko, kai moteris pasiuvo pirmuosius patalus savo sūnums, prekių asortimentas gerokai išsiplėtė. Patalynės komplektai ar atskiros jų dalys, apsaugėlės, pledai, baldakimai, vystyklai, marliukai, pagalvės nėščiosioms, žindyvėms skirtos skraistės ir pagalvės kokybišką poilsį užtikrina ne tik vaikams, bet ir jų mamoms bei seneliams. Renkantis miegojimo patalus, savo nuomonę drąsiai reiškia net patys mažiausieji, vos dvejų sulaukę pirkėjai, kurie vienareikšmiškai reikalauja pataliukų su Žaibo Makvyno, LOL, Kempinuko ir kitų žinomiausių herojų atvaizdais. Patalynę kūdikiams renka pačios mamos ir čia populiariausios ramios, neutralios spalvos, kurios dera prie namų interjero.

Savo veiklą pristato įvairiuose renginiuose

Siūdama gaminius kokybiškam poilsiui, moteris vietoje nestovi ir kasdien tobulėja, ieško naujų, originalių sprendimų: „Galiu kurti, stebėti – nėra ribų niekam. Pradėjusi nuo minimalių investicijų, šiandien jau galiu atvirai pasakyti, kad jos yra nemažos. Investuoju ne tik į geresnę siuvimo įrangą ir priemones, aukščiausio standarto medžiagas, bet ir į savęs tobulinimą žinių srityje. Dirbu, mokausi, domiuosi naujovėmis, kad klientui galėčiau pasiūlyti nepriekaištingos kokybės prekes“.

Savo veiklą Rita mielai pristato įvairiuose renginiuose, mugėse, organizuojamose akcijose ir kitur. Ji dalyvavo Kaziuko mugėje Vilniuje, Kaišiadorių miesto mugėse, Vilniaus dienose, nėščiųjų renginiuose, mamų susitikimuose (Rugpjūtinukų sąskrydis). „Žirniukas.lt“  prisidėjo prie gimdymo namuose dalinamos „Gandro pašto“ dėžutės turinio papildymo, o prieš Kalėdas organizuotos labdaros akcijos metu, mažuosius pradžiugino išpildydami jų svajones ramiai miegoti šiltuose ir jaukiuose pataluose. Kulikauskė nedrąsiai prasitaria, kad jau yra planų savo darbus pristatyti už Lietuvos ribų: „Šiuo metu ruošiama Etsy platforma, kurioje pirkėjai mūsų gaminius galės įsigyti tiesiogiai. Jau dabar turime klientų iš keleto pasaulio šalių ir šis ratas sparčiai plečiasi“.

Komanda maža, bet tvirta

Fizinėje parduotuvėje siuvimo meistrė dirba kartu su dar viena siuvėja – pardavėja. Veiklos netrūksta jau nuo ankstyvo ryto, nes daugelį darbų Rita atlieka pati: nuo idėjų kūrimo, būsimų gaminių sukirpimo, siuvimo iki marketingo ir gyvo bendravimo su klientais. Kaip įvardina darbšti moteris, jos sesuo ir tėvai yra padėjėjai ir palaikytojai visame kame: „Sesė kai reikia pafotografuoja, esant dideliam srautui padeda sustyguoti užsakymus, išsiųsti gaminius. Mama yra geriausia patarėja visais mane neraminančiais klausimais. Ji puikiai supranta, išklauso ir paguodžia, pataria, kai būna sunkių akimirkų ar nesusipratimų. Didžiuojuosi ir savo sūnumis, kurie prisideda pakuojant siuntas“. Atsakinėti į elektronines pirkėjų užklausas padeda iš namų dirbanti vadybininkė.

Ne paslaptis, kad būna visokių dienų ir tikrai ne viskas einasi lengvai, sklandžiai. Pervargus, aplanko abejonės kam viso to reikia, ar sugebės susitvarkyti ant savo pečių nešdama tokią didelę atsakomybę. Tačiau išsimiegojusi, nusiraminusi, ryte su nauja energija kimba į darbus. „Žmonėms dovanoju tai, ko šiais laikais labai trūksta – ramų, patogų ir komfortišką poilsį minkštuose pataluose. Nuolatinis darbas ir tobulėjimas yra mano varikliai. Tikėkite savo idėja, kaip tikiu aš ir jums viskas pavyks“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.