...

Dėl ligos negalėdama susirasti darbo pradėjo internetinį verslą

Verslas

2022.02.08

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Dėl ligos negalėdama susirasti darbo pradėjo internetinį verslą

Lina Balsė Asmeninio albumo nuotrauka

Reta genetine liga serganti moteris Lina Balsė, kuri pagal gydytojų prognozes turėjo mirti dar vaikystėje, ne tik augina nuostabų sūnų, bet ir savarankiškai vysto internetinį verslą. Jos veiklos tikslas – nešti šviesą, pakylėti žmonių sąmoningumą, įkvėpti, padrąsinti, padėti pamatyti galimybes ir atskleisti žmogaus aukščiausią potencialą.

Planų turėti savo verslą nebuvo

Moteris baigė finansų srities studijas, tačiau netrukus suprato, kad dėl savo sveikatos būklės darbo rinkoje nėra laukiama. Dar nuo vaikystės jos aistra buvo Taro kortos. Todėl nusprendė, kol svarstysianti, ką veikti toliau gyvenime, sukurs internetinę svetainę. Šioje srityje žinių buvo nedaug, todėl pasirinko techniškai paprasčiausią sprendimą, kaip tai daryti, o su laiku tiesiog mokėsi. Taro konsultacijų paslauga raštu ir internetu – pasaulyje populiari paslauga, tačiau Lietuvoje ji buvo naujiena.

Su laiku paslaugų spektras plėtėsi ir veikla keitėsi, atrandant ir susidomint naujomis kryptimis, mokantis. Taip moters verslo medis išleido daug šakų ir tapo „Gyvybės energija“. Šiuo metu tai aromaterapijos, sveikatingumo, sąmoningumo renginiai ir mokymai, asmeninės konsultacijos koučingo principu ir Taro kortomis.

Vieno žmogaus orkestras

Lina savo versle viską daro pati. Kartais ji svarsto: „Galbūt, dirbdama su komanda ir perdavusi dalį funkcijų kitiems specialistams, galėčiau pasiekti didesnį efektyvumą ir spartesnį augimą.“ Tačiau kartu jai tai patinka, nes niekada nebūna monotonijos.

Įsteigusi verslą, daug pirminių išlaidų nepatyrė, nes internetinę svetainę kūrė pati, į mokamą rinkodarą taip pat pavyko neinvestuoti, nes puikiai pavyko kurti įdomų turinį. Vėliau, kai verslas ėmė plėstis, jau galėjo sau leisti investuoti į technologinius, rinkodaros įrankius, reklamą, tobulėjimą.

Su laiku tam tikroms veiklos rūšims atsirado nemažai konkurentų, tačiau Lina – be galo lanksti moteris. Ji nebeaktualias veiklas tiesiog paleidžia arba pasilieka mažą paslaugų rinkinio dalį vien tam, kad palaikytų įgūdžius ir realizuotų savo pomėgius. Ji nuolat mokosi, todėl natūraliai jos veiklos sritys šiek tiek pakinta, o tai ir yra, kaip sako pašnekovė: „Augimas ir kūrybiškumas – geriausias konkurencijos priešnuodis.“

Lina mėgsta mokytis: „Mėgstu mokytis, mano protas tiesiog nuolat reikalauja naujų žinių, kažko, kas jį sudomintų, įkvėptų. Tad logiškas tęsinys – mokantis pačiai, tas žinias perduoti kitiems.“ Anot pašnekovės, jei gyvenime prašai, ieškai, imi kažką ne tik sau, o su intencija pasidalinti, atgal visada gauni daugiau. Moteriai pavyksta aiškiai perteikti informaciją ir tokie atsiliepimai po mokymų džiugina. Mokymų verslo privalumas tas, kad galima, kartą pasiruošus, net keletą kartų pravesti seminarą gyvai, taip pat palikti ir įrašus, kurie tau generuos pasyvias pajamas.

Mitais, prietarais ir baimėmis apipintos paslaugos

Verslininkė pasakoja, kad, žmonėms užsakant paslaugas, jai vis dar tenka susidurti su mitais, prietarais ir baimėmis. Jie tarsi ir nori, užsisako, bet po kurio laiko išsigąsta ir atšaukia. Nors su nuolatiniais klientais to niekada nebūna – jie vertina su metais įgytą pasitikėjimą Linos darbais, jos malonų, nebauginantį, įkvepianti bendravimo stilių, pagalbą susigaudyti iškilusiose dramose, taip pat žinias ir rekomendacijas, kuriant sveikesnį gyvenimo būdą, darbą su emociniais blokais.

Nors Lina ir pasitikima, bet pageidaujama greitų rezultatų. „Tiesiog mane suremontuokite!“ – prašo kai kurie žmonės. „Bet juk taip nebūna, – įsitikinusi Lina. – Žmogus turi pats viską padaryti, mes galime tik pasiūlyti tam tinkamas praktikas. O taip norisi, kad kažkokia stebuklinga „piliulė“ už jį nudirbtų visus darbus. Kartais akivaizdu, kad žmogaus problema fizinė. Paraginu jį pasidomėti kokia nors praktika, organizmo valymo protokolu ar dar kažkuo, o klientas atsako: „Gal tu man geriau čakras pravalyk.“ Gyvenimas – tai kelionė. Nėra taip, kad imi ir sutaisai žmogų. Suteiki jam įžvalgą, parodai galimybes, supažindini su galinčiomis padėti praktikomis, pavyzdžiui, kvėpavimo, įrankiais, pavyzdžiui, eteriniais aliejais, ir žmogus juda į priekį iki atsiremia į naują iššūkį ar asmeninio augimo laiptelį.“

Genetinė liga, neįgaliojo vežimėlis, fiziniai apribojimai išmokė Liną stipriausių gyvenimo pamokų. Ji neabejoja: „Yra trys būdai kažką atlikti – įprastas, neįprastas ir dar nesugalvotas. Jūs dar manote, kad negalite pradėti savo svajonių veiklos? Ar tikrai? Gal tiesiog padarykite tai neįprastu būdu? Visada galima rasti galimybę ir būdą pradėti, nors mažiausiais žingsneliais, bet vedančiais tikslo link.“

Internetu sunkiau pažinti klientą

Moteris, sužinojusi, kad ir jos sūnui gali tekti pereiti panašų į jos gyvenimo kelią, suprato, kad turi būti pozityvus pavyzdys. „Visus savo išbandymus pasilikčiau – jie padėjo man tapti tuo, kas esu. Gyvenu prasmingą gyvenimą, realizuoju save, esu naudinga žmonėms, – sako verslininkė ir toliau kuria svajones, projektus. – Svajoju sukurti pozityvią, šviesią erdvę rinktis bendraminčiams į gyvai vedamas kvėpavimo praktikas, meditacijas ir aromaterapijos paskaitas. Tikiuosi, ateityje tai įgyvendinsime ir dalį laiko jau dirbsiu nebe internetu, o gyvai.“ Toks noras yra, nes internetu sunkiau užmegzti su klientu gilesnį ryšį ir patyrimą, o, Linos manymu, jos veikloje tai svarbu. Taip pat tokiu būdu sunkiau pažinti savo klientą.

Svajotoja save vadinanti moteris pasakoja, kad studiją norėjo įkurti jau seniau. Viską buvo susidėliojusi mintyse, net ir pavadinimą, tačiau nesiėmė jokių veiksmų. Ir netrukus sužinojo, kad kažkas kitas įkūrė tokią vietą, net ir tokiu pačiu pavadinimu. Todėl Lina norėtų patarti skaitytojams: „Tai tiesiog dėsnis, kad įkvėpimas mums ateina iš kažkur aukščiau, ir idėja, trokštanti gimti, nelauks, kol būsime pasirengę, ji gims per kažką kitą, kas bus jai atviras ir pasirengęs veikti.“

„Įdomiausia, kad kai baziniai poreikiai patenkinti ir nesi alkanas, pinigai jau nebėra stipri motyvacija, tačiau teigiama įtaka kitų gyvenimams ir savęs įprasminimas per tą paliktą pėdsaką, per prasmingas veiklas, pakeistą žmonių gyvenimo kokybę įkvepia, motyvuoja ir net įpareigoja eiti toliau, pačiai augti į dar aukštesnę savęs versiją“, – atskleidžia savo mintis L. Balsė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.