...

Dažai ir teptukas įkvėpė verslo idėją

Verslas

2020.05.28

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: .

Dažai ir teptukas įkvėpė verslo idėją

Asmeninio albumo nuotr.

Secret Box“ įkūrėja Rasa Čypaitė, su meile  kurianti įvairiomis technikomis dekoruotas unikalias dovanas, teigia, kad tai jos svajonių  darbas: „Aš neskirstau laiko: dabar dirbu, dabar baigėsi darbas… Kartais užsimirštu ir galiu piešti iki išnaktų.“

O kodėl gi nepabandžius?

Kūrybiniams sumanymams įgyvendinti išbandytos skirtingos rankdarbių formos, kol galiausiai  viena dėžutė nulėmė tolesnės veiklos pasirinkimą. „Man labai patinka save išbandyti darant įvairius rankdarbius. Buvo laikas, kai nėriau vąšeliu servetėles, takelius. Vieną baigiu, o jau mintyse dėlioju, kokį kitą takelį nersiu. Jų turiu prikaupusi ne vieną komodos stalčių. Vėliau atėjo į madą karoliukai. Kūriau įvairius vėrinius, auskariukus, vėliau supratau, kad su  akmenukais ar gintaro gabaliukais įdomiau. Daug esu padovanojusi, dariusi draugėms, bet dar nemažai turiu. Prasidėjo tapyba ant šilko. O kodėl gi man nepabandžius? Todėl mūsų  parduotuvėje praktiškai tik mano darbai, išskyrus vilnones kojines ir pirštines – čia jau mano mamos darbas. Dar keli paveikslai yra mano dukros Agnės. Todėl galima sakyti, kad tai šeimos e. parduotuvė“, – pasakoja pašnekovė.
Pirmą dekoruotą dėžutę R. Čypaitė sukūrė prieš porą metų, vienai pažįstamai paprašius papuošti  medinę dėžutę, į kurią būtų galima įdėti dovanėlę. „Man kilo mintis ją apipiešti, nes dekupažo  technikos labai nemėgstu. Taip gimė pirma dėžutė. Socialiniuose tinkluose paviešinau savo  darbą, gavau užsakymą pažįstamos dukros krikšto kraiteliui sudėti. Taip įsisuko mano piešiniai  ant didesnių ir mažesnių medinių dėžučių“, – prisimena „Secret Box“ įkūrėja.

Tik geros mintys

Įkvėpimo šaltinių, anot pašnekovės, yra įvairių, todėl originalių idėjų nepritrūksta: „Visos  dėžutės pieštos teptuku ir dažais. Šalia manęs visada yra popieriaus lapelių ir pieštukas. Jei kalbu  telefonu, dažniausiai ką nors vedžioju lape. Turiu kelis segtuvus su nedideliais eskizais. Kartais  pasiimu dėžutę ir be jokio eskizo pradedu dekoruoti. Nesu iš anksto numačiusi spalvų ar kokios gėlytės bei ornamentai nuguls. Tik pastebėjau, jei lauke apsiniaukę ir trūksta šviesos, man ranka
tiesiasi į geltonus, šviesius atspalvius. Būna dienų, kai nematau spalvų. Būna, kad net kelias  dienas nejaučiu įkvėpimo. O iš tikrųjų piešimas kaip meditacija: atsisėdu ir tik su geromis  mintimis, gerais linkėjimais tam, pas ką bus dėžutė, ją dekoruoju.“ Rankdarbius mėgstanti pašnekovė idėjų pasisemia net vartydama vaikišką žurnalą. „Pamatau  kokį paukštuką, kartais pati gamta mesteli mintį, mėgstu keliauti, todėl visada atkreipiu dėmesį  į mažąją architektūrą – kryždirbystę, senų paminklų, geležinių vartų ar bažnyčių bokštuose  išlikę kryžiai – saulutės. Piešdama prisimenu ir kokį motyvą panaudoju“, – apie kūrybinį procesą pasakoja R. Čypaitė.

Šeimos komanda

Nors su dideliais iššūkiais pašnekovė nesusiduria, komandinis darbas taip pat labai svarbus ir reikšmingas. „Nemanau, kad tai labai lengva veikla. Džiaugiuosi, kad man padeda patys artimiausi žmonės ir mes esame puiki komanda. Vienas tvarko e. parduotuvę, kitas reklamuoja per socialinius tinklus, kas šiais laikais yra būtina. Mugėse būname visa komanda ir vieni kitus pakeičiame“, atskleidžia ji.

Šiemet R. Čypaitei pirmą kartą teko dalyvauti Vilniuje Kaziuko mugėje. Buvo labai gera ir  malonu, kad žmonės eidami sustodavo, nebūtinai pirkti, bet tik pažiūrėti, sakė, kad vertėjo ateiti į mugę vien dėl pozityviai nuteikiančių dėžučių. Konkurencijos moteris sako nejaučianti, nes  jos dėžutės originalios: „Tokių pat dviejų net ir norėdama negalėčiau nupiešti. Labai nemėgstu ir nemoku kopijuoti.

Galimybės

Pozityvus nusiteikimas leidžia įveikti visus nesklandumus. „Karantinas, žinoma, truputėlį  sujaukė planus. Kaziuko mugėje gavau kvietimą dalyvauti Rygoje (Latvijoje) lietuvių dienų  mugėje. Nepavyko dalyvauti velykinėse mugėse. Bet dabar turiu daugiau laiko piešimui, nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Labai smagu, kai klientai susidomi mano dėžutėmis, ypač dabar, karantino laikotarpiu. Mamos dienos proga ne tik užsakymus išsiunčiau, bet kelias dėžutes net asmeniškai nuvežiau ir įteikiau, dukros ir mamos labai apsidžiaugė. Būna, kad papasakoja, ką norėtų matyti ant dėžutės. Aš tada nupiešiu eskizą, nusiunčiu ir taip sutariame“, – dalinasi kūrėja.

Verslo naujokams R. Čypaitė linki bandyti pasirodyti ir nebijoti pradėti: „Ypač dabar, kai turime būti saugūs, o progų būna visokių. Manau, reikia kuo daugiau įvairių e. parduotuvėlių, kad  galėtume nupirkti ir nusiųsti dovanėlę artimam žmogui, draugui ar krikšto dukrai.“ Anot „Secret Box“ įkūrėjos, originalumas, mandagumas, lankstumas yra trys svarbiausi dalykai, padedantys verslui augti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.