...

Darbas sau neša didesnę laisvę bei pasitenkinimą

Verslas

2012.07.23

Autorius: Dario Malinowski

Temos: , .

Darbas sau neša didesnę laisvę bei pasitenkinimą

Neringa Černauskaitė ir Rūta Jankūnaitė Asmeninio albumo nuotr.

Vilniaus gyventojams galėtų atrodyti, kad Šiauliai, Šiaurės Lietuvos sostinė, garsėja vien dviračiais. Tikrai nedažnas žino, kad šį jaukų miestą garsina ne tik šios ekologiškos transporto priemonės. Kartu su dviračiais Šiaulius šlovina paukščiai. O jei konkrečiau, varnos. Jos ne tik papildo tokių žmonių kaip Vilius Puronas maisto racioną, bet ir užsiima individualiąja veikla. Kaip kad „Raudonos varnos“ komanda, teikianti teminių renginių organizavimo bei karnavalinių kostiumų ir aksesuarų nuomos paslaugas.

Karinės pratybos mažiems ir dideliems, nostalgiją keliantys tarybiniai vakarėliai, indėnų nuotykiai gamtoje arba romantiško Paryžiaus dvasia persmelktos šv.Valentino dienos sutiktuvės – šiaulietėms Neringai Černauskaitei ir Rūtai Jankūnaitei nėra neįmanomų bei neįgyvendinamų dalykų. Sumanios ir ambicingos moterys žino, kaip pralinksminti ir išjudinti net didžiausių paniurėlių kompaniją, surengti nepamirštamą šventę. Šventę, kuri dar ilgai kels malonius prisiminimus ir taps pavydo objektu kitiems.

Pasak „Raudonos varnos“ įkūrėjų, svarbiausia priežastis, kuri paskatino prieš ketverius metus imtis nuosavos veiklos, buvo noras dirbti sau. „Kartu su Neringa norėjome pačios planuoti savo laiką ir turėti galimybę realizuoti idėjas. Jau prieš pradėdamos veiklą matėme, kad galime pasiūlyti žmonėms galimybę švęsti asmenines ar įstaigos šventes daug įdomiau, nei jie buvo iki šiol įpratę“, – pasakoja Rūta Jankūnaitė, viena „Raudonos varnos“ vadovių.

Teminių vakarelių organizavimo bei kostiumų ir aksesuarų nuomos idėją merginoms padiktavo jų ir draugų leidžiamas laisvalaikis. „Turėjome smagią draugų kompaniją, kuriai neužteko pasisėdėjimų prie stalo ar paprastų išvykų su palapinėmis“, – prisiminimais dalijasi N. Černauskaitė, kuriai, kaip ir jos verslo partnerei Rūtai, savo verslo įkūrimas buvo tarsi šuolys stačia galva į iki tol nepažįstamą vandenį. „Prieš įkurdamos „Raudona varną“ nesidomėjome konkurentais ir nedarėme didelių skaičiavimų. Tiesiog pasidavėme norui turėti sau mielą veiklą ir dirbti sau“, – priduria jauna verslininkė.

Pradėjusios nuo nulio, pamažu merginos ne tik sukaupė nemažą teminių kostiumų, aksesuarų bei dekoracijų kolekciją, bet ir gerokai praplėtė klientų būrį. Veiklos pradžioje didžiausia dalis užsakymų šventei organizuoti ateidavo per pažįstamus bei draugus, o laikui bėgant jų gretas papildė žmonės, gavę rekomendacijas iš lūpų į lūpas. Šiuo metu „Raudona varna“ teikia paslaugas ne tik Šiauliuose, bet ir už jų ribų. Iš esmės tai susiję su renginių organizavimu, kuris sudaro svarbią verslininkių plėtojamo verslo grandį.

„Raudonos varnos“ kolektyvas sugeba net pačiam įnoringiausiam klientui sukurti jį tenkinantį šventės scenarijų ir pasirūpinti visomis smulkmenomis, pradedant nuo atitinkamos vietos radimo bei papuošimo ir užbaigiant vakarėlio svečių išvežiojimu į namus bei šventės vietos sutvarkymu. Lankstumą ir tinkamą požiūrį į klientus merginos laiko vienu svarbiausių savo veiklos akcentų.

„Verčiamės per galvą, jei neturime tokio kostiumo, kokio pageidauja klientas. Per naktį pasiuvamas net sudėtingiausias drabužis. Nemokėdamas papildomai klientas gauna ne tik kostiumą, bet ir visus reikalingus priedus, visą renginio paketą: nemokamą scenarijų bei žaidimų aprašymus, nemokamą konsultaciją apie vakarėlio organizavimą“,– aiškina „Raudonos varnos“ veiklos ypatumus R. Jankūnaitė.

Verslios šiaulietės veikia pagal individualiosios veiklos pažymą ir tai, pasak jų, visiškai netrukdo realizuoti nuolat kylančių kūrybinių sumanymų. „Neskubėjome kurti įmonės, nes tiksliai nebuvome apsisprendusios, kiek ilgai veiksime ir į kurią pusę pasuks mūsų veikla. Kol apyvarta neviršys leistinos sumos, ir toliau planuojame taip veikti, – sako N. Černauskaitė ir pabrėžia, kad su partnere visiškai nesigaili dėl sprendimo nedirbti samdomo darbo.

„Ketveri metai nuosavos veiklos atnešė daugiau patirties nei aštuoneri metai samdomo darbo. Net jei mūsų verslas negyvuos kelis dešimtmečius ir netaps šeimos verslu, tai gali nuvesti prie didesnių dalykų. O dabar džiaugiamės savo mažais pasiekimais“, – antrina R. Jankūnaitė, kita „Raudonos varnos“ įkūrėjų bei vadovių.

Norėdamos išsilaikyti rinkoje ir pranokti konkurentus verslininkės stengiasi plėsti paslaugų asortimentą. Pavyzdžiui, šiais metais pradėjo nuomoti mantijas darželinukų ir ketvirtokų išleistuvėms. Ambicingos moterys tiki, kad nauja veikla Lietuvoje taps gražios tradicijos pradžia. Netrukus pradės veikti nauja firmos internetinė svetainė (www.raudonavarna.lt – aut. past.), kurioje kiekvienas norintis ne tik galės rasti nemokamų šventės scenarijų, bet ir patarimų, kaip pačiam surengti įsimintiną vakarėlį.

Žinoma, Neringa su Rūta neslepia, kad finansiniai veiklos rezultatai ne visada pranoksta lūkesčius. Bet, pasak „Raudonos varnos“ savininkių, po šventės grįžę laimingi klientai, teigiami jų atsiliepimai verčia nenuleisti rankų ir judėti toliau. Šiaulietės tikina, kad būtent tai ir yra didžiausias atlygis už kasdienį triūsą ir kartu geriausia motyvacija veikti.

Verslininkės, nepabūgusios atsakomybės ir iššūkių, nešamų nuosavo verslo, drąsiai žvelgia į ateitį. Kartu jos ragina būti optimistais visus tuos, kurie nesiryžta žengti svarbaus nuosavai veiklai pirmojo žingsnio. Rūta ir Neringa įsitikinusios, kad didesnę riziką ir atsakomybę prisiimantis pradedantysis verslininkas ateityje gali tikėtis didesnės sėkmės. „Kurkite verslą iš mėgstamiausio užsiėmimo, – sako viena „Raudonos varnos” įkūrėjų, – ir visada būsite laimingi!“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.