...

Būdama teisininkė, išvystė inovatyvų savitarnos minkštų ledų verslą

Verslas

2023.05.08

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Būdama teisininkė, išvystė inovatyvų savitarnos minkštų ledų verslą

Lina Leščiova, „Mobilus ledukas“ įkūrėja // Asmeninio albumo nuotr.

Teisininkė Lina Leščiova įkūrė geras emocijas nešantį verslą. Tai spalvingas, muzikalus ledų autobusiukas „Mobilus ledukas“ keliaujantis po Vilniaus rajono apylinkes. Dabar „Mobilus ledukas“ siūlo naujovę – ledų galite įsigyti jau visus metus prekybos centre „Vilnius Outlet“ savitarnos minkštų ledų aparate, o vasaros sezonu autobusiukas ir toliau keliaus. 

L. Leščiova prieš keturioliką metų įgijo verslo teisės magistro laipsnį ir dirba teisme teisėjo padėjėja. „Ši pozicija susijusi su troškimu būti naudingu visuomenei, prisidėti prie žmonių saugumo ir visuomeninio teisingumo, tačiau savo viduje norėjau ir dar vis noriu – dirbti su vaikais ir daryti kitus laimingais, o „Mobilus ledukas“ ir yra būtent tai“,– pasakoja pašnekovė. 

Idėja nukrito tarsi iš dangaus

Lina Leščiova pasakoja, kad verslo idėja nukrito tarsi iš dangaus: „Vieną vasaros ankstų rytą, kylant saulei, išėjau pabėgioti ir pamačiau viziją: Nuosavų namų gyvenvietėse vairuoju gražų autobusiuką, groja muzikėlė, o jame daug pačių skaniausių ledų ir visus aplink darau laimingais. Vizija buvo aiški ir pilna pačios geriausios emocijos. Laikui bėgant vaizdinys manęs nepaliko. Supratau, kad tai mano kelias ir noriu ne tik svajoti apie šią idėją, bet ir ją įgyvendinti.“

Mobili ledų prekyba teisiškai nereglamentuota

Linai ši sritis buvo visiškai nauja, specialių žinių ar įgūdžių neturėjo. Kadangi šios idėjos autorė yra teisininkė, todėl pirmiausia nusprendė pasidomėti nacionaliniais teisės aktais reglamentuojančiais tokią veiklą bei bendradarbiavimu su institucijomis. Mobili ledų prekyba nebuvo reglamentuota sritis. Iš istitucijų buvo gauti neigiami atsakymai, tačiau Lina nepasidavė. „Laiškas po laiško, derybos po derybų, galiausiai po pusantrų metų buvo priimtas teisės aktas, kuris leido man savo veiklą vykdyti, būtent taip kaip buvo išsvajota“, – džiaugiasi pašnekovė. 

Ar tai liks tik širdžiai miela svajone?

Pirmieji sunkumai vertė abejoti savo sumanymo sėkme. Būta pasvarstymų, kad tai turėtų ir likti tik gražia svajone. Lietuvoje tokią veiklą įgyvendinti galimybių nėra ir galimai ji niekam nereikalinga.„Dvejonių etape sulaukiau tėčio draugo skambučio. Papasakojau savo idėją, kokius darbus nuveikiau. Paminėjau, kad viskas yra nesąmonė ir maniau, kad jis taip pat pasijuoks iš mano idėjos, bet likau nustebusi jo susižavėjimu. Vėliau prasitariau tėčiui, o jis taip pat pritarė. Gavus tėčio pritarimą, visos baimės ir buvusios dvejonės neberūpėjo– žinojau, kad tai mano kelias ir padarysiu viską, kad autobusiukas išvažiuotų pas vaikus“,– pasakoja idėjos autorė. 

Įveikus teisinius sunkumus, prasidėjo kitas etapas, kurį Lina vadina „juodu darbu“. Reikėjo autobusiuko, įrangos, rasti tiekėjus, logistikos sprendimai, meniu sudarymas. „Ieškojau kas galėtų įrengti ir apipavidalinti autobusiuką taip, kaip įsivaizdavau ir svarbiausia, kad viską galėčiau daryti mobiliai, tai yra autobusiuke būtų didelio galingumo elektros šaltinis. Ir čia teko susidurti su tokiais iššūkiais, kurių galimai gyvenime nepamiršiu“, – prisimenaverslininkė. 

Pirmoji kelionė pas klientus virto ašarų pakalne

Pirmąjai „Mobilus ledukas“ kelionei į Pavilnį buvo ruožtasi kruopščiai ir jau keletą savaičių prieš: gyventojams išdalintos skrajutės, autobusiukas buvo ruošiamas techniškai. Autobusiuką ruošę meistrai patikino, kad paruošta daugiau nei gerai. 

Atvykusi į gyvenvietę Lina liko maloniai nustebinta: „Kaip šiandien pamenu tą vaizdą: įsuku į pirmąją gatvelę, o ten per visą gatvę, kurios ilgis koks kilometras, stovėjo ir laukė vaikučiai su tėveliais. Toks įpūdislyg žmonės būtų nutiesę raudoną kilimą per visą kilometro ilgio alėją ir tu važiuoji juo.“Su dideliu jauduliu ir džiaugsmu šio verslo idėjos autorė pradėjo gaminti ledus, aptarnavus vos keletą pirkėjų, netikėtai viskas užgeso ir pasijuto stiprus degėsių kvapas. „Išbėgu iš autobusiuko, pribėga vyrai, atidarom autobusiuko galo duris, o ten didžiulis karštis, dūmai, viskas apsivilę pajuodę. Vyrai įvertinę situacija pasakė, kad buvo blogai įmontuotas generatoriaus vėdinimas ir jo jungti nebegalima“, – pasakoja moteris.

Ir tai virto tarsi kažkokia visuotine tragedija ne tik verslininkei, bet ir visiems laukusiems: vaikai verkė, kiti skambino klausė kur dingo „Mobilus ledukas“ sakydami, kad laukia jau daugiau nei valandą. Lina ne tik, kad turėjo visų atsiprašinėti už vaikų ašaras, bet ir susitvarkyti su savo emocijomis: laukė bemiegė naktis, sprendimų paieškos kaip sutvarkyti autobusiuką ir dar kompensuoti ašaras savo mažiausiems klientams. 

Bet nebūna gyvenimas tik juodas. Kiekviena situacija atneša ne tik pamokas, parodo įvairius sprendimo būdus ir puikius žmones. „Po bemiegės nakties, ryte ieškojau kas išspręs problemą. Atvyko vieno servizo direktorius ir viską sutvarkė. Paklausiau jo kiek mokėti, o jis įsėsdamas į automobilį pasakė: „Gal kada pavaišinsi mano vaikus ledais.“ Išvyko nepaėmęs jokio atlygio“, – džiaugiasi moteris žmonių gerumu. 

Paslaugų teikėjai piktnaudžiauja jei klientė moteris

Vienas iš didžiausių šio verslo sunkumų Linai ir liko techninė autobusiuko priežiūra. Būtent dėl to, kad darbuotojai pamatę, kad užsakovė moteris, ne retu atveju piktnaudžiauja. „Paima didesnį užmokestį neatitinkantį darbų kokybės, nes tu esi moteris ir tu nesuprasi. Tačiau, žinoma ne visur taip. Kartais būna atvirkščiai, pamatę, kad esi moteris kaip tik stengiasi labiau patarti ir palaikyti“, – pasakoja verslo įkūrėja.

Moderni, inovatyvi, kokybiška įdomi minkštų ledų savitrarnos vieta

„Mobilus ledukas“ klientai pamilę šiuos ledus, vis dažniau pradėjo klausti, o kur jų įsigyti žiema. Tai buvo naujas stimulas pasvarstyti apie naują veiklą arba apie „Mobilus ledukas“ brolį.„Kavinės kurti nenorėjau, norėjau, kad tai būtų kažkas modernaus, inovatyvaus, kokybiško, įdomaus. Po ilgų ieškojimų ir nenuilstamų darbų 2023 m. sausio mėn. pabaigoje Vilniaus prekybos centre „Outlet“ pradėjo veikti dar viena naujovė Lietuvoje, visiškos savitarnos minkštų ledų automatas“, – pasakoja idėjos autorė. 

Šis minkštų ledų automatas ypatingas ir inovatyvus tuo, kad tai aukštųjų technologijų modelis su tobulomis higienos sąlygomis,maksimaliomis savitarnos galimybėmis, grynųjų pinigų mokėjimo, automatinių vafliukų irtelekontrolės technologija. 

Tyliai dirbkite su savo idėja

Lina linki nustoti galvoti, kad kažkas už jus turėtų kažką padaryti. Taip pat neverta galvoti kas bus po mėnesio ar metų, įgyvendinat idėją verta koncentruotis ties pirmomis 24 valandomis ir padaryti tai ką gali šiandien maksimaliai geriausiai. Taip pat neverta per daugiausia dalintis savo idėja: „ Tiesiog dinkite kuriam laikui ir dirbkite ties savo idėja“, – pataria geras emocijas nešančio verslo įkūrėja. 

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.