...

Alytiškiams pasiūlė grožio ir sveikatingumo paslaugas

Verslas

2020.11.16

Autorius: bzn start

Temos: , .

Alytiškiams pasiūlė grožio ir sveikatingumo paslaugas

G.Rimkutės-Merčaitienės Asmeninio albumo nuotr.

Įtampos ir streso lydimas pašėlęs gyvenimo tempas vis labiau skatina atsigręžti į dalykus, kurie mūsų kasdienybei suteikia daugiau kokybės ir malonių įspūdžių. Alytiškė Gintarė Rimkutė-Merčaitienė pasiūlė kraštiečiams išskirtinių grožio ir sveikatingumo paslaugų.

Nežengė pramintu keliu

Švytinčios akys, spindinti oda, gyvybingumas, galiausiai – spinduliuojama pozityvi energija. Tai tampa modernia tam tikro požiūrio į gyvenimą ir net išorinio grožio, kai jau svarbu ne vien estetinė išraiška, samprata.

Kaip sako alytiškė Gintarė Rimkutė-Merčaitienė, būtent šios tendencijos ir nūdienos poreikiai padėjo išsigryninti idėją.

„Norėjosi sukurti ne tradicinį, visiems įprastą grožio saloną ar SPA, kur žmonės neretai patenka tarsi į konvejerį, o veikiau savotišką sveikatinimo sistemą. Labiau kompleksinę erdvę su išskirtinėmis, į sveiką gyvenseną orientuotomis paslaugomis bei produktais, kokių nėra mūsų mieste ar netgi visame regione, – pasakojo Alytuje grožio ir sveikatingumo puoselėjimo mažąjį SPA centrą „Kristalų namai“ įsteigusi moteris. – Be abejo, taip pat buvo labai svarbu, jog tai būtų vieta, skirta ne tik moterims, bet ir visai šeimai.“

Kūno ir veido priežiūros procedūros, haloterpija, nesvarumo, šviesos, spalvų terapijos, Weiki ritualai, procedūros ne tik kūno estetikai, bet ir raumenims stiprinti prieš varžybas – tai tik dalis malonių paslaugų, kurios tapo prieinamos alytiškiams.

Kaip pripažino G.Rimkutė-Merčaitienė, bene didžiausias egzaminas ir buvo tokios veiklos imtis nedideliame mieste, ypač Alytaus regione.

Iššūkis – regiono savitumas

„Pardavimų prasme šis regionas labai sudėtingas. Alytus neturi tokio potencialo, kaip Druskininkai, Varėna, jau nekalbant apie Marijampolę. Ir tokia situacija – daugelyje sričių. Net ir žmonės mano aplinkoje bandė įspėti: pažiūrėk, kiek turėjome SPA centrų ir nė vienas neišsilaikė. Kodėl renkiesi būtent šią sferą, gal reikėtų daryti kažką paprasčiau, pigiau? Bet kai yra sunku, jauti ir didesnį vidinį pasitenkinimą. Nes jei gali pasiekti savo tikslą čia, vadinasi, gali bet kur“, – šypteli pašnekovė.

G.Rimkutės-Merčaitienės įsteigtas centras šiandien skaičiuoja jau penkerius gyvavimo metus. Pašnekovė neabejoja, jog prie sėkmės nemaža dalimi prisidėjo ne tik tai, jog dar prieš imdamasi šios veiklos savo pačios malonumui gilinosi į grožio dalykus. Kaip samdoma darbuotoja moteris dirbo ir rinkodaros srityje, tad turėjo patirties tiek komandos formavimo, tiek pardavimų prasme.

Vis dėlto alytiškė pripažino, jog be reikiamos finansinės pagalbos nebūtų pajėgusi žengti netgi pirmojo žingsnio. Tokio pobūdžio veiklai skirta moderni įranga reikalauja milžiniškų investicijų.

„Tai buvo verslas nuo nulio, statomas paskolų pinigais. Turėjau tik tiek lėšų, kiek minimaliai reikia startuojant. Kai nuėjęs į banką pasakai, kad turi idėją ir nori paskolos, tavęs klausia – o ką jūs galite užstatyti?“ – vaizdžiai situaciją apibūdino pašnekovė.

Nebijoti ir nepaisyti skeptikų

Išsigelbėjimu alytiškei tapo nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Smulkiajam ir vidutiniam verslui skirta priemonė „Portfelinės garantijos paskoloms, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“.

Kaip pastebi INVEGA vyresnioji projektų vadovė Sigita Rutkauskaitė, ši priemonė populiari tiek tarp pradedančių, tiek plėtrą planuojančių verslo atstovų, nes kredito įstaigai garantuoja paskolos grąžinimą, taip padėdama priimti verslui palankų sprendimą.

„Portfelinė garantija užtikrina 80 proc. paskolos sumos grąžinimą kredito įstaigai. Ne mažiau svarbu ir tai, jog finansavimas teikiamas iki 10 metų, o kredito linijos forma – 36 mėnesių laikotarpiui“, – aiškino S.Rutkauskaitė.

G.Rimkutė-Merčaitienė pasinaudojo ir priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ galimybe sumažinti paskolos mokėjimo išlaidas – pagal ją net trejų metų laikotarpiui kompensuojama iki 95 proc. nuo faktiškai sumokėtų palūkanų sumos.

„Veikla plėtojama etapais, kiekvienu metu atsiranda naujų poreikių, tad labai svarbu, kad verslas turėtų galimybę pasirinkti iš įvairių finansavimo galimybių bei formų“, – pripažino S.Rutkauskaitė.

Tuo metu svarbiausia G.Rimkutės-Merčaitienės rekomendacija turintiesiems veiklos idėją ir norintiesiems imtis verslo – nebijoti: „Visada atsiras skeptikų, kurie sakys, kad tau nepavyks. Kitas dalykas, svarbu net tik domėtis pradžią palengvinančiomis galimybėmis, bet ir susirasti profesionalų konsultantą, gebantį atsakyti į visus kylančius klausimus– tai gali būti tiek INVEGA specialistai, tiek banko atstovai, kaip mano atveju“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.