...

Žmonės – kaip knygos, reikia mokėti juos skaityti

Verslas

2012.06.14

Autorius: Dario Malinowski

Temos: .

Žmonės – kaip knygos, reikia mokėti juos skaityti

Deimantas Vainilka Vykinto Korniko nuotr.

„Mūsų pagrindinis variklis yra žmonės“, – tvirtina vilnietis Deimantas Vainilka, kuris su seserimi Karolina jau ištisus dešimt metų praskaidrina gyvenimą visiems, užsukusiems į dvidešimtuoju numeriu pažymėtą namą Vilniaus Rūdninkų gatvėje. Čia įsikūręs jaukus knygynėlis it mažytė oazė siaurų sostinės gatvėlių šurmulyje kviečia ne tik įsigyti seniai ieškotos knygos ar patinkančios grupės vinilinės plokštelės, bet ir dalyvauti įdomiame renginyje. O tokių čia tikrai netrūksta.

Rūdninkų knygyno, nes būtent taip paprastai ir nepretenzingai skamba jo pavadinimas, istorija prasidėjo nuo begalinio noro turėti nuosavą knygų parduotuvę Vilniaus senamiestyje. „Deja, tėvai, pagrindiniai knygyno idėjos sumanytojai, nelabai įsivaizdavo, nuo ko pradėti ir kaip apskritai realizuoti privataus verslo planą. Tad man ir sesei Karolinai teko patiems sukti galvas ir spręsti bundančio verslo dilemas“, – dalijasi prisiminimais vienas Rūdninkų knygyno dalininkų.

Pasak D. Vainilkos, dauguma idėjų, kaip turi atrodyti knygynėlis, kokį asortimentą siūlyti ir į kokį žmonių segmentą taikytis, gimė keliaujant po užsienį. „Kelionės mums davė tikrai daug. Daug važinėjome su Karolina ir visur, kur buvome, įdėmiai žiūrėjome, kaip atrodo knygynai, ką siūlo savo klientams“, – pasakoja 36-erių vilnietis.

Karolina Vainilkaitė. Pauliaus Karpo nuotr.

„Užsakinėjome užsigulėjusias leidyklų sandėliuose knygas, vežėmės į Lietuvą pripažintus užsienio mados, dizaino bei architektūros žurnalus, prekiavome knygomis apie muziką anglų kalba. Nuo vaikystės puoselėjama meilė vinilinėms plokštelėms lėmė ir jų atsiradimą mūsų knygynėlio lentynose. Norėjome būti įdomūs, patrauklūs klientams, netelpantys į klasikinio knygyno rėmus“, – tęsia D. Vainilka.

Nors bėgant laikui Rūdninkų knygyno kaimynystėje atsirado nemažai panašių smulkiojo verslo iniciatyvų, brolio ir sesers Vainilkų vadovaujama knygų parduotuvė iki šiol yra stiprus traukos centras. Išskirtinumą bei atpažįstamumą jaukiai Vilniaus sienamiesčio vietai suteikia ne tik platus prekių asortimentas, bet ir kokybiškas, profesionalus bei malonus klientų aptarnavimas.

„Negalėjome konkuruoti su dideliais knygynų tinklais ar prekybų centrais. Bet mums to ir nereikėjo. Nuo pradžių žinojome, kad sieksime asmeniškesnio ryšio su klientais. Per tuos dešimt metų jis ne tik sustiprėjo, bet ir padėjo aplink knygyną suburti jaukią bendruomenę“, – sako Rūdninkų knygyno dalininkas.

Įžvalgumas, smalsumas ir aštrus protas bei noras mokytis padėjo broliui ir seseriai suprasti, kad smulkusis verslas, kurį abu norėjo plėtoti, turi savo taisykles.

Vadinamoji partizaninė rinkodara, plėtojama knygų parduotuvės dalininkų, duoda apčiuopiamų rezultatų. Nors knygynėlio reklamos neišvysime dideliuose šalies dienraščiuose, ji nesklinda iš radijo imtuvų ir nemirguliuoja internete, Rūdninkų knygyno ženklas yra tikrai žinomas ir gerbiamas. Atvirumas naujovėms, nuolatinis dalyvavimas įvairaus pobūdžio akcijose, sukimasis tarp žmonių – būtent toks, pasak D. Vainilkos, yraknygyno populiarumo receptas.

„Mūsų veiklos variklis – žmonės, be jų nebūtų nieko. Jie ne tik suteikia jėgų ir motivacijos toliau veikti, bet ir kuria šią vietą“, – tvirtina Rūdninkų knygyno vienas savininkų ir priduria, kad informacija, keliaujanti iš lūpų į lūpas, yra geriausia jo ir sesers plėtojamos veiklos reklama.

Žinoma, kaip ir daugumą smulkiojo verslo atstovų, brolį ir seserį kamuoja tos pačios problemos: didelė mokesčių našta, ne visada suprantamas valstybės požiūris ir verslą skatinančių mechanizmų trūkumas.

„Būna dienų, kai sėdžiu ir galvoju, ką čia veikiu, bet vėliau ateina įdomių žmonių, o pabendravus su jais pasaulis vėl tampa mielas. Ir važiuoju toliau“, – atskleidžia kasdienės veiklos paslaptis D. Vainilka.

Paklaustas, ko galėtų palinkėti galvojantiems apie nuosavą verslą, jis akimirką susimąsto ir tuoj pat atsako: „Reikia nebijoti pradėti, žengti pirmą žingsnį. Pradžioje visada baisu. Bet jeigu nuoširdžiai domiesi, gyveni tuo, ką veiki, jeigu mėgsti žmones ir naujoves, tau pasiseks. Visa kita ateis savaime.“

Daugiau apie Rūdninkų knygyną ir jo siūlomą asortimentą galima sužinoti apsilankius svetainėje www.rudninkuknygynas.lt

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.