...

Žada iš esmės pakeisti nuomos rinkos situaciją

Verslas

2016.07.04

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Žada iš esmės pakeisti nuomos rinkos situaciją

„Numa“ komanda - Justas Mikalauskas, Tomas Neverdauskas, Kipras Krasauskas, Jonas Ignatavičius, Tomas Pėža. Asmeninio albumo nuotr.

Kaune gyvenantys Jonas Ignatavičius (25), Kipras Krasauskas (26) ir Tomas Neverdauskas (31) susidūrė su būsto nuomos keblumais, o turėdami pakankamai patirties versle pastebėjo, kad nuomos rinka yra pasirengusi pokyčiams. Taip atsirado nauja internetinė platforma „Numa“, teikianti visas nuomos sandoriui atlikti būtinas paslaugas.

Nuomos sutartis neišėjus iš namų.

Tie, kam yra tekę ieškoti nuomojamo būsto, puikiai žino, kad skelbimuose dažnai pateikiama per mažai informacijos, nuotraukos nekokybiškos, susitikimo su savininku derinimas užima laiko. Anot pašnekovo, platforma „Numa“ šias problemas išsprendžia. Būstus fotografuoja profesionalūs fotografai, atliekami vaizdo turai, todėl gyvenamosios vietos ieškantis asmuo gali matyti kokybiškus duomenis.

„Sunkiausia buvo išgryninti verslo modelį, rasti pirmuosius investuotojus, klientus. Šiuo metu siekiame kuo labiau pagerinti produktą, pasiūlyti papildomų paslaugų, stebime vartotojų elgseną. Taip išgryninome keturias pagrindines paslaugas, kurias teiksime savo klientams: paruošiame virtualius butų turus, organizuojame nuomos kainos aukcioną, skaitmeniniu būdu suderiname buto apžiūros laiką ir parengiame kokybišką nuomos sutartį“, – pristato J. Ignatavičius.

Anot platformos „Numa“ bendraįkūrėjo J. Ignatavičiaus, ši paslauga apsaugo klientus nuo galimų nesusipratimų ir sukčiavimo sudarant nuomos sandorį. Be to, tai labai patogu užsienyje gyvenantiems žmonėms, norintiems paprasčiau susirasti būsimą nuomininką.

„Tapatybei nustatyti platformoje įdiegėme sistemą „Paysera“, leidžiančią ne tik autentifikuoti asmenis, bet ir jiems vykdyti atsiskaitymus, pavyzdžiui, nuomininkas galės sumokėti savininkui pirmojo mėnesio nuomos įmoką ir depozitą tiesiogiai per platformą. Diegiamas kreditų biuro „Creditinfo“ sprendimas leis įvertinti nuomininko mokumo lygį“, – teigia pašnekovas.

Daug patirties sukaupusi komanda

Visiems komandos nariams projektas „Numa“ jau nebe pirmas verslas. Įgyta skirtinga patirtis buvo dar viena priežasčių, paskatinusių imtis naujos veiklos.

 

„Nors dauguma pirmųjų sistemos klientų yra iš Vilniaus, veikimas iš Kauno netrukdo, o tik padeda standartizuoti skaitmeninius procesus ir ruoštis veiklai bet kuriame kitame mieste Lietuvoje ir užsienyje.“

J. Ignatavičius.

 

„Sukurti „Numa.lt“ nusprendėme, kai užšaldėme prieš tai plėtotą tarpusavio skolinimo platformą. Parengę skolinimo platformą pamatėme, kad rinka tokiam sprendimui tapo per daug įtempta, ir nusprendėme ieškoti alternatyvių idėjų, kurios būtų paremtos tokiu pačiu platforminiu principu, kai sujungiamos dvi sandorio šalys. Nuomos rinkoje pastebėjome didžiausias pokyčių galimybes ir turimos patirties pritaikymo galimybes“, – pasakoja pašnekovas.

Nedidelė, bet patyrusi komanda optimistiškai žiūri į visas galimas kliūtis ir jas vertina kaip verslo skatinimo galimybes.

„Visa dabartinė komanda dirba ir gyvena Kaune. Nors dauguma pirmųjų sistemos klientų yra iš Vilniaus, veikimas iš Kauno netrukdo, o tik padeda standartizuoti skaitmeninius procesus ir ruoštis veiklai bet kuriame kitame mieste Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu su projektu dirba penkių žmonių komanda, taip pat buriame savo pagalbininkus fotografus, jų šiuo metu taip pat jau penki. Pagrindinę komandą sudaro skirtingą patirtį sukaupę žmonės, tarp jų ir profesionalus investuotojas į nekilnojamojo turto objektus, teisininkas, programuotojas“, – savo komandą pristato pašnekovas.

Atsirado pačiu laiku

Savo veiklą „Numa“ pradėjo tik šią vasarą, tačiau jau dabar pastebimas susidomėjimas ir keliami ambicingi tolesnės veiklos planai.

„Veiklą pradedame vasarą, kai nuomos rinka pati aktyviausia. Sulaukiame palaikymo ir patarimų, jau turime ir pirmuosius klientus. Rinka yra pasiruošusi pokyčiams ir atrodo, kad visi laukė sprendimo, leidžiančio pakeisti tradicines nekilnojamojo turto agentūras“, – džiaugiasi J. Ignatavičius.

Norėdami pritraukti kuo daugiau butų savininkų, kol kas sandorio mokestį, siekiantį 80 eurų, idėjos autoriai priskiria aukcioną laimėjusio nuomininko išlaidoms. Ateityje šis mokestis bus susitarimo klausimas ir jį pasidalyti galės abi sandoryje dalyvaujančios šalys. Vis dėlto pašnekovas patikina, kad paslaugų mokesčiai platformoje „Numa“ bus iki dešimties kartų mažesni nei nekilnojamojo turto agentūrose.

J. Ignatavičius pasakoja, kad projekto „Numa“ kūrėjai aktyviai ieško naujų galimybių, tobulina siūlomą produktą, todėl dar šiemet tikimasi pasiūlyti galimybę valdyti visas būsto išlaidas vienoje platformoje, bendradarbiaujant su „Viena sąskaita“ ir kitais rinkoje jau žinomais partneriais.

Svarbiausia galvoti iš vartotojo perspektyvos

Platformos „Numa“ įkūrėjai teigia, kad, kuriant rinkoje analogų neturintį sprendimą ar verslą, reikia galvoti apie galutinio vartotojo patogumą ir norus.

„Ilgai maniau, kad blogiausiai gyvenime išleisti pinigai buvo tuomet, kai nekilnojamojo turto agentas prieš kelerius metus paprašė sumokėti 500 litų, kad galėčiau išsinuomoti butą, kurio savininkui jis atstovavo. Niekaip negalėjau suvokti, už ką turėjau sumokėti. Tačiau dabar esu dėkingas tam agentui, nes, matyt, be šito nemalonaus potyrio nebūčiau paskatintas galvoti apie tokios problemos sprendimą“, – patirtimi dalijasi kitas platformos „Numa“ įkūrėjas K. Krasauskas.

Komandos narys T. Neverdauskas skatina visus dvejojančiuosius dėl savo verslo steigimo ar naujų inovatyvių paslaugų kūrimo neieškoti didelių ir sudėtingų verslo modelių, nes geriausios ir atsiperkančios verslo idėjos dažniausiai atrodo gana paprastai.

„Išpopuliarėjus startuolių kultūrai, kuri tapo tam tikru žargonu, dažnas svajoja sukurti itin sudėtingus arba labai siauros srities produktus, kad tai tikrai būtų šis tas išskirtinio, tačiau vartotojai pirmiausia žavisi tuo, kas sprendžia jiems aktualias problemas, o ne tuo, kas atrodo efektingai, bet yra neefektyvu“, – priduria T. Neverdauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.