...

Virvučių pynimas pasirodė stabilesnis darbas nei šou projektai

Verslas

2016.06.28

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Virvučių pynimas pasirodė stabilesnis darbas nei šou projektai

Rankų darbo virvelių akiniams „VirVir“ kūrėja - Greta Geležauskaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Išbandžiusi darbą pramogų verslo pasaulyje, varėniškė Greta Geležauskaitė (24), Vilniaus kolegijos kultūros vadybos studijų absolventė, neilgai trukus apsisprendė, kad ši veikla, nors ir labai smagi, neleidžia jaustis saugiai dėl darbo nepastovumo. Tad, kai vieną vakarą jai žybtelėjo kūrybiška idėja apie tokį užsiėmimą, kuris jai teiktų malonumą ir nuolatinių pajamų, nedelsdama jos ėmėsi. Nuo praėjusių metų rudens mergina savo socialinio tinklo paskyroje „VirVir“ pristato rankų darbo virveles akiniams. Nuo studijų laikų sostinėje gyvenanti mergina užsakymus vos spėja vykdyti, o didžiausia problema jai yra laiko stygius.

Nieko bendra su tiksliaisiais mokslais

VirVir“ sumanytoja, besimokydama Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje, mėgo dailės ir muzikos pamokas, jai gerai sekėsi lietuvių kalba. Pašnekovė tikina niekada nesiejusi savo svajonių su tiksliaisiais mokslais. „Baigiau ir muzikos mokyklą, visuomet turėjau meniškumo gyslelę, tačiau nemaniau, kad kūrybinis darbas taps svarbia mano gyvenimo dalimi“, – sako ji.

Mergina patenkinta baigtomis įdomiomis kultūrinės veiklos vadybos studijomis ir dar įdomesne praktika – jau per studijas jai teko suktis pramogų versle. „Susipažinau su šou verslo virtuve, įvairiais televizijos projektais bei privačiais vakarėliais, tačiau ten užsilikti stabdė stabilaus darbo trūkumas, o tai man buvo didžiulis minusas“, – teigia G. Geležauskaitė, po šios specialybės baigimo nutarusi save išbandyti grožio srityje. Tuoj po mokslų kolegijoje ji įstojo studijuoti kosmetologo specialybės ir neseniai gavo diplomą.

Nuobodus, bet lemtingas vakaras

„Pirmieji darbai, – pasakoja pašnekovė, – buvo dirbami dar gyvenant Varėnoje, kur vasarą su draugėmis padirbėdavome po keletą mėnesių, kad užsidirbtume asmeninėms išlaidoms. Visada norėjau patirti savo uždirbtų pinigų skonį. Pirmasis darbas buvo kosmetikos prekių parduotuvėje, tokio darbo ieškojau vedama savo profesinės srities, mokslų, kad galėčiau gilinti ir stiprinti savo žinias, būti kompetentinga profesinėje srityje, išmokčiau bendrauti su klientais, atlikti makiažą ir pan.“

 

„Tą lemtingą vakarą man šovė į galvą mintis – kodėl gi nesukūrus rankų darbo virvučių akiniams?!“

G. Geležauskaitė.

 

Vėliau viskas pakrypo netikėtai net pačiai merginai. Vieną rudens vakarą, nuobodžiaudama namie, ji pagavo save mąstant apie draugę, kuri nešioja saulės akinius ir dėvi paprastas medžiagines virvutes akiniams. „Tą lemtingą vakarą man šovė į galvą mintis – kodėl gi nesukūrus rankų darbo virvučių akiniams?! Tokios idėjos pati nebuvau nei regėjusi, nei girdėjusi… Dar tą patį vakarą susikūriau „Facebook“ paskyroje puslapį, kad idėja niekur nepradingtų. Tą patį vakarą sugalvojau ir pavadinimą – kodėl gi ne „VirVir“? Smagus ir žaismingas skambesys, susikūriau logotipą, kurį vėliau patobulinau“, – lemtingą vakarą prisimena G. Geležauskaitė.

Svarbus naujovės veiksnys

Savo veiklai šį pavasarį pagreitį suteikusi pašnekovė sako, kad nuo kovo nebespėja suktis, nes dirba viena pati, kartais padeda ir pagalbininkas.

Ji prisimena, kad veiklos pradžioje buvo visko. „Kai pasakiau artimiesiems apie savo idėją, jie nustebo. Aš niekuomet nebuvau prisilietusi prie papuošalų kūrimo, net tokios minties neturėjau. Tačiau rankų darbo virvutės akiniams labai mane sudomino ir pirmąją pasigaminau tiesiog sau. Panešiojau, išbandžiau, patiko. Pamažu įsigijo aplinkiniai, kol viskas išaugo į „VirVir“ madą. Tai naujas, stilingas, neregėtas aksesuaras, o naujovės žmones traukia. „VirVir“ virvutės iš tiesų paklausios. Juolab kad jos tinka ir vaikui, žaidžiančiam smėlio dėžėje, kad nepamestų savo akinukų, ir močiutei, mezgančiai ar skaitančiai knygą“, – aiškina savo veikla besidžiaugianti kūrybinga mergina.

Suderinti dviejų darbų nepavyksta

Šiuo metu „VirVir“ autorė gyvena vien iš savo naujosios veiklos, nors iš pradžių dar bandė suderinti darbą grožio srityje ir aksesuarų kūrimą, bet suprato niekaip nespėjanti. Reikmenis virvelėms ji įsigyja įvairiose karoliukų parduotuvėse Lietuvoje.

Paklausta, ar jos gaminiai įperkami akinius nešiojančiai močiutei, G. Geležauskaitė sako, kad kaina priklauso nuo sąnaudų: „Natūralūs akmenys nėra pigūs, be to, įvertinu savo darbą ir jam skiriamą laiką.“ Anot pašnekovės, vienam užsakymui įgyvendinti reikia bent poros valandų, o klientų vis daugėja.

Mergina turi ir keletą naujų, neįgyvendintų idėjų, kurių dar neviešina. Taip pat planuoja bendradarbiauti su butikais, akinių parduotuve, jau dalyvavo mugėje „Loftas Uptown Market“, tikisi joje savo gaminius pristatyti ir ateityje.

Pabodusiam aksesuarui suteikė naują kvėpavimą

G. Geležauskaitė džiaugiasi savo įdomia veikla, o įdomiausiu dalyku vadina jos naujumą. Senoms močiutėms ar mokytojoms būdingam aksesuarui ji jaučiasi įkvėpusi naujos dvasios ir pavertusi stilinga bei patogia detale.

Savo veiklą ji kol kas plėtoja internete, daugiausia „Facebook“ paskyroje, tačiau jau kuriama internetinė parduotuvė, o tuomet, anot pašnekovės, viskas vyks greičiau ir paprasčiau. Vienas dalykas, kurio merginai labiausiai trūksta – laikas.

Na, o konkurencija, pabrėžia pašnekovė, visuomet buvo ir bus, ji skatina tobulėti ir pasitempti. Netrukus po „ViVir“ naujovės ji pastebėjo jos gaminius kopijuojančių asmenų, tačiau sako, kad tokiam atvejui buvo pasirengusi. „Šiek tiek pikta ir liūdna, bet, kaip sakoma, jei tave kopijuoja, tu esi priekyje. Stengiuosi nesivaikyti tokių veikėjų ir susitelkti į savo idėjas“, – per daug nesikremta naujovės atradėja.

Į priekį veda noras ir vizija

Savo veikloje G. Geležauskaitė neįžiūri klaidų, bene rimčiausia ji įvardija tik vieną, kad dažnai leidžiasi į pernelyg bičiuliškus santykius su klientais. O tuomet patiria sunkumų prarasdama daug laiko, įgyvendindama individualius užsakymus. Kita vertus, tokia ir yra „VirVir“ idėja – suteikti galimybę kiekvienam jaustis išskirtiniam. „Gerbiu kiekvieną savo klientą ir stengiuosi 100 proc. įgyvendinti jo lūkesčius, galbūt tenka palaukti užsakymo, tačiau jis gauna būtent tai, ko ir tikisi“,– sako ji.

Jos aksesuarai nėra verslas, kuriam reikia daug lėšų. Pašnekovės teigimu, didžiausia investicija – noras ir vizija. O visa kita lemia paties indėlis ir kūrybiškumas.

Nebijoti savo minčių ir idėjų, kaip nepabijojo ir ji pati, palinkėtų visiems, siekiantiems jas paversti tikrove. Siekti, daryti, stengtis, veikti ir tuomet viskas vyks savaime. Taip pat praverstų ir kuo daugiau gerų emocijų, šypsenų, pozityvaus nusiteikimo, kuris ir yra mūsų minčių bei kūrybos variklis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.