...

Vienintelė apgyvendinimo paieškos platforma Lietuvoje, siūlanti nuomotis būstą mėnesiui

Verslas

2023.12.11

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Vienintelė apgyvendinimo paieškos platforma Lietuvoje, siūlanti nuomotis būstą mėnesiui

Igor Petrenko rentu.lt platformos įkūrėjas // Asmeninio albumo nuotr.

Vilnietis verslininkas Igor Petrenko šią savaitę oficialiai paskelbė apie pradedantį veikti savo naująjį projektą. Jo sukurtas Rentu.lt  yra vienintelis toks trumpalaikės ir ilgalaikės būsto nuomos portalas Lietuvoje,  kuris suteikia galimybę būstą nuomotis nors ir vienai valandai. Platformos įkūrėjas išnaudojo trumpo laiko nuomos trūkumo spragą, kurią pats ir aptiko dirbdamas su nekilnojamuoju turtu. 

Sukūrė tai, ko pasigedo pats ir trūko kitiems

Prieš pradėdamas savo verslą, I. Petrenko daug metų dirbo nekilnojamojo turto srityje, jam dažnai teko naudotis vietiniais portalais ir skelbti ten savo skelbimus. 

„Tada pastebėjau, kad jie yra labai paprasti, trūksta daug funkcijų. Taip ir kilo pirma mintis sukurti savo nekilnojamojo turto portalą. Jis buvo nesėkmingas, teko uždaryti. Bet dirbant su šiuo projektu, labai paprastai, kone netyčia, atsirado kita idėja – sukurti Rentu.lt“,– pasakoja naujos platformos savininkas I. Petrenko, per savo darbo praktiką su nekilnojamuoju turtu pastebėjęs, jog be įprastos ilgalaikės ir  trumpalaikės nuomos formų, stinga pasiūlymų išsinuomoti būstą trumpam laikui.

„Palankiai sutapo, kad kaip tik pamačiau informaciją apie Co-living erdves, o ten yra lankstus nuomos terminas. Atvykę iš kitų šalių svečiai, gali išsinuomoti kambarį mėnesiui ir ilgiau. Po to atkreipiau dėmesį ir į tai, kad pajūryje butų savininkai, net ir pasibaigus sezonui, siūlo tuščius butus nuomotis iki naujo sezono pradžios. Trumpam nuomojamo būsto paklausą lėmė ir karas Ukrainoje. Į mūsų šalį atvykę ukrainiečiai susidūrė su sunkumais ieškodami gyvenamojo būsto, jiems jo reikėjo nors trumpam, kad galėtų apsižiūrėti mūsų šalyje, ieškoti darbo arba išvažiuoti  kitur, pvz., į Vokietiją, o gal po kiek laiko grįžti namo. Stebėdamas visas šias aplinkybes pagalvojau, kad tai yra ženklas, kad turiu veikti. Specializuotos svetainės nebuvo, tad reikia imti ir daryti“,– nutarė jis.  

Kiti verslai liks dėl pomėgio, kad galėtų plėtoti šį

Kadangi platformos Rentu.lt valdymas nėra pirmasis ir vienintelis I. Petrenko verslas, ypatingų sunkumų jį kuriant nepatyrė. Pažymi, kad sunku nebent tai, kad vienu metu turi valdyti daug skirtingų verslų. Didžiausias jo tikslas dabar – plėsti pradėtą naują verslą, o kitus turėti kaip pomėgį. 

Pradėtas projektas jam patinka, nes, kaip ir IT versle, galima dirbti bet kur – tereikia planšetės ir gero interneto. „Mano atveju dar yra įdomu ir todėl, kad Rentu.lt  yra trumpalaikės ir ilgalaikės nuomos portalas Lietuvoje ir šiomis paslaugomis tenka pačiam dažnai naudotis. Iš tiesų yra malonu rasti tinkamą būstą poilsiui, savaitgaliui savo svetainėje“,– šypsodamasis sako pašnekovas.

Patikrinęs visus pavadinimus, susijusius su būsto nuoma, apgyvendinimo paslaugomis, jis pasirinko  Rentu.lt  Šitas pavadinimas patiko, nes yra trumpas, lengvai rašomas ir tariamas visomis kalbomis.

Gerų idėjų kyla šiek tiek atsitraukus nuo darbų

Pasak pašnekovo, dirbant samdomą darbą dėl daugelio dalykų tau visiškai neskauda galvos, o turint savo verslą, nieko netikėto, bet pradžioje sunkumų yra labai daug.  Iš savo patirties jis žino: kol verslas neatsistoja ant kojų, turi daug dirbti, skirti daug laiko, prisiimti įvairių įsipareigojimų. Turint šeimą, prideda jis, viskas tampa dar sudėtingiau. Tenka pasirinkti: vis tobulinti projektą ir skirti jam lėšų ar pinigus išleisti poilsiui su šeima, buto remontui ar pan. 

Vis tik pamininti ir verslo privalumus. „Jų daug, mes visi juos žinome … Bet apie juos pamiršk, kol tavo projektas neneša pelno…“,–  pažymi I. Petrenko, nenutylintis ir klaidų, kurių, pasak jo, patyrė daug. „Blogiausia, kad jos tikrai brangiai kainavo ir pinigų, ir laiko“,– atvirai dėsto pašnekovas, kitiems jau galintis patarti: „Labai svarbu yra ambicijos. Sveikas protas ir realus mąstymas. Kitaip galima pridaryti daug nereikalingų darbų, veiksmų, iššvaistyti daug laiko ir pinigų į niekur. Antra, jeigu leidžia finansinės galimybės, stengtis daryti tą darbą, kuris jums sekasi geriausiai. Visus kitus (pvz., svetainių dizaino, marketingo, tekstų kūrimo, programavimo, techninių specifikacijų ruošimo) verta perduoti kitiems. Na, ir svarbu skirti laiko sau, poilsiui, bendravimui, atostogoms ir t.t. Man pačiam labai daug gerų idėjų kilo būtent tada, kai kažkuriam laikui teko pamiršti projektą.“

Pirmiausia – apie teikiamą naudą, po to – apie atsipirkimą

I. Petrenko nuomone, IT versle svarbūs patyrę specialistai ( programuotojai, dizaineriai ). Jie ne tik  išmano savo sritį, bet dar gali duoti ir labai daug patarimų kaip ir ką geriau daryti. Nes internetinė svetainė nėra tiesiog idėja ir dizainas. Ji turi būti patogi, funkcionali, šiuolaikiška.

Toks projektas reiklus investicijų.Kuriant Rentu.lt  nemažai funkcijų buvo paimta iš kitos jau veikiančios platformos. „Jeigu tektų viską pradėti „nuo nulio“, tai kainuotų kaip geras dviejų kambarių senos statybos butas.  O dabar atsiėjo perpus mažiau, – sako jis ir patikina, kad apie  atsipirikimą kol kas net negalvojantis. – Šiuo  metu man svarbiausia, kad portalas būtų naudingas visiems dalyviams. O kaip jį monetizuoti, čia jau kitas klausimas.“

Didelė konkurencija skatina tobulėti

Pasak I. Petrenko, tarp trumpalaikės ir ilgalaikės nuomos portalų yra didelė konkurencija, todėl „stengiamės padaryti svetainę patogią, naudingą ir išskirtinę. Aktualūs raktiniai žodžiai Google paieškose: Trumpalaikė nuoma, ilgalaike nuoma, busto nuoma mėnesiams, ilgesnes viesnages, apgyvendinimas Lietuvoje, o tikslinė grupė, kurią norima pasiekti: būsto savininkai bei verslai, kurie teikia apgyvendinimo paslaugas. Mūsų siūlomas išskirtinumas – galimybė išsinuomoti būstą pagal pageidaujamą laiką poilsiui, darbui, studijoms, mokslams, laikinam persikėlimui ar pan.

 

Nuomininkams Rentu.lt  yra patogi svetainė, pritaikyta visiems įrenginiams, suteikia galimybę  ieškoti skelbimų žemėlapyje, bendrauti su skelbimo savininkais tiesiogiai, nėra rezervavimo mokesčio. Skelbimo savininkams ir verslui  skelbimų talpinimas visiškai nemokamas, daug įrankių, kuriais patogu valdyti skelbimus, gauti užklausas ir bendrauti svetainės žinučių sistema, atnaujinti skelbimų užimtumo kalendorius arba sinhronizuoti Rentu.lt skelbimo užimtumo kalendorius su Airbnb, Booking, ar bet kokia kita platform per iCal nuorodą.

Rentu.lt  vadovas I. Petrenko visiems norėtų palinkėti: Jeigu tikrai norite savo verslo ir turite idėjų, ir praėjus laikui tas noras nedingo, tai darykite! Tik labai rimtai pagalvokite apie finansus, laiką ir esamas aplinkybes (pvz., ar nenusimato dar vienas karantinas, kaip buvo….)

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.