...

Verslo sėkmė – vadovautis širdimi

Verslas

2016.12.22

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

Verslo sėkmė – vadovautis širdimi

Prekių ženklo „Rutuliukai“ įkūrėja - Elžbieta Rutkovska. Asmeninio albumo nuotr.

Po prekių ženklu „Rutuliukai“ slepiasi apyrankės ir kaklo papuošalai, dėliojami iš apvalių akmenėlių. Stiliumi ir jaunatviškumu dvelkiantys kūriniai – atgaiva vertinantiesiems kokybę ir išskirtinį dizainą. Netikėtai verslą pradėjusi Elžbieta Rutkovska (25) jau pelnė pripažinimą papuošalų verslo nišoje. Anot jos, svarbiausia tikėti savo idėja ir kurti iš širdies.

 

Kūrybos polėkis širdyje kirbėjo nuo paauglystės

Papuošalus E. Rutkovska pradėjo kurti nuo 15 metų. „Po truputį išbandžiau įvairias technikas, įvairius stilius, kol pradėjau kurti ne tik sau, bet ir kitiems. Teko dalyvauti keliose miesto mugėse, pasisekimas buvo iš tiesų menkas, bet visada žinojau, kad reikia ryškesnės idėjos, kurios niekaip nesugalvojau. Po truputį mano aistra kurti papuošalus blėso, mūza sugrįždavo tik kelioms dienoms per metus, bet giliai širdyje kirbėjo mintis sukurti kažką daugiau“, – dėsto pašnekovė.

Aistra kurti papuošalus verslininkei atgimė, kai bendradarbė paprašė suverti jai apyrankę iš karoliukų. „Suvėriau, jai patiko, o man lyg ir vėl atgimė malonumas kurti papuošalus. Mėgstu bėgioti, tad, atėjus pirmoms šiltesnėms pavasario dienoms, išbėgau pabėgioti, išsinarinau čiurną, diagnozė – savaitė lovos režimu. Kadangi esu toks žmogus, kurio nepaguldysi savaitei į lovą, sugalvojau, kad reikia padaryti daugiau apyrankių. Tuo metu turėjau tik apvalių akmenėlių. Padariau gražių nuotraukų, įdėjau į „Facebook“. Draugas, pamatęs, ką kuriu ir kaip viską pateikiu, susižavėjo ir pradėjo mane skatinti daryti daugiau apyrankių iš rutuliukų“, – apie netikėtą veiklos pradžią pasakoja E. Rutkovska. Gera pradžia – pusė darbo.

Pranoko lūkesčius

Pašnekovė niekada nerašydavo savo tikslų metams į priekį, bet 2015 m. sugalvojo, kad reikia kažką pakeisti savo pilkame gyvenime, kuriame ji nemėgo savo dirbamo darbo, neturėjo pomėgių. „Negalėjau suvokti, kuo noriu būti ir kokioje srityje norėčiau save atskleisti. Taigi parašiau 2015 m. tikslus, tarp jų buvo įrašas „sukurti ir viešai pristatyti papuošalų kolekciją“, – pirmuosius užmojus vardija verslininkė. Išsikeltus tikslus ji pranoko ir sukūrė ne kolekciją, o prekių ženklą.

„Rutuliukų“ įkūrėja verslo plano nerašė ir sėkmės specialiai neprogramavo. „Nuosavą verslą plėtoti pradėjau netikėtai. Viską dariau intuityviai, taip, kaip man atrodė geriausia, ir taip, kad man pačiai patiktų bei teiktų malonumą“, – prisimena mergina. Viskas prasidėjo tuomet, kai ji padovanojo draugei vieną iš apyrankių, pradėjo ją fotografuoti ir netyčiomis niūniuoti „rutu rutuliukai…“ „Tą akimirką gimė pavadinimas, o grįžusi namo su visu užsidegimu per kelias minutes sugalvojau, kaip turi atrodyti logotipas, nusipiešiau jį su programomis „Paint“ ir „Word“. Kitą dieną sukūriau puslapį tinkle „Facebook“ ir pradėjome skleisti žmonėms žinią apie „Rutuliukus“, – atskleidžia įkūrėja ir priduria, kad verslą pradėjo vos su 200 eurų investicija.

Ji pabrėžia, kad nebūtina iš karto užsiimti tik savo verslu. Galima dirbti samdomą darbą ir papildomai kurti savo veiklą. „Taip buvo ir man – dirbau samdomą darbą, o papildomai atsiradęs verslas nulėmė mano tolesnį pasirinkimą. Jau po pusmečio visą savo laiką galėjau skirti „Rutuliukams“, – savo pavyzdžiu iliustruoja pašnekovė.

Svarbiausia tikėti savo idėja

Įkūrusi „Rutuliukus“, E. Rutkovska savo kūrinius labai daug fotografavo, dovanojo apyrankes, organizavo daug konkursų. „Aš užsiėmiau kūryba, o mano draugas visaip bandė „išrėkti“ žmonėms apie „Rutuliukus“. Taip mums pavyko sudominti žmones. Labai daug žaisdavau spalvomis, vis bandydavau atrasti naujų, neįprastų spalvų derinių, kurie atrodytų kitaip, išskirtinai ir skoningai“, – sėkmės žingsnius vardija verslininkė. Įdirbis nenuėjo veltui. Jau po poros savaičių apie jos sukurtą prekių ženklą rašė mados tinklalapiai, o parduotuvės ir butikai siūlė bendradarbiauti.

„Labai stengiuosi kurti tai, kas patinka man. Pati didžiausia dovana, kad mano kuriami papuošalai taip džiugina žmones. Laikau save kūrėja, todėl man ypač sunku kalbėti apie perspektyvas. Manęs dažnai klausia: „O kas toliau, kokie tavo siekiai?“ Mano tikslas, kad „Rutuliukai“ pasiektų kuo daugiau žmonių ne tik Lietuvoje, kad jie pripažintų, įvertintų ir pamėgtų mano kūrinius. Kuriu širdimi, ne protu. Manau, žmonės tai jaučia“, – sako įkūrėja.

Anot jos, svarbiausia patikėti savo idėja. Tuomet viskas vyksta sklandžiau, užtikrinčiau. „Visada savęs paklauskite: „O ką prarasiu pabandęs?“ Drąsiai galiu teigti – geriau pabandyti ir žinoti, kad nepavyko, nei iš viso nebandyti“, – motyvuoja E. Rutkovska.

Nuolat tobulėja

„Rutuliukai“ ėmė plėstis ir vystytis, nuolat papildant asortimentą vis naujais aksesuarais. Siekiant kuo aukštesnės kokybės, šio ženklo kūrėja nuolat ieško naujų medžiagų ir idėjų. Šiuo metu rankų darbo apyrankės gaminamos iš natūralių medžiagų, papuošalams verti naudojami įvairių rūšių akmenėliai. Kiekvieno aksesuaro spalvų ir akmenukų derinys yra unikalus. Kas kartą kuriami ir atrandami vis nauji variantai tam, kad kiekvienas, įsigijęs papuošalą, žinotų, jog kito tokio nėra, o prekių ženklo „Rutuliukai“ autorės darbas būtų įdomus ir kupinas nesibaigiančios kūrybos.

Suvertos apyrankės puošiamos akmenėlių pakabukais, pridedančiais papildomo žavesio ir žaismingumo. „Apyrankės vieniems jau yra tapusios neatsiejama aprangos ir stiliaus detale, o kitiems akmenėliai – tai meditacijos priemonė. Sukdami rutuliukus tarp pirštų pagalvėlių, žmonės atsipalaiduoja ir nusiramina, o tai ypač svarbu streso kupiname mūsų gyvenime“, – įdomius faktus atskleidžia pašnekovė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.