...

Verslo prietarai padeda uždirbti pinigus?

Verslas

2012.02.16

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Verslo prietarai padeda uždirbti pinigus?

Tikėti ar netikėti verslo prietarais? flickr.com nuotr.

Atrodytų, kad prietarai ir verslininkai yra nesuderinami kaip religija ir evoliucija. Tačiau ši nuomonė klaidinga. Milijardierius verslininkas Donaldas Trumpas teigia: „Aš netikiu fengšui (kinų liaudies filosofija, – aut. past.), bet taikau ją, nes tai uždirba man pinigus.“ Verslo žmonės ne tik vadovaujasi liaudies išmintimi, bet ir patys kuria, taiko originalumą spinduliuojančius prietarus.

Sėkmingas verslo sandoris

Nekilnojamojo turto versle besisukanti amerikietė Carol dalijasi sėkmingų sandorių paslaptimi: „Aš niekada neinu į verslo susitikimą nepasikabinusi ant kaklo savo senelės sužadėtuvių žiedo. Jis yra mano talismanas – visi sandoriai atneša didelį pelną.“

Patys populiariausi tarp Vakarų Europos verslininkų paplitę su sandoriais susiję prietarai teigia: derybų salėje pastatytas apskritas arba ovalo formos stalas – sklandūs sandoriai; blogas ženklas važiuojant į susitikimą pamiršti dokumentus, tačiau taip nutikus ir grįžus jų pasiimti prieš išeinant reikia pasižiūrėti į veidrodį; žvaigždėtas dangus sandorio išvakarėse – laukia sėkmė ir pelnas; prieš svarbų susitikimą nusiplauti rankas – sandoris bus švarus; jeigu per derybas nuo stalo nukrito dokumentai, reikia ant jų pasėdėti bent penkias minutes.

Skaičių magija

Skaičiaus 13 vengia daugelio pasaulio valstybių verslininkai. Tikima, kad verslo steigimas 13-ą mėnesio dieną (ypač penktadienį), biuro patalpos 13-u numeriu pažymėtame pastate, 13-ame aukšte arba 13-ame kabinete lemia greitą bankrotą. Indijos verslininkai priduria, kad išsiruošus į verslo susitikimą dera vengti keliauti 13-ojo maršruto autobusu ar rinktis 13 vietą lėktuve.

Kinijoje, Korėjoje ir Japonijoje nesėkmes nešantis skaičius yra 4, o 6, 8 ir 9 – sėkmę ir pinigus. Rusijoje tikima: jeigu pakeliui į susitikimą jūsų automobilį aplenkia automobilis, kurio valstybinis numeris yra su vienodų skaičių kombinacija, laukia sėkmė.

Prekybininkų prietarai

Didžiausioje Vilniaus turgavietėje dirbanti Tatjana atskleidžia sėkmingos prekybos prietarus: ,,Jeigu pirmas pirkėjas vyras, bus pelninga prekyba. Norint sėkmingos prekybos, reikia pirmais tą dieną uždirbtais pinigais prisiliesti prie kitų prekių ir tuomet padėti į kasą sakant „pinigai pinigams“. Ypač svarbu nepardavus nė vienos prekės niekam neskolinti ir nekeisti pinigų.“

Amerikietis parduotuvių tinklo savininkas Michaelas teigia, kad nauja parduotuvė ar prekyvietė, atidaroma ketvirtadienį, atneš didelį pelną. Amerikiečiai tiki, kad prekyvietėje arba prekybos salėje pažertos smulkios monetos pritrauks kelis šimtus kartų daugiau, o rusai vengia skolintis pinigų pirmadienį, skolinti – antradienį ir grąžinti skolą arba paskolą penktadienį. Jie priduria, kad paskolą arba skolą reikia atiduoti ryte, tuomet niekada daugiau neprireiks skolintis.

Pinigai ir pelnas

Rusų verslininkas Janas teigia visų prietarų nesivaikantis, tačiau yra pora, kurių visuomet laikosi: „Biuro slenkstį peržengiu tik dešine koja ir niekada nešvilpauju biuro patalpose, nes, pasak mano senolių, iššvilpsiu visus pinigus.“

Lietuvoje itin populiarus augalas, vadinamas pinigų medžiu. Biure auginamas pinigų medis – pelningas verslas, jeigu jo lapai ima vysti, gresia finansiniai nuostoliai. Po pasaulį paplitęs prietaras: siekiant pelningo verslo reikia apspjauti pirmą uždirbtą pinigą. Dažniausiai įvardijami su pinigais susiję prietarai: naują projektą pradėti per jaunatį – sėkmingas verslas, verslo steigimas per pilnatį – laukia nesėkmė, po biuro durų kilimėliu padėtos kelios monetos atneš didelį pelną, biure kotu žemyn pastatyta vanta – pinigai ir ginčai neišeis už ribų.

Tailandiečių išmintis

Tailandiečiai tiki, kad verslo sėkmė nepriklauso nuo gausybės liaudies mėgstamų prietarų, o tik nuo vieno – verslininko gimimo dienos.

Jeigu gimėte:

pirmadienį, venkite svarbių sprendimų sekmadienį.

antradienį, venkite svarbių sprendimų pirmadienį.

trečiadienį, venkite svarbių sprendimų antradienį.

ketvirtadienį, venkite svarbių sprendimų šeštadienį.

penktadienį, venkite svarbių sprendimų trečiadienį.

šeštadienį, venkite svarbių sprendimų trečiadienio naktį.

sekmadienį, venkite svarbių sprendimų penktadienį.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.