...

Verslo pietūs sumaniam verslininkui

Verslas

2013.02.04

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Verslo pietūs sumaniam verslininkui

Visi pietų teikiami pranašumai per neapdairumą ir žinių stoką gali virsti tikra pragaro virtuve. wallpaperstock.net nuotr.

Verslo pietūs yra ypatinga šiuolaikinio verslininko privilegija, kuri padeda ne tik geriau pažinti klientus ar verslo partnerius, parodyti savo gerąsias puses, bet ir įrodyti, jog žmonės, su kuriais kuriate ar norėtumėte kurti verslą, yra itin vertinami. Vis dėlto visi pietų teikiami pranašumai per neapdairumą ir žinių stoką gali virsti tikra pragaro virtuve. Taigi kaip išgauti daugiausia naudos ir nenudegti?

Priežastys, kodėl verta organizuoti daugiau verslo pietų

Jūs kontroliuojate aplinką. Jeigu verslo susitikimas vyksta potencialių klientų ar verslo partnerių teritorijoje, dažniausiai biure, didelė tikimybė, kad juos gali nuolat blaškyti ar pertraukinėti bendradarbiai ar telefono skambučiai.

Jeigu susitikimas vyksta jūsų erdvėje, visi šie faktoriai lygiai taip pat gali trukdyti sklandžiai susitikimo eigai. Dar daugiau – buvimas jūsų teritorijoje gali paskatinti pašnekovus apsišarvuoti budrumu ir atsargumu, o jums tai nėra palanku. Aplinka, kuri palanki jūsų tikslams, yra svari priežastis verslo pietums. Per juos galite ne tik kurti, bet ir valdyti atmosferą.

Jūs esate lygūs. Niekas nemėgsta atvykti į kažkieno biurą ir atsisėsti priešais pašnekovo darbo stalą. Kitoje pusėje esantis asmuo jaučiasi galingesnis, o jūs – tarsi pas direktorių iškviestas mokinukas. Psichologiškai tokia pozicija priverčia jaustis nereikšmingais.

Būtent verslo pietūs gali išspręsti šį nemalonų ir susitikimui nepalankų reiškinį. Jų metu verslininkai turi galimybę iš anksto apgalvoti ir paskirstyti vietas taip, kad visi dalyviai jaustųsi vienodai komfortiškai ir būtų lygūs.

Laikas dirba jums. Verslo susitikimai biure dažniausiai turi griežtus laiko rėmus, nes iš anksto suplanuota darbotvarkė kontroliuoja visą susitikimo eigą ir nurodo, per kiek laiko turi būti priimti tam tikri sprendimai.

Verslo pietų metu laikas nėra taip griežtai kontroliuojamas. Tai labiau socialinis renginys, nes valgant nekalbama apie verslą, todėl atsiranda šiek tiek laiko ne tik apgalvoti jau aptartus klausimus, bet ir susipažinti asmeniškiau su dalyviais. Žmonės mėgsta imtis verslo su asmenimis, kurie jiems patinka, o verslo pietūs suteikia išskirtinę galimybę užmegzti tokius santykius.

Jūs darote paslaugą. Būtinai apmokėkite sąskaitą. Nors dauguma verslo atstovų yra linkę dalytis sąskaitos apmokėjimą, jums tai nėra naudinga. Juk jūs norite, kad pietų dalyviai jaustųsi jums įsipareigoję kad ir dėl pietų. Įsitikinkite, kad turite šią privilegiją, ir pasirūpinkite, jog tik jūs turėtumėte galimybę apmokėti pietų sąskaitą. Šiuo strateginiu žingsniu įstumsite pašnekovus į skolininkų poziciją, o tai padės toliau plėtojant verslo santykius.

Ką privaloma daryti per verslo pietus?

Iš anksto pasidomėkite, kokia virtuvė priimtiniausia visiems svečiams.

Pasirinkite vietą, iki kurios atvykti jūsų pašnekovams būtų patogu ir greita, pasirūpinkite automobilio pastatymo sąlygomis.

Restoranas, kuriame vyks pietūs, turi būti erdvus ir tylus, pageidautina – su atskirtomis privačiomis erdvėmis.

Daugiau klausykitės, nei kalbėkite. Nepertraukinėkite pašnekovų. Verslo pietūs yra orientuoti ne į tai, ko jūs norite, bet į tai, ko reikia jiems.

Būkite malonūs ir taktiški su aptarnaujančiu personalu. Jūsų socialinis portretas padeda potencialiems klientams ar partneriams susidaryti įspūdį apie bendradarbiavimą.

Visuomet išlikite pozytiniai nusiteikę, net jeigu prarasite padėties kontrolę ar kas nors vyks ne taip sklandžiai, kaip planavote. Prisiminkite, kad pietų metu ne tik jūs vertinate partnerių potencialą, bet ir jie jūsų.

Planuokite atvykti į sutartą vietą 15 min. anksčiau nei jūsų svečiai. Turėsite laiko ne tik įsitikinti, kad viskas parengta, bet ir atsipalaiduoti. Be to, neversite pašnekovų laukti.

Ko nedera daryti per verslo pietus?

Nebūkite per daug agresyvūs ar ryžtingi, juk tai pietūs, o ne debatai.

Išjunkite mobiliojo telefono garsą ir kuriam laiką pamirškite jį. Nežvilgčiokite tikrindami naujus pranešimus ar praleistus skambučius. Jeigu būtinai turite tai atlikti, atsiprašykite ir nueikite neva nusiplauti rankų.

Nevažiuokite į restoraną nepasirengę. Dauguma jų pateikia valgiaraštį internete, todėl iš anksto numatykite, ką norėtume užsisakyti ar rekomenduoti svečiams.

Neatvykite labai išalkę. Tokiu atveju jums bus sunkiau susitelkti į pokalbį nei į maistą.

Nevartokite alkoholio, o jeigu jūsų pašnekovai renkasi alkoholinį gėrimą, užsisakykite nedidelę taurę vyno ar kito ne itin stipraus gėrimo.

Nepamirškite valgymo manierų ir etiketo. Jeigu esate primiršę stalo įrankių eiliškumą, tuo pasidomėkite iš naujo.

Neužsisakykite maisto, kuris linkęs užstrigti dantyse ar reikalauja ypatingo dėmesio valgant.

Nedėkite telefonų, nešiojamųjų kompiuterių ar kitų elektronikos prietaisų ant pietų stalo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.