...

Verslo kontaktų dauginimosi formulė

Verslas

2017.02.08

Autorius: Julija Kurilaitė

Temos: .

Verslo kontaktų dauginimosi formulė

Investicijų bendrovės „Verslo angelų fondas I“ partneris - Arvydas Strumskis. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Verslo kontaktai yra aktuali tema ne tik pradedantiesiems, bet ir jau solidžią patirtį turintiems verslininkams. Komunikacijos tarp skirtingų verslo atstovų ar žmonių, daugiau išmanančių vienokią ar kitokią verslo sritį, nebus per daug. Ar egzistuoja verslo kontaktų plėtros formulė? Kaip pasiekti ir išlaikyti naudingus bei ateityje praversiančius ryšius? Į šį ir kitus klausimus „BZN start“ skaitytojams atsako investicijų bendrovės „Verslo angelų fondas I“ partneris Arvydas Strumskis.

„Reikia išgyventi iki 50 metų – štai ir formulė“, – šmaikščiai pokalbį pradeda pašnekovas. Vėliau kiek surimtėjęs priduria: „Vienintelė formulė – nepraleisti progos susitikti, pasikalbėti ir, svarbiausia, išlaikyti bendravimą“. A. Strumskis pastebi, kad šiuo metu rasti sau reikiamų kontaktų ypač lengva. „Juk galima sėdėti prie kompiuterio, naršyti „LinkedIn“ ir jų ieškoti“, – šypsosi jis. Tik reikia nepamiršti, kad būtina juos palaikyti, nes priešingu atveju ryšis pasmerktas. Pašnekovas pataria, prieš pradedant ieškoti verslo pažinčių, išsikelti sau kelis klausimus: kokiu tikslu tuos kontaktus renku? Ko būtent ieškau? „Jei ieškai pažinčių, eik į pažinčių portalus, jei ieškai egzotikos, eik ten, kur siūlo egzotiškas paslaugas. Tereikia apsibrėžti sau idealų profilį. Kai tai padarai, labai aiškiai ir net intuityviai matai, kur tą žmogų rasti“, – įsitikinęs jis.

 

„Jei reikėtų apibrėžti verslo kontaktų dauginimosi formulę, sakyčiau, kad tai – konkretus bandymų ir klaidų skaičius“

A. Strumskis

 

Kontaktų paieškos keliai

Verslo pažinčių efektyvumas, kaip ir daugelis kitų dalykų, priklauso tik nuo paties žmogaus. „Jei ieškai konkretaus verslo partnerio, turi susirašyti, ko tikiesi, žinoma, tai nereiškia, kad tau 100 proc. pasiseks, tačiau bent jau turėsi gaires, su kuriomis bus kur kas lengviau pradėti, – pasakoja A. Strumskis, neabejojantis, kad praktiškai visi kanalai yra tinkami paieškoms. – Jei ieškai investicijų, tam labiausiai tinka kontaktų ir verslo mugės arba konferencijos, jei ieškai verslo pažinčių bare ar naktiniame klube nuo 24 iki 5 val. ryto, didelė tikimybė, kad tam tinkami žmonės tuo metu jau miega.“ A. Strumskis sako, kad, norint užmegzti tinkamų pažinčių, labai padeda sava aplinka, o amžius nėra esminis veiksnys: „Jei reikėtų apibrėžti verslo kontaktų dauginimosi formulę, sakyčiau, kad tai – konkretus bandymų ir klaidų skaičius.“

Svarbu turėti idėjų ir drąsos

Investicijų bendrovės „Verslo angelų fondas I“ partneris A. Strumskis užtikrintai teigia: „Blogų idėjų nebūna, būna tik nevykęs jų įgyvendinimas.“ Vienu metu skirtingose pasaulio vietose gali atsirasti tokių pačių idėjų, todėl svarbiausia yra pirmam jas įgyvendinti. Kartais idėjos, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo beprotiškos, vėliau tampa labai įprastu dalyku, tad svarbiausia nebijoti žengti drąsų žingsnį. „Tarkime, skrieti nuo kalno su lenta. Skamba beprotiškai, tiesa? Tačiau amerikietis Jake’as Burtonas sukūrė naują sporto šaką ir iš to susikrovė turtus, nors tai tikrai nebuvo jo tikslas. Prieš 20 metų niekas juo netikėjo, tačiau vyras susidėliojo procesą ir niekada nesustojo, todėl šiuo metu turime snieglenčių sportą olimpinėse žaidynėse“, – pasakoja pašnekovas.

„Aš neinu į jokį susitikimą neturėdamas aiškaus tikslo, žinoma, jis gali keistis, bet jo egzistavimas – privalomas“, – tvirtina A. Strumskis, įsitikinęs, kad žmogui, žinančiam savo tikslą, yra gerokai lengviau. „Kai turiu aiškų tikslą ir žinau, ko noriu, tuomet mano kalba ir elgesio manieros bus būtent tokios, kurios lems to tikslo įgyvendinimą.“

Verslo pažintys kaip loterija

Pašnekovas mielai pateikia įdomių įžvalgų, o kontaktų paiešką lygina su loterijos principu. „Kai vieną kartą per metus nusiperki bilietą ir aplinkiniams kartoji, kad tau niekada nesiseka laimėti, tai kvaila. Kai loterija paverčiama procesu, tuomet veiksmas lygus atoveiksmiui, t. y. vis tiek kada nors laimėsi. Lygiai taip pat vyksta su verslo kontaktų paieška, kai ji paverčiama nuosekliu procesu, o kiekvienas procesas visada turi savo rezultatą, – užtikrintai kalba A. Strumskis. – Jeigu padarai daug bandymų, tikimybė, kad kuris nors bus sėkmingas, gerokai didesnė.“

Norint gauti, reikia duoti

A. Strumskio nuomone, visi žmonės nori būti reikšmingi, tačiau kartais tam trukdo išankstinės nuostatos. Žmonės vis dar privengia be priežasties užkalbinti jiems įdomų žmogų, todėl praranda progą potencialiai draugystei. Anot pašnekovo, pagalbos prašymas taip pat turi būti laikomas natūraliu dalyku. „Juk taip vyksta verslas – niekas neturi atsisakyti padėti, nes ateityje tai gali praversti abiem pusėms. Žmogiškasis ryšys ir poreikis bendrauti turi užimti svarbiausią vietą“, – įsitikinęs A. Strumskis.

Pokalbį pašnekovas užbaigia filosofine mintimi: „Mes negalime nieko sugalvoti, ko negalime padaryti dabar arba vėliau, kitaip tariant, don’t think – feel it (liet. „Negalvok – jausk“). Šią frazę pasakė džedajus Kvi Gonas jaunam Enekinui Skaivokeriui prieš lemiamas kosmines lenktynes „Žvaigždžių karų“ sagoje. Taip prasidėjo draugystė, pakeitusi Galaktikos istoriją.

Ekspertai

Arvydas Strumskis

Arvydas Strumskis

Vadovaujantysis partneris / „Verslo angelų fondas I“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.