...

Verslas, pranokęs lūkesčius

Verslas

2016.03.30

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Verslas, pranokęs lūkesčius

Prekių ženklo „SAVA Design“ kūrėja - Sandra Vaišytė-Vaičiulienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iš Žemaitijos sostinės Telšių kilusi Sandra Vaišytė-Vaičiulienė (28) visada žinojo turinti menišką sielą, kurią būtina atskleisti. Taip ekonomiką ir finansų valdymą studijavusi moteris sukūrė prekių ženklą „SAVA Design“.

Paskatino svetimos klaidos

„SAVA Design“ – tai išskirtiniai rankų darbo aksesuarai, sukurti iš nertų virvių. Iki šios veiklos pradžios kūrėja ieškojo savo srities, nes poreikis įgyvendinti įvairias idėjas rankdarbių srityje buvo stiprus nuo vaikystės.

„Viskas, ką sukurdavau, buvo skirta asmeniniam naudojimui. Visai neseniai, 2015 m. rudenį, išbandžiau nėrimą virvėmis. Tai nebuvo kažkas naujo, turbūt kaip ir daugelis mergaičių, vaikystėje esu nėrusi. Sekdavosi labai gerai, viską atlikdavau be klaidų, su ypatingu kruopštumu ir atidumu smulkmenoms, matyt, čia pasireikšdavo ekonominis tikslumas“, – šypsosi pašnekovė.

 

„Kebliausias buvo momentas, kai nusprendžiau prekiauti savo dirbiniais ir reikėjo įteisinti veiklą, o visų tų techninių subtilybių, ką daryti, nuo ko pradėti, nežinojau“

S. Vaišytė-Vaičiulienė

 

Nėrimu virvėmis S. Vaišytė-Vaičiulienė dar stipriau susidomėjo įsigijusi tokia technika pagamintą rankinę ir radusi joje kokybės spragų.

„Po kurio laiko nešiojimo radau trūkumų, kuriuos nusprendžiau ištaisyti išardžiusi gaminį. Taisymas patiko, o ir gabumai nerti nebuvo dingę. Tuoj pat sugalvojau, kokią kitą rankinę norėčiau nusinerti, ir jau netrukus nėriau jas šeimos nariams, draugams, o vėliau ir draugų draugams. Sustoti nežadėjau, nes norinčiųjų gauti tokių dovanų vis daugėjo“, – prisimena kūrėja.

Pastebėjusi akivaizdų paklausos didėjimą, moteris suprato, kad nerti daiktai žavi aplinkinius, yra kokybiški ir praktiški, tačiau reikia juos vienijančio prekių ženklo, kuris būtų atpažįstamas.

„Ilgai negalvojusi nusprendžiau panaudoti savo inicialus, todėl iš pirmųjų vardo ir pavardės raidžių gavosi žodis SAVA. Pridėjus žodį Design bendras skambesys buvo malonus ausiai, o ir žodžio reikšmė labai tiko veiklai. Ženklas tuoj pat prigijo, draugės ėmė sakyti, kad visoms reikia SAVOS“, – pasakoja pašnekovė.

Anot kūrėjos, pačioje idėjos pradžioje buvo siūlomos tik originalios prekės, skirtos moterims, todėl dabar rankinių, delninių ir kuprinių asortimentas yra didžiausias. Šiuo metu kūrėja kupina naujų idėjų, kokius daiktus ar aksesuarus dar būtų galima nunerti, tad plėtra neišvengiama.

SAVA Design“ prekių jau galima įsigyti Klaipėdoje esančiame butike „Pret a Porter“, todėl artimiausiu metu ieškosiu jaukių pardavimo vietų Vilniuje ir Kaune, kuriose galėčiau pristatyti savo gaminius“, – netolimos ateities planais dalijasi pašnekovė.

Sėkmė viršijo lūkesčius

Oficialų verslo startą moteris paskelbė šių metų pradžioje, tačiau greitai įsitikino – tai, ką darai su meile ir pasitikėjimu, visada sulaukia atgarsio. S. Vaišytė-Vaičiulienė visų pirma pati išbandė savo siūlomą produkciją, kad galėtų visiškai užtikrintai siūlyti ją kitiems. Neabejotinai prie verslo sėkmės prisideda ir moters atsakomybė už kiekvieną atliktą darbą.

„Nerti daiktai yra išskirtiniai, stilingi ir labai praktiški bei patogūs naudoti kasdien. Pati namie turiu ne vieną rankinę, įvairių krepšių. Prie kiekvienos prekės praleidžiu tiek laiko, kiek reikia, kad būtų pagaminta kruopščiai, be klaidų. Negalėčiau atiduoti pirkėjui prekės, jei matyčiau ar žinočiau, kad palikau kokių nors klaidelių, esu sau labai reikli“, – tikina pašnekovė.

Atsakingo ir kruopštaus darbo rezultatai pasirodė gana greitai. Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo verslo pradžios, išskirtinių aksesuarų kūrėja gali pasidžiaugti nuolatiniais užsakymais ir viršytais lūkesčiais.

„Įsteigusi individualią veiklą pradėjau priiminėti užsakymus socialiniame tinkle „Facebook“, o netrukus ėmė veikti nuosava e. parduotuvė. Pasipylė užsakymai – vos spėju viską pagaminti. Nuo pat pradžių buvau nusiteikusi, kad man tikrai pakaks gauti bent keletą užsakymų per mėnesį, tačiau išėjo taip, kad tiek gaunu per savaitę, todėl darbo turiu užtektinai“, – greita sėkme džiaugiasi pašnekovė.

Linki tiesiog pradėti

Moteris teigia, kad didelių abejonių dėl nuosavo verslo pradžios ji niekuomet neturėjo, nes buvo užtikrinta savo idėja. Didžiausią baimę jai kėlė veiklos įteisinimas.

„Kebliausias buvo momentas, kai nusprendžiau prekiauti savo dirbiniais ir reikėjo įteisinti veiklą, o visų tų techninių subtilybių, ką daryti, nuo ko pradėti, nežinojau. Iš tiesų nesitikėjau, kad bus taip paprasta. Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai suteikė visą reikiamą informaciją. Individualią veiklą įteisinau ir pradėjau neišėjusi iš namų, internetu“, – prisimena S. Vaišytė-Vaičiulienė.

Savo patirtimi jauna verslininkė įrodo, kad neverta turėti nepagrįstų baimių. Reikia nebijoti klausti, domėtis ir ieškoti atsakymų, kuriuos gavus viskas gali pasirodyti daug lengviau, nei buvo tikėtasi. Be to, anot pašnekovės, svarbu nesnausti, turint verslo idėją, o imtis ją įgyvendinti tuojau pat.

„Kol idėja yra galvoje, viskas atrodo daug sudėtingiau, negu po mažą žingsniuką pradėjus ją įgyvendinti. Reikia nebijoti, kad gali nepasisekti. Labai dažnai nesėkminga verslo idėja pasėja sėklą kitai idėjai, kuri galbūt ir bus ta sėkmės istorija!“ – jaunus verslininkus skatina „SAVA Design“ įkūrėja.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.