...

Verslas, pasiūlęs atverti stalčius ir siekti tikslų

Verslas

2016.11.16

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Verslas, pasiūlęs atverti stalčius ir siekti tikslų

Mainų sistemos „Stalčius.lt“ įkūrėjas - Marius Pužauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietis Marius Pužauskas (30), supratęs, kad nebenaudojamų, bet dar vertingų daiktų turi beveik kiekvienas, sukūrė mainų sistemą „Stalčius.lt“, skatinančią vartotojus mainyti, parduoti ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Idėją atrado stalčiuje

Pašnekovas prisimena, kad pirminės verslo užuomazgos mintyse atsirado gerokai seniau, kai, taupydamas savo pirmajam automobiliui, jis suprato, kad dalies pinigų vis dar trūksta, ir ėmė ieškoti naujų galimybių. Ilgainiui, prieš trejus metus, M. Pužauskas pradėjo dėlioti ir pirmąsias „Stalčius.lt“ verslo idėjas.

„Nenorėjau prašyti tėvų ar skolintis, todėl ieškojau išeities. Ir vieną dieną atidaręs stalčių supratau, kad jame laikau begales nenaudojamų daiktų. Supratau, kad, jei bent dalį jų parduočiau, galėčiau prisidėti nemenką sumą pinigų savo pirkiniui. Ir taip pamažu kilo idėja kurti tokį projektą ir padėti kitiems žmonėms, turintiems kokią nors svajonę, tarkim, pirmasis automobilis, atostogų kelionė, pomėgio finansavimas, kursų lankymas ar bilietas į brangų koncertą – tai gali būti bet kas. Norėjau sukurti projektą, kuriame žmonės galėtų pildyti savo svajones ar siekti savo tikslų, kuriems trūksta tam tikros pinigų sumos“, – pasakoja pašnekovas.

Domėjimasis dizaino ir vaizdo projektų subtilybėmis paskatino „Stalčius.lt“ įkūrėją suvokti, kad ir jis, ir dauguma aplinkinių turi gebėjimų bei talentų, tačiau dažnai jų neatskleidžia.

„Supratau, kad ir savo gabumus laikau uždaręs stalčiuje ir niekam nerodau. Taip pamažu, įgyvendinant savo svajonę, gimė projektas „Stalčius.lt“, kuris tapo nenaudojamų daiktų mainų ir paslaugų sistema. Be to, čia rašome istorijas, kaip galima panaudoti nenaudojamus daiktus ir iš jų sukurti ką nors nauja. Skatiname vartoti atsakingai ir nelaikyti nenaudojamų daiktų stalčiuje, geriau juos parduoti ar atiduoti kitiems. Taip pat neslėpti savo gabumų bei talento stalčiuje ir parodyti kitiems, ką sugebame sukurti, ir iš to kažkiek uždirbti. Iš čia ir kilo šūkis: „Atidaryk savo stalčių kitiems!“ – pristato M. Pužauskas.

Genialumas slypi paprastume

Pašnekovas neneigia, kad šioje rinkoje gana stiprių konkurentų yra ne vienas ir ne du, todėl reikia ieškoti, kuo „Stalčius.lt“ galėtų išsiskirti iš kitų. Esminis šios platformos principas – patogus naudojimas ir prisitaikymas prie realių vartotojo poreikių.

 

„Mėginame žmonėms parodyti, kad nebūtinai nenaudojamas daiktas yra nereikalingas. Mokome iš seno pasigaminti naują, o jeigu jau nesinori, tai siūlome parduoti.“

M. Pužauskas.

 

„Nesugebėjome startuoti anksčiau, nes darėme daug tyrimų. Išbandėme, kas vartotojams yra aktualiausia, kaip ir kur turėtų būti išdėstyti pagrindiniai elementai platformoje, kad vartotojams būtų patogu naudotis ir nekiltų neaiškumų. Buvome padarę daugiau, tačiau supratome, kad nereikia vienų ar kitų dalykų. Genialumas slypi paprastume. Šiuo principu ir vadovaujamės. Manau, kad šioje rinkoje sunku pelnyti kritinės masės vartotojų pagarbą ir lankomumą. Bet pažvelgus kiek kitaip, projektas „Stalčius.lt“ yra lyg terpė siekti savo tikslo, ar tai būtų parduoti nenaudojamus daiktus, ar išnaudoti savo talentą ir teikti savo paslaugas kitiems“, – pabrėžia M. Pužauskas.

Vartotojams „Stalčius.lt“ siūlo nemokamas paslaugas ir lengvą bei greitą administravimą, kuriam nereikia ypatingų žinių. Čia labai paprastai galima rengti savo stalčiaus išpardavimus, nustatant automatinį kainų mažėjimą, dėl kurio nereikia sukti galvos. Anot įkūrėjo, užsidirbti ir siekti savo svajonių turi būti paprasta. Be to, puslapyje siekiama pateikti kuo daugiau papildomos naudingos informacijos, supažindinti lankytojus su pozityviomis istorijomis apie tai, kas kuriama Lietuvoje ir kokie talentai gyvena visai šalia mūsų.

„Mes aprašome įdomius pomėgius, rankdarbius, veiklas ir kitus dalykus, kurie vyksta pasaulyje. Patariame žmonėms, kaip elgtis ar ką daryti su daiktais, kad jie ilgiau džiugintų, gražiau atrodytų ir jų nereikėtų slėpti stalčiuje. Mėginame žmonėms parodyti, kad nebūtinai nenaudojamas daiktas yra nereikalingas. Mokome iš seno pasigaminti naują, o jeigu jau nesinori, tai siūlome parduoti. Kita dalis yra tai, kad projekte „Stalčius.lt“ mes kuriame stalčiaus vaizdo istorijas apie Lietuvos kūrėjus, savo rankomis kuriančius įdomius dalykus ar kitus atsakingus bei įdomius projektus“, – atskleidžia M. Pužauskas.

Galimybės yra sėkmė

Anot pašnekovo, verslo sėkmė – tai gana slidi ir kiekvienam skirtinga sąvoka. „Stalčius.lt“ savo sėkme laiko suteikiamą galimybę žmonėms turėti ir galėti daugiau. Nors dar tik įsitvirtina šioje rinkoje, gali drąsiai teigti, kad ryžtingai juda savo išsvajotos sėkmės link.

„Nors ir startavome vėlai, bet esame išsimiegoję ir žvalūs. Tuo labiau kad netolimoje ateityje laukia didesni atnaujinimai, kurie bus labiau suasmeninti vartotojams ar ypatingoms progoms. Tegul tai lieka paslaptimi“, – intriguoja „Stalčius.lt“ įkūrėjas.

Linkėdamas sėkmės visiems pradedantiesiems, M. Pužauskas rekomenduoja visų pirma turimas idėjas paversti realiais darbais. „Kas yra sėkmingas verslas? Vieniems tai uždirbti pinigai, kitiems – malonumas daryti tai, kas patinka, nes tai ilgai slėpta stalčiuje. Tad linkiu idėjas paversti darbais, o atliktus darbus – naujomis idėjomis, nes tik dirbant ir siekiant tikslo pastebimos problemos ir kyla naujų idėjų, kaip jas įveikti“, – įsitikinęs jis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.