...

Verslas iš lietuviškų pievų

Verslas

2012.05.24

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: .

Verslas iš lietuviškų pievų

Milda ir Vytenis Daubarai Asmeninio albumo nuotr.

„Rasotose pievose surinktos „Žalčio arbatos“ paskanins jūsų vakarą ir padės stiprinti sveikatą. Mes įsikūrę Lietuvoje, Molėtų rajone, Balninkų seniūnijoje, kaimo palėpėje“, – skelbia optimistiškai nusiteikusi verslininkų pora. Milda ir Vytenis Daubarai užaugo mieste, tačiau meilė gamtai ir augalijai paskatino juos imtis lietuviškų vaistažolių verslo. Jauna šeima braido po gimtąsias pievas, renka vaistažoles, džiovina ir sėkmingai jomis prekiauja.

Vos per dvidešimt perkopę žmonės, baigę studijas, nenorėjo ieškotis šiltos samdomo darbuotojo vietos, o tiesiog troško daryti tai, kas arčiausiai širdies. Begalinę meilę gamtai ir tėvynei jaučianti vilniečių šeima savo verslo idėją išplėtojo, galima sakyti, spontaniškai ir netikėtai.

„Lietuva – labai graži šalis. Visuomet norėjome čia gyventi, taigi mąstėme, ką gi ji turi išskirtinio ir nepanaudojamo. Šaltomis dienomis gerdami arbatą supratome, kad mūsų šalyje šitiek plačių pievų ir miškų, kuriuose auga vertingos vaistažolės!“ – verslo pradžią prisimena verslo ir ekonomikos studijas neseniai baigęs Vytenis.

Vaistažolių verslą pora pradėjo padėdami pažįstamai žolininkei parduoti jos arbatas. Muzikos ir teatro akademiją baigusi Milda, turinti menininkės gyslelę, moters surinktas žoleles dailiai supakavo, akvarele nupiešė etiketes ir pasiūlė jų įsigyti ekologiškais produktais prekiaujančioms krautuvėlėms.

„Arbatas išties pirko, taigi nusprendėme, kad jau kitą vasarą patys eisime į pievas rinkti žolelių“, – šypsosi Milda.

Atšilus orams ir pasirodžius pirmiesiems augalams jauna šeima paniro į savarankiškas vaistažolių studijas: skaitė literatūrą, rinko įvairią informaciją, konsultavosi su profesionaliais žolininkais. Vis dėlto sutuoktiniai tvirtina bene daugiausia naudingų žinių pasisėmę iš ilgaamžių senelių, kurios, visą gyvenimą nugyvenusios kaime, pažįsta beveik kiekvieną lietuvišką žolę.

„Pamenu, visą vasarą rinkome įvairias vaistažoles. Renkame ir dabar. Štai tik ką nuskynėme pienes, o dabar laukiame rugiagėlių. Ateityje svajojame atrasti naujų žolelių, kurios padėtų žmonėms kuo natūraliau pasveikti nuo įvairių ligų ir sušildytų vakarais“, – sako 2010 metais vaistažolių verslą pradėjęs Vytenis.

Nuo tos vasaros Aukštaitijos kaimo jaukioje palėpėje visuomet gausu įvairių džiovinamų žiedų. Ko nesuspėdavo nurinkti Milda su Vyteniu, geranoriškai padėdavo močiutės, mamos ar draugai. Taip po truputį jaunos šeimos verslas įgavo pagreitį. Šiuo metu jų vaistažolių arbatų laukia ne tik nuolatiniai klientai, perkantys internetu, įvairios ekologiškos krautuvėlės, bet ir didieji šalies prekybos centrai.

„Mūsų įmonė kol kas prekiauja tik lietuviškomis ekologiškomis vaistažolių arbatomis, tačiau šiemet ketiname klientams pasiūlyti ir įvairių žiedų voniai, pirčiai bei jaukiems vakarams“, – verslo planus atskleidžia Milda. Paklausti, kaip sugalvojo tokį skambų „Žalčio arbatos“ pavadinimą savo produkcijai, jauna pora prisimena smagų įvykį, kai kaitinosi pirtyje ir netikėtai pamatė žaltį.

„Pirtyje pastebėjome šliaužiantį žaltį ir pamanėme: kadangi iš vaistažolių vis tiek gaminami vaistai, o žaltys yra ir vaistinės simbolis, tai „Žalčio arbatos“ pavadinimas puikiai tiks“, – šypsosi Vytenis. Svarbiausia, anot vyro, plėtojant nuosavą verslą yra meilė darbui, atkaklumas ir darbštumas. Pasak jo, sunku nemiegoti naktimis, kai netikėtai gauni stambų užsakymą, nelengva viską sužiūrėti ir suvaldyti, tačiau jausmas, kai kas nors nuoširdžiai pagiria tavo rankomis surinktą arbatą, atperka viską.

„Visur reikia įdėti darbo ir pastangų. Jeigu kalbame apie verslo galimybes mūsų šalyje, galiu pasakyti, kad Lietuvoje dar tiek daug neišnaudotų nišų! Tai puiki, demokratiška šalis. Net sunku įsivaizduoti geresnę vietą naujam verslui pradėti“, – pabrėžia vyras.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.