...

Verslą pradėk šiandien, nes rytoj tavo idėją įgyvendins kas nors kitas

Verslas

2012.02.22

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: .

Verslą pradėk šiandien, nes rytoj tavo idėją įgyvendins kas nors kitas

Moteris gvildeno idėją po idėjos, o jos sumanymams nelikdavo abejingas ir vyras. Asmeninio albumo nuotr.

Dvidešimt aštuonerių alytiškė Simona Kupetienė savo verslą nusprendė pradėti išėjusi motinystės atostogų. Moteris net neturėjo konkrečios verslo idėjos, tačiau buvo tvirtai apsisprendusi dirbti tik sau. Daug laiko tam neprireikė – po metų Simona jau galėjo džiaugtis ne tik ūgtelėjusiais dvynukais, bet ir sėkmingai veikiančia įmone.

„Buvau jau subrendusi daryti ką nors savo. Iki tol sėkmingai dirbau vienoje įmonėje pardavimo vadove, tačiau nuolat kirbėjo mintis, kad jeigu galiu uždirbti kitiems, tai galiu ir sau. Deja, visai neturėdavau laiko apie tai pagalvoti, bet būdama motinystės atostogose jau rimtai susimąsčiau ir pradėjau ieškoti idėjų“, – teigia internetinės parduotuvės medinisarkliukas.lt savininkė Simona.

Moteris gvildeno idėją po idėjos, o jos sumanymams nelikdavo abejingas ir vyras. Staiga viskas, galima teigti, gimė tiesiog iš poreikio. Augindama vaikučius jauna šeima itin susidomėjo ekologija ir savo atžaloms pradėjo ieškoti žaislų bei drabužėlių, pagamintų tik iš natūralių medžiagų.

„Ekologiškų žaislų pasirinkimo mūsų šalyje beveik nėra! Būdavo sunku rasti, kur galima jų įsigyti, taigi gimė puiki idėja – atidaryti tokių žaislų parduotuvę. Gerai viską apsvarstę nuvykome pas pirmąjį tiekėją, iš kurio jau buvome įsigiję keletą žaisliukų savo vaikams. Su juo rimtai pakalbėjome ir nutarėme bendradarbiauti“, – apie verslo pradžią pasakoja moteris.

Medinisarkliukas.lt – tai parduotuvė internete, kuri prekiauja mediniais, lininiais ir kartoniniais žaislais. Šiuo metu joje galime rasti įvairių žaislų, o medinių arkliukų ir vežimėlių – bene didžiausias pasirinkimas visoje šalyje. Įmonė užsiima tiek mažmenine, tiek didmenine prekyba.

Bendrovė pradėjo nuo vieno tiekėjo, o šiuo metu jau yra pasirašiusi sutartis su penkiolika Lietuvos medinių žaislų gamintojų. Prekyba vyksta sklandžiai, o susidomėjimas nuolat auga. Kaip teigia Simona, pagrindiniai jų klientai – ekologija besidominčios 25–35 metų mamos.

„Nepasakyčiau, kad buvo sunku ar baisu pradėti savo verslą. Pasitikėjome savo jėgomis, klientams patiko mūsų siūlomas produktas, tačiau nelengva buvo priimant sprendimus dėl investicijų. Supratome, kad investavęs nedaug būsi nedidelis, taigi į asortimento plėtrą investavome tikrai nemažai. Pradėjome su keletu prekių, o po metų jau buvo keturi šimtai“, – pasakoja verslininkė.

Nuostolingai įmonė nedirbo niekada, tačiau kol kas šeima iš šio verslo išgyventi negalėtų – to tikisi jau kitais metais. Šiuo metu Simona drauge su vyru ir dar vienu samdomu darbuotoju prie šio projekto labai daug dirba ir įgyvendina užsibrėžtus tikslus.

„Didžiausias mūsų tikslas – eksportuoti į užsienio šalis, tokias kaip Vokietija, Prancūzija, Skandinavijos šalys, gretimos valstybės. Taip pat planuojame papildyti asortimentą žaidimų aikštelėmis ir vaikiškais baldais. Be to, svarstome atidaryti parduotuvę ne tik interneto erdvėje“, – planais dalijasi verslininkė.

Pasak moters, svarbiausia prieš pradedant verslą rasti gerą idėją, kuri pačiam patiktų ir kuria tvirtai tikėtum. Taip pat reikia nebijoti rizikuoti. Anot S. Kupetienės, turint nuosavą verslą neretai sunku save motyvuoti dirbti, nes esi savo laiko šeimininkas ir negali tikėtis, kad kas nors tave pastums ar paragins.

Būsimiems verslininkams moteris nuoširdžiai linki kuo daugiau drąsos ir stiprybės (nes kartais gali tikrai nusvirti rankos). Taip pat pataria tvirtai tikėti tuo, ką darai, ir suprasti, kad sunkumai kelyje yra laikini.

„Svarbiausia yra tiesiog pradėti ir pradėti šiandien, nes rytoj jūsų idėją įgyvendins jau kas nors kitas!“ – pabrėžia moteris.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.