...

Vasaros verslo idėjos

Verslas

2015.06.24

Autorius: BZN start

Temos: .

Vasaros verslo idėjos

Vasaros verslas. Flickr.com nuotr.

Vasara yra puikus metas atsikvėpti nuo įprastos rutinos ir išmėginti savo jėgas verslo srityje – turėdami daugiau laisvo laiko galime įgyti verslo patirties, užsidirbti papildomų pinigų, pajusti atsakomybę ir riziką, neatsiejamą nuo daugybės naujai kuriamo verslo teikiamų galimybių. Apie verslo nišas, slypinčias galimybes ir tykančius pavojus kuriant verslą vasarą kalbamės su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ generaliniu direktoriumi Audriumi Zabotka ir „BZN start“ įkūrėja Živile Bauboniene.

Perspektyviausios vasaros verslo nišos

Remiantis UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) duomenų bazės statistika, galima pastebėti tam tikrų verslo rūšių populiarumo tendencijas. „Vienos populiaresnių – paslaugų ir gamybos sritys, pavyzdžiui, transporto priemonių remontas, automobilių ir lengvųjų variklinių transporto priemonių nuoma, sveikatinimo veikla, užsakomasis pardavimas paštu arba internetu, apgyvendinimo paslaugos, prekyba baldais, maisto prekėmis, drabužiais ar namų apyvokos reikmenimis, įvairūs maisto gaminimo versliukai, taip pat elektros gamybos, medienos paruošimas ir kt.“, – vardija įmonės „Invega“ generalinis direktorius A. Zabotka. Šias tendencijas patvirtina „BZN start“ įkūrėja Ž. Baubonienė, teigianti, kad perspektyviausios yra tos nišos, kurios pirmiausia pačiam žmogui yra prie širdies, kur galima atskleisti savo gebėjimus. Pasak pašnekovės, nišos perspektyvumas priklauso nuo verslininko įžvalgumo, supratimo, ko reikia teikiant ar parduodant paslaugą vartotojui. Svarbu, kiek pats žmogus domisi ir nori būti novatoriškas, o ne tik pasikliauja įprastais „perku–parduodu“ verslo principais. Kad ir kokia veikla užsiimtumėte, reikia be galo daug pastangų norint sulaukti pageidaujamo rezultato ir sėkmės. „Visos nišos gali būti perspektyvios“, – reziumuoja „BZN start“ įkūrėja. Įmonės „Invega“ generalinis direktorius A. Zabotka primena, kad Lietuvoje trūksta gerai savo amatą išmanančių specialistų, pavyzdžiui, suvirintojų, šaltkalvių, batsiuvių, virėjų. Atitinkamai trūksta ir šių paslaugų. Pašnekovas pastebi, kad aukštąjį mokslą baigia labai daug jaunų žmonių, tačiau visi būti teisininkais ar bankininkais negali. Susidūrę su kasdieniais darbais, pamatome tendencijas, kad gerų savo srities specialistų tiesiog nėra. „Manau, kad mums labai trūksta vadinamųjų ateities profesijų – biotechnologijos, bioinžinerijos, nanotechnologijos ir panašių specialistų, kurie kurtų ir siūlytų rinkai itin novatoriškas paslaugas ir produktus“, – teigia A. Zabotka. Šiai nuomonei taip pat pritaria „BZN start“ įkūrėja Ž. Baubonienė. Pasak jos, rinkoje trūksta novatoriškų idėjų, prekių ir paslaugų, padedančių rasti greitą, kokybišką sprendimą už gerą kainą, teikiamų tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku.

 

„Kad ir kuriuo metų laiku verslas bus įkurtas, patarimai pradedantiesiems verslą niekuo nesiskiria“

A. Zabotka

 

Galimybės ir iššūkiai kuriant verslą vasarą

„Verslą verta kurti tada, kai jam esi iš tiesų pasiruošęs ir supranti, kad tik jis padės visapusiškai realizuoti save ir dar suteikti naudos kitiems“, – įsitikinęs A. Zabotka. Pašnekovo nuomone, verslas gali gimti bet kuriuo sezonu ir bet kuriuo paros metu. Kalbėdamas konkrečiai apie vasaros verslą, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) generalinis direktorius įsitikinęs, kad tai puiki proga ne tik jaunimui, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms įprasminti save ir užsidirbti, kai dauguma tuo metu poilsiauja. Galimybių kurti verslą šiuo metu tikrai daug, o idėjų galima rasti pagal kiekvieno skonį ir poreikį, tereikia netingėti ir jomis pasidomėti. Vasaros idėjų netrūksta ne tik naujajame „BZN start“ leidinyje „TOP 50 vasaros verslo nišų“, bet ir portalo bznstart.lt naujojoje rubrikoje „Idėjos“, ten visi norintieji dalijasi verslo idėjomis ir jas komentuoja. „BZN start“ vadovė Ž. Baubonienė taip pat pataria prisiminti savo gerąją patirtį, įgytą keliaujant po Lietuvą ir svetur. „Pagalvokite, ką matėte, kas patiko, ar tai galima įgyvendinti čia“, – teigia pašnekovė. A. Zabotka įsitikinęs, kad verslo idėjų galima rasti visur, – gyvenimas jų pasiūlo beveik kasdien, tik reikia mokėti jas atpažinti. Kita vertus, naudingos patirties ir minčių visada galima pasiieškoti panaršius po įvairius užsienio portalus ir palyginus su situacija čia, Lietuvoje.

Linkėjimas startuoliams

„Kad ir kuriuo metų laiku verslas bus įkurtas, patarimai pradedantiesiems verslą niekuo nesiskiria“, – teigia įmonės „Invega“ generalinis direktorius. Svarbiausia – gera idėja ir tikėjimas, užsidegimas arba aistra darbui, gera rinkos ir finansinė būsimo verslo analizė. Įvairių finansinės paramos priemonių, skirtų verslo pradžiai ar plėtrai, šiuo metu valstybė siūlo labai daug. Tereikia išsirinkti geriausią. „Vasarą galimi verslo partneriai dažnai atostogauja, todėl, kaip įprasta versle, jei norite rezultatų šiandien, turite pradėti veiklą jau vakar arba tai būti padarę dar anksčiau“, – tvirtina pašnekovas. „Tik išmėginę verslininko drabužius, galime suprasti, koks tai jausmas, kai pačiam tenka aptarnauti klientus ir juos pažinti!“ – sako Ž. Baubonienė. Tai yra patirtis, ugdanti visas gerąsias savybes, tokias kaip atsakomybės ir rizikos prisiėmimas, priverčianti imtis kūrybinių ir novatoriškų sprendimų. Ji leidžia užsidirbti papildomų pinigų ir pagalvoti apie tai, kad galime išaugti ir pasukti ne samdomo darbuotojo, o savarankiško verslininko keliu, kupinu nuotykių.

Vasaro verslo nišų projektas, inicijuotas „BZN start“ kartu su partneriais, tarp kurių – AB „Medicinos bankas”, verslo teisės kontora „D LEGALS”, UAB „Investicijų ir verslo garantijos” (INVEGA), Mykolo Romerio universitetas, advokatų kontora „BORENIUS / Švirinas ir partneriai“ , naujienų portalas „Delfi“ ir „Žinių radijas“.

Ekspertai

Dr. Živilė Glaveckaitė

Dr. Živilė Glaveckaitė

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.