...

Užsispyręs žemaitis verslo sunkumus sprendžia pats

Verslas

2016.01.29

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Užsispyręs žemaitis verslo sunkumus sprendžia pats

Projekto „Svetainiukurejai.lt“ sumanytojas - Tadas Dabulskis. Asmeninio archyvo nuotr.

Tie, kuriems yra tekę susidurti su asmeninės svetainės kūrimu, puikiai žino, kaip sudėtinga rasti lūkesčius atitinkantį dizainerį, programuotoją ar kitą informacinių technologijų (IT) specialistą. Nuo šiol paieškas lengvins naujas projektas „Svetainiukurejai.lt“, sujungiantis IT paslaugas siūlančias įmones ir fizinius asmenis.

Tado Dabulskio (27) sukurtas projektas „Svetainiukurejai.lt“ gyvuoja vos mėnesį, tačiau jau gali pasigirti pirmosiomis pajamomis ir sėkmingu startu, sulaukusiu didelio susidomėjimo. Iš Žemaitijos sostinės Telšių kilęs vaikinas studijas baigė Kaune, liko jame gyventi, todėl ir nuosavo verslo pamatus padėjo čia.

Idėją paskatino poreikis

T. Dabulskis užsiima svetainių kūrimu, įvairiais IT darbais, todėl jam buvo nesudėtinga pastebėti, ko šioje rinkoje trūksta.

„Ieškodamas internete buto, automobilio ar tiesiog norėdamas ką nors parduoti, kiekvienas žino specializuotas interneto svetaines, tačiau, norint susirasti IT paslaugas teikiančias įmones ar laisvai samdomus specialistus, vieno specializuoto portalo nėra. Todėl kilo idėja sukurti svetainę ir sutelkti visus teikiančiuosius tokias paslaugas į vieną vietą“, – pasakoja pašnekovas.

 

„Savo verslą pradėti paskatino didelis noras sukurti ką nors nauja. Žinoma, veikė ir tai, kad tokia paslauga buvo aktuali man pačiam. Kadangi analogo šiam projektui Lietuvoje nėra, net neturėjau su kuo palyginti“

T. Dabulskis

 

Anot jo, tai tik maža idėjos dalis. Puslapyje galima rasti ne tik programuotojų ar interneto svetainių dizainerių, bet ir tekstų rašytojų, optimizavimo paieškos sistemoms (angl. SEO) specialistų – visų profesionalų, be kurių sėkmingas interneto puslapis sunkiai įsivaizduojamas. Be to, „Svetainiukurejai.lt“ vizijoje numatyta ir daugiau pagalbinių priemonių vartotojui, ieškančiam atsakymų į rūpimus klausimus. Ateityje juos bus galima užduoti šiame puslapyje ir sulaukti suinteresuotų specialistų atsakymų. Apie kitus numatomus naujinius pašnekovas per daug neatvirauja, tačiau patikina, kad pirmieji viską sužinos tie, kas stebi „Svetainiukurejai.lt“ paskyrą socialiniuose tinkluose.

Padeda verslumas ir užsispyrimas

Be ką tik pradėjusio veikti puslapio „Svetainiukurejai.lt“, pašnekovas dirba ir su kitais nuosavais projektais. Anot jo, įvairių didesnių ar mažesnių projektų kūryba yra jo pomėgis, todėl vienas verslo įkūrimo veiksnių buvo noras sukurti tai, ko Lietuvoje dar nėra.

„Savo verslą pradėti paskatino didelis noras sukurti ką nors nauja. Žinoma, veikė ir tai, kad tokia paslauga buvo aktuali man pačiam. Kadangi analogo šiam projektui Lietuvoje nėra, net neturėjau su kuo palyginti. Viską dariau ir galvojau pats. Tiesa, dizainą sukūrė vienas laisvai samdomas specialistas mainais į reklamą mūsų puslapyje. Šioje situacijoje abiem pusėms buvo gerai“, – sėkmingais verslumo sprendimais dalijasi T. Dabulskis.

Vaikinas atskleidžia, kad visada mėgo tokį darbą, o į visas nesėkmes, sunkumus ar kritiką žiūri kaip į natūralius iššūkius, kuriuos įveikus viskas tampa paprasta.

„Kurti ką nors savo man tiesiog pomėgis. Dar didesnis pasitenkinimas būna tada, kai niekas tavo idėjomis netiki, bet joms pasiteisinus matai, kad tave ir tavo projektus pradeda kopijuoti. Labai geras jausmas žinoti, kad pasiekei tai, ko kiti iš tavęs nesitikėjo. Dirbu vienas ir kiekvienoje srityje bandau sunkumus įveikti pats. Aišku, kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kai pripažįstu, jog reikia pagalbos, ir vienus ar kitus darbus perku iš kitų laisvai samdomų specialistų“, – tikina pašnekovas.

Viskas dar prieš akis

Projektas „Svetainiukurejai.lt“ dar labai naujas, bet sparčiai juda pirmyn. Per mėnesį sulaukta daug veikla susidomėjusių specialistų ir IT įmonių.

„Jaučiame palaikymą. Nemažai šias paslaugas teikiančių asmenų gyrė idėją ir skatino jos neapleisti. Suprantama, nes portalui išpopuliarėjus tai bus puiki vieta kiekvienam susirasti naujų klientų, o vartotojams paprasčiau rasti specialistus. Jų išties jau dabar turime nemažai“, – teigia T. Dabulskis.

Pašnekovas džiaugiasi, kad sukurti projektą pavyko beveik nulinėmis investicijomis, nes didžiąją darbų dalį jis padarė pats, o dizaino paslaugas įsigijo natūrinių mainų pagrindu. Be to, praėjus vos mėnesiui portalas „Svetainiukurejai.lt“ jau gavo pirmąsias pajamas. Tiesa, užmigti ant laurų T. Dabulskis neketina. Nors į savo verslą žvelgia optimistiškai, vaikinas puikiai supranta, jog didžiausi išbandymai dar laukia ateityje.

„Startuoti su šiuo projektu iš tikrųjų nebuvo sunku, visas darbas ir sunkumai prasidės dabar. Tai bus žinomumo didinimas bei pozicijų iškėlimas „Google.lt“ paieškoje. Šioje labai konkurencingoje srityje tai padaryti nebus lengva. Džiaugiamės, kad jau gavome pirmąsias pajamas, tad dabar lieka investuoti į portalo žinomumo didinimą ir pajamų augimą. Realiai tikiuosi, kad projektas pradės nešti norimus rezultatus po pirmųjų veiklos metų“, – lūkesčiais dalijasi pašnekovas.

Šiuo metu registruotis į „Svetainiukurejai.lt“ sistemą visiškai nemokamai gali kiekvienas norintis IT specialistas ar įmonė. Įkūrėjas T. Dabulskis tikina, kad taip bus visada ir registracija nebus apmokestinama. Projektas pajamų gauna iš papildomų paslaugų – skelbimų iškėlimo ir ryškinimo.

Linkėjimai pradedantiesiems

Pradedantysis verslininkas T. Dabulskis kitiems linki visų pirma atsigręžti į save, o ne kaltinti ar kritikuoti kitus. Anot pašnekovo, svarbu susivokti, kiek ir ko pats gyvenime esi nuveikęs, prieš pradėdamas smerkti kito veiklą. Tiems, kas nori pradėti savo veiklą, tačiau prisibijo rizikos, pašnekovas užtikrintai sako: „Nebijokite kurti, nes tik kurdami įgysite vis naujų vertingų žinių.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.