...

Turėjo aiškiai suformuluotą idėją

Verslas

2015.09.06

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Turėjo aiškiai suformuluotą idėją

„Kuku Muku“ įkūrėją - Laurą Normantienė. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Vietų, kuriose tėvai galėtų ramiai pavalgyti su vaikais, yra gerokai mažiau, nei galėtų atrodyti. Daugumoje jų kuri nors pusė lieka nepatenkinta. „Kuku Muku“ įkūrėjos Lauros Normantienės (31) tikslas ir buvo sukurti vietą, kurioje jaukiai jaustųsi tiek vieni, tiek kiti.

Buvo ir asmeninis poreikis

Pašnekovė atskleidžia, kad jos kelias į verslą buvo netiesus, su posūkiais, nors svajonė atsirado jau seniai. „Taip, tai tikrai buvo giliai ir seniai tūnanti, tinkamo laiko laukianti svajonė. Visgi ją reikėjo išpuoselėti, ji turėjo subręsti. Tad ir kelias į verslą nebuvo pats tiesiausias. Mano tėveliai – verslininkai, todėl būtų buvę natūralu, jei iškart būčiau pasukusi jų pėdomis. Iš dalies taip ir dariau: baigusi mokyklą įstojau studijuoti iškart du dalykus – teisę ir ekonomiką, išbandžiau teisininkės praktiką prokuratūroje, o svajonė apie savo restoraną kažkur užsimetė. Tačiau gimus vaikams atsirado ir mintis – reikia vietos, kurioje būtum laukiamas su vaikais, tokios, kurioje jie rastų prasmingos veiklos, kurioje tiek mažyliai, tiek suaugusieji galėtų pasimėgauti skaniu, kokybišku maistu ir skirti dėmesį vieni kitiems“, – pasakoja ji.

„Didžiausios kliūtys šįkart turbūt buvo mano pačios dideli norai ir maksimalizmas. Kai tik idėja išsigrynino, labai aiškiai pradėjau įsivaizduoti, koks restoranas turi būti, turėjau tikslius vietos, įrengimo, komandos kriterijus“

L. Normantienė

Kurdama restoraną verslininkė buvo tikra perfekcionistė, nes labai gerai žinojo, ko nori. „Didžiausios kliūtys šįkart turbūt buvo mano pačios dideli norai ir maksimalizmas. Kai tik idėja išsigrynino, labai aiškiai pradėjau įsivaizduoti, koks restoranas turi būti, turėjau tikslius vietos, įrengimo, komandos kriterijus“, – teigia L. Normantienė.

Laimingi vaikai – laimingi tėvai

Kuku Muku“ įkūrėja pripažįsta, kad kiekviena karta vis kitokia. Tad ir šiuolaikiniai vaikai yra daugiau matę, keliavę, juos, kaip ir jų tėvus, vis sunkiau nustebinti. Tačiau jiems visiems reikia dėmesio, užimtumo, žaislų ir bendravimo. Gaudami visus šiuos dalykus būna laimingi. „Šiuo atveju galioja taisyklė: laimingi vaikai – laimingi tėvai. O mes padarome viską, kad taip būtų. Juk „Kuku Muku“ – tai ne tik vieta ir proga pavalgyti, bet ir kokybiškas laikas su šeima. Mes rūpinamės, kad ant stalo būtų sveikas ir skanus maistas, vaikai turėtų įdomios, lavinamosios veiklos. Neretai organizuodami šventes mažiesiems leidžiame patiems išbandyti virtuvės malonumus ir sau, savo artimiesiems pagaminti sausainių ar kokių skanumynų. Juk bendra veikla dar labiau suvienija“, – teigia moteris.

Versle jai labai padeda šeimos palaikymas ir tvirta komanda, kuria gali pasitikėti. „Esu tikra, kad pačias pagrindines vertybes į savo kasdienį gyvenimą atsinešame iš šeimos, iš vaikystės. Manau, ne išimtis ir verslas. Aš užaugau tokioje aplinkoje, kur vertybė buvo bendravimas, vienas kito palaikymas, net darbas šeimoje. Todėl ir savo verslą kūriau tada, kai supratau, kad turėsiu šeimos paramą. Tai mano pirmoji stiprybė. Tuomet ieškojau komandos, kuria galėčiau pasitikėti ir kuri į mano susikurtą verslo modelį žiūrėtų panašiai kaip aš. Tik su tokiais žmonėmis galėjau tęsti darbus ir tikėtis sėkmės“, – tikina verslininkė.

Verslas jai – tai kasdienė pamoka, kurią reikia mokytis iš naujo. „Galėčiau sakyti, kad mane verslas dar tebemoko. Ir čia, manau, svarbiausia kasdien pradėti naują dieną kaip naują etapą ir nenustoti mokytis. Klaidas versti patirtimi ir stengtis antrą kartą ant to paties grėblio neužlipti. Daug kartų pasverti, bet netrypčioti vietoje. Žinoma, svarbiausia – turėti labai aiškią viziją, tikslą. Tai visada padeda, o kluptelėjus pakylėja. Drąsiau!“ – pradedančiuosius verslininkus ragina L. Normantienė.

„Kuku Muku“

2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku 2014-04-17-Kukumuku

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.