...

Svetainės svariau.lt įkūrėjas: „Svarbu mokytis iš konkurentų klaidų“

Verslas

2014.08.07

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: , .

Svetainės svariau.lt įkūrėjas: „Svarbu mokytis iš konkurentų klaidų“

Tadas Maksimovas - svariau.lt įkūrėjas Neringos Rekašiūtės nuotr.

Atėjus laikams, kai senus daiktus dažniau keičiame, nei taisome, kilimų ir baldų valymas taip pat tapo viena šių sričių. Tačiau panevėžietis Tadas Maksimovas (30) šiuolaikinėms tendencijoms pasipriešino ir įsteigė profesionaliai baldų ir kilimų valymo bei priežiūros paslaugas teikiančia įmonę. „Ilgai galvojau, kad noriu pradėti savo verslą. Dešimtmetį dirbdamas įvairius darbus sukaupiau nemažai patirties. Ją dabar galiu panaudoti plėtodamas savo idėją“, – kaip pagaliau ryžosi tapti verslininku „BZN start“ skaitytojams pasakoja www.svariau.lt įkūrėjas.

Plaukia prieš srovę

„Pagrindinis mūsų tikslas – užtikrinti, kad klientų baldai ir kilimai puošni interjero dalis būtų ilgą laiką. Ne paslaptis, kad šiuolaikiniai baldai ir kilimai yra gerokai mažiau patvarūs nei senieji. Greitai išsitepantys gobelenai dažnai būna didelis galvos skausmas daugumai šeimininkių. Pastebėjau tendenciją, kad baldų gamintojai taip „skatina“ klientus kuo dažniau atsinaujinti ir senuosius beviltiškai purvinus baldus pakeisti naujais.

Norisi šią situaciją kiek pataisyti ir įnešti daugiau teisybės. Vis dėlto sumokėjus 3–5 tūkst. litų už baldų komplektą, norėtųsi, kad jis smarkiai nesusiteptų bent kelerius metus. Deja, be profesionaliai atliekamų valymo paslaugų, baldus išlaikyti švarius tapo gana sudėtinga. Taigi mes pasiūlėme savo klientams galimybę prailginti baldų naudojimo laiką, investuojant nedidelę dalį sumos, kuri buvo išleista juos įsigyjant“, – paslaugą išsamiai pristato jos įkūrėjas, verslo ėmęsis vos prieš pusmetį.

Iš konkurentų mokosi

Apie klientus pašnekovas atvirauja – dažniausiai tai yra mažus vaikus auginančios šeimos, restoranų ir kavinių atstovai. Mat jiems, esą, baldus valyti tenka kur kas dažniau nei kitiems. Tiesa, verslininkas patikina, kad naujai įkurtai švaros įmonei nėra lengva. Konkurentų šiose srityje apstu. Vis dėlto T. Maksimovas įsitikinęs – kartais konkurentų klientai pagelbėja ir plečiant verslą:

„Konkurentų tikrai yra. Ypač didžiuosiuose miestuose. Tai ir didelės seniai gyvuojančios švaros įmonės, ir individualūs projektai. Tačiau didelės trinties rinkoje nejaučiame. Džiugu, kad galiu sutikti klientų, kurie anksčiau naudojosi kitų įmonių paslaugomis. Jie neretai paatvirauja ir išsako savo pastebėjimus. Taip galima mokytis iš konkurentų klaidų ir užtikrinti, kad klientas visada liktų patenkintas. Labai džiugina ir tai, kad dažnas klientas lieka priblokštas valymo rezultatų. Iš pažiūros beviltiškai suteptas baldas neretai atgauna savo pirminę išvaizdą.“

Prieš akis – keletas veiklos etapų

Atlikęs rinkos tyrimą T. Maksimovas pastebėjo, kad valymo paslaugų paklausa yra ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Tad paklausė savęs: „Kodėl gi nepabandžius sukurti kelių darbo vietų Ukmergėje ar mano gimtajame Panevėžyje?“ Apie tokią baldų, kilimų valymo paslaugą mažųjų miestų gyventojai dažnai net nėra girdėję. Taigi reikia tik tinkamai pateikti žinutę.

Kitas planuojamas veiklos etapas – prekyba profesionalų naudojama valymo įranga. „Stengiamės ne tik pasirūpinti, kad klientų baldai ir kilimai liktų švarūs, bet ir suteikti jiems visą reikiamą informaciją apie tai, kaip išlaikyti juos švarius. Žinome, kad pagrindinė dėmių priežastis – blogas valymo įrankis, šiuo atveju dulkių siurblys, išvalantis tik dalį susikaupusių dulkių. Todėl norime, kad klientai galėtų ir patys gana efektyviai prižiūrėti savo kilimus ar baldus. Tada galima būtų pasiekti dar geresnį jų plovimo rezultatą“, – sako pašnekovas.

Verslininkas taip pat vysto idėją ir ieško galimybių bendradarbiauti su interjero dizaino studijomis, paruošiant ne tik gražiai atrodantį, bet ir patvarų, ilgalaikį interjerą. Kartu paruošiant nebrangų valymo ir priežiūros paketą. „Matydamas, kad vis mažėja nematytų baldų gobelenų ar kilimų, galiu drąsiai sakyti – esame išvalę didžiąją dalį rinkoje esančių pavyzdžių. Susikaupė savotiška duomenų bazė apie geros ir prastos kokybės gobelenus ar kilimus. Šias žinias noriu pritaikyti ir pasiūlyti konsultacines, o vėliau ir kokybiškas valymo paslaugas būsimiems naujakuriams“, – ambicingus ir ilgalaikius planus dėsto T. Maksimovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.