...

Šventinių dekoracijų el. parduotuvės įkūrėja įdarbino kūrybiškumą

Verslas

2015.12.18

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Šventinių dekoracijų el. parduotuvės įkūrėja įdarbino kūrybiškumą

Partypanda.lt įkūrėjai - Donata Navajauskaitė su vyru Tadu Strakšiu. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaunietė švenčių organizatorė Donata Navajauskaitė (28), būdama tikra humanitarė, nuo pat mokyklos laikų sąmoningai rinkosi tiksliuosius mokslus, nes tikslingai siekė lavinti savo loginį mąstymą ir gilinti technologines žinias. Kelerius metus dirbusi samdomą darbą, prieš porą metų ji ėmėsi savo verslo – įkūrė šventinių dekoracijų e. parduotuvę „Partypanda.lt“, veikiančią jau daugiau nei pusantrų metų, ir įsitikino, kad kūrybiškumas bei loginis mąstymas jos darbe puikiai dera.

Pavyksta, kai stengiesi

Nors labiau traukė humanitariniai dalykai, baigusi Kėdainių šviesiąją gimnaziją, D. Navajauskaitė rinkosi realinį profiliavimą, nes visuomet manė, kad reikia labiau gilinti žinias ten, kur jų mažiau turi. „Mokykloje sekėsi puikiai, visuomet siekiau maksimalaus rezultato, todėl buvau tarp geriausiųjų. Be mokslų, mane visuomet žavėjo įvairūs rankdarbiai, nuolatos ką nors kurdavau, grojau gitara“, – apie savo kūrybinį polėkį pasakoja pašnekovė.

 

„Pradėjau tirti Lietuvos rinką, mąstydama apie veiklą, kuri būtų pačiai maloni, ir pastebėjau, kad joje trūksta originalių šventinių dekoracijų, tokio prekių ženklo, kuris būtų patrauklus ir įsimenamas“

D. Navajauskaitė

 

Kauno technologijos universitete baigusi žiniasklaidos inžineriją, įgijusi reklamos technologijų bakalaurą, toliau savo žinias ji gilino magistrantūroje, studijuodama grafinių komunikacijų inžineriją ir vadybą. Mergina net dukart išrinkta viena iš 100 geriausiųjų techniškųjų universitetų absolventų ir tapo Lietuvos Respublikos Prezidento Aleksandro Stulginskio vardinės stipendijos laureate. D. Navajauskaitė prisipažįsta, kad rinkdamasi studijas galvojo apie savo ateitį, perspektyvią specialybę, kuri būtų reikalinga ir po 20 metų. „Turėjau galimybę rinktis, nes gerai išlaikiau baigiamuosius egzaminus, todėl įstojau. Nors, būdama humanitarinės pakraipos, mokydamasi turėjau įdėti dvigubai daugiau pastangų, kas kitiems galbūt išeidavo natūraliai. Tačiau mokydamasi stipriai išlavinau savo technologinius įgūdžius bei loginį mąstymą ir tuomet pirmą kartą susipažinau su interneto svetainių kūrimu, maketavimu, spaudos paruošimo darbais. Tai mane paskatino savo žinias gilinti e. prekybos srityje“, – sako ji.

Dirbti valstybinėje tarnyboje patogu, bet neviliojo

Po studijų D. Navajauskaitė liko dirbti KTU Grafinių komunikacijų inžinerijos katedroje laborante. Pelniusi vyresnių kolegų pasitikėjimą, ji netgi sukūrė studijų modulį, pagal kurį iki šiol mokosi studentai. Tačiau, dirbdama valstybinėje įstaigoje, ji greitai suprato, kad, nors čia labai patogu turėti visas garantijas, gauti nuolatinį atlyginimą, vis dėlto tvyro grėsmė šiltoje vietoje užsisėdėti visą gyvenimą. Jos tokia perspektyva netenkino. Norėdama įgyti daugiau praktinių įgūdžių, mergina pakeitė darbą ir įsidarbino privačioje įmonėje, kurioje tvarkė ir prižiūrėjo interneto svetaines, dirbo internetinės rinkodaros srityje. „Dirbdama šį darbą įgijau daug e. prekybos žinių“, – teigia pašnekovė.

Įkvėpė stiprus palaikymas

Verslininkė prisipažįsta, kad apie pokyčius savo gyvenime net negalvojo, kol jos būsimasis vyras Tadas Strakšys pradėjo ją skatinti pradėti nuosavą verslą. „Jis manyje matė neišnaudotą potencialą. Nors iš pradžių man net buvo sunku apie tai pagalvoti, nes maniau, kad nelabai sugebėsiu apskritai ką nors pradėti pati. Tačiau, jausdama stiprų palaikymą, pati pradėjau tikėti, kad galiu sukurti verslą. Pradėjau tirti Lietuvos rinką, mąstydama apie veiklą, kuri būtų pačiai maloni, ir pastebėjau, kad joje trūksta originalių šventinių dekoracijų, tokio prekių ženklo, kuris būtų patrauklus ir įsimenamas. Mačiau tame potencialą, todėl kartu su Tadu nusprendėme įkurti e. parduotuvę „Partypanda.lt“, – atskleidžia D. Navajauskaitė. Jos vyras T. Strakšys užsiėmė tiekėjų paieškomis, o ji pati nėrė į savo srities vandenis ir pradėjo kurti prekių ženklą.

Kūrė ilgiau, nei tikėjosi

Kūrybinga moteris pati programavo e. parduotuvę, todėl kūrimo procesas užtruko šiek tiek ilgiau, nei tikėjosi. Bet ir čia ji įžvelgia teigiamą prasmę: „Įgijau daug žinių, kurios man padeda plėtoti „Partypanda.lt“ veiklą toliau. Nes iš savo patirties galiu pasakyti, kad, neturint programavimo, dizaino ir rinkodaros žinių, tokį verslą pradėti gerokai sunkiau. Nebent skiri dideles investicijas ir samdai tikrus savo srities profesionalus.“

Nenuleisti rankų skatino ir artimųjų bei pažįstamų pritarimas, skatinimas užsiimti savo verslu. Kita vertus, ji ir pati suprato: „Juk nelabai turi ką prarasti. Pinigai yra uždirbami, o tu įgyji neįkainojamos patirties ir gauni didelį emocinį pasitenkinimą, kai tau pavyksta“, – sako verslininkė.

Ieškojo malonių sąsajų

Savo veiklai įvardyti moteris ieškojo lengvai įsimenamo, mielo pavadinimo. „Žinojau, kad noriu mielo personažo, kuris suteiktų šypseną žmonėms, nes mūsų įmonės tikslas – dovanoti šventę, ją padaryti gražią, todėl ir mūsų prekių ženklas turėjo sietis su maloniais pojūčiais. Taigi taip mintyse ir iškilo pandos vaizdas. Kam gi nepatinka pandos? O ypač vakarėlių pandos! Taip ir gimė pavadinimas „Partypanda.lt“, – pasakoja D. Navajauskaitė, nuolat sulaukianti pagyrų dėl pavadinimo ir sukurto logotipo.

Ne mažiau svarbu buvo ir tai, kad e. parduotuvė būtų patogi vartotojui ir kad jis ten surastų originalių šventinių dekoracijų įvairioms progoms: nuo pirmojo gimtadienio iki didelės įmonės vakarėlio. Todėl, pasak verslininkės, jie kruopščiai formuoja savo asortimentą, stengiasi nuolatos pasiūlyti ką nors originalaus, ko galbūt pirkėjas dar nėra matęs. „Žinoma, šiuolaikinis vartotojas yra gana išlepintas didelės pasiūlos, tačiau mums pavyksta nustebinti. Itin daug dėmesio kreipiame į prekių kokybę ir originalumą. Dalį prekių kūrėme patys, įdėdami į jas įdomiausias savo mintis ir dalelę širdies. Todėl mūsų pranašumas prieš kitas panašias įmones yra tai, kad mes galime sukurti vienetines šventines dekoracijas tik jums ir niekas kitas tokių neturės. Be to, siūlome popieriaus pjaustymo paslaugą. Galime išpjaustyti bet kokią formą ar raštą. Pjaustome ir vinilinį lipnųjį popierių, galime sukurti maketą, siūlome profesionalaus dizainerio paslaugas. Jis gali sukurti originalų kvietimą, stalo korteles, šventinę atributiką ir visa kita, kad tik jūsų šventė būtų įsimintina. Mums patinka mūsų darbas, todėl sukūrėme šūkį: „PartyPanda.lt“ – mes mėgstame puošti!“, – entuziazmo nestinga verslo įkūrėjai.

Kuo daugiau darai pats, tuo mažiau išlaidų

Pašnekovės teigimu, didelių pradinių investicijų šiam verslui neprireikė, nes įkūrėjai viską stengėsi daryti patys. Daugiausia išlaidų buvo formuojant asortimentą, o daugiausia laiko sugaišta renkantis patikimą kurjerių įmonę. Teko išbandyti ne vieną, kol surado tinkamiausią variantą. E. versle tai labai svarbu, nes patikimi partneriai labai lemia verslo sėkmę. Tuo įsitikinusi D. Navajauskaitė visiems pradedantiesiems verslininkams linki užsiimti tokia veikla, kuri yra miela širdžiai, kuo mažiau galvojant apie pinigus: „Nes pinigai suteikia trumpalaikį pasitenkinimą, o tu kasdien turi užsiimti veikla, kurią vystai. Todėl linkiu nepagailėti savo laiko atrasti tam, kas jums patinka, ir nebijoti imtis tos veiklos. Jeigu iš pirmo karto ir nepasisektų, pagalvokite, kiek jūs patirties ir žinių įgytumėte, o pinigai visuomet yra uždirbami.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.