...

Sveikesnis Kalėdų laukimas

Verslas

2017.11.29

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Sveikesnis Kalėdų laukimas

Rūta Brazdauskienė ir Dalia Bružienė. Asmeninio albumo nuotr.

Dvi pusseserės, klaipėdietė Rūta Brazdauskienė (33) ir vilnietė Dalia Bružienė (33), motinystės atostogų metu nutarė imtis papildomos veiklos ir paskatinti šeimas pratinti vaikus prie sveikesnio Kalėdų laukimo. Jos sukūrė advento kalendoriaus alternatyvą – „SveiKalėdų“ kalendorių.

Paskatino vaikai

Niekam ne paslaptis, kokie populiarūs ir kiekvieno vaiko geidžiami yra advento kalendoriai, kurių kiekviename langelyje gali rasti po šokoladinį saldainį. Vis dėlto per didelis cukraus kiekis vaikams yra žalingas, o laukti Kalėdų ir skaičiuoti dienas juk taip norisi, todėl, stebint savo vaikus ir jų poreikius, moterims kilo alternatyvos idėja.

„Pradinė mintis sukurti kitokį kalendorių kilo prieš keletą metų, kai augant vaikams susivokėme, kokie cukraus kiekiai suvartojami laukiant Kalėdų ir per visas šventes. Kadangi Kalėdų laukimas mūsų šeimose yra labai svarbus, kilo mintis sukurti alternatyvą standartiniams šokoladiniams advento kalendoriams, kad bent tiek prisidėtume prie sveikesnio švenčių laukimo mūsų ir kitų rūpestingų tėvelių vaikams“, – prisimena R. Brazdauskienė.

„SveiKalėdų“ kalendorius išskirtinis tuo, kad spalvingoje, iš 25 prizmių sudarytoje girliandoje vaikas kasdien ras kruopščiai atrinktą skanėstą. Čia sutalpinti šaltai džiovinti įvairių formų vaisiai: miško žemuogės, braškės, mėlynės, aktinidijos ir kitos saldžios bei gardžios gėrybės. Anot kalendoriaus kūrėjų, visi skanėstai yra lietuviški, be jokio pridėtinio cukraus, o jų paruošimo metodas leidžia išsaugoti vitaminus ir natūralų skonį. Kadangi iš pradžių kalendorių moterys kūrė savo vaikams, jos drąsiai gali teigti, kad juose sudėta viskas, kas geriausia.

Sunku įtikti ir patikti

„SveiKalėdų“ kalendoriaus kūrėjos pasakoja, kad viena sunkiausių užduočių jas užklupo renkant gardėsius, kurie paklius į kalendorių. Įtikti vaikų skoniui nėra taip paprasta, jeigu neduodi saldaus ir cukrumi papildyto šokoladinio skanėsto. Teko aktyviai ieškoti ir išbandyti įvairius variantus, kol buvo atrinkti tie produktai, kurie savo sudėtimi atitinka pirminę alternatyvaus advento kalendoriaus idėją – yra skanūs ir sveiki.

Prieš porą metų galvose gimusi idėja dienos šviesą pasiekė tik šį rudenį, kai buvo galutinai nuspręsta ją įgyvendinti. Vis dėlto verslininkės pripažįsta, kad pradėjusios veiklą jos nebuvo apgalvojusios kai kurių galimų sunkumų.

„Labai ilgai ir kruopščiai kūrėme pakuočių dizainą, tačiau iki galo neįvertinome rankų darbo kiekio, kuris reikalingas sukurti vienam kalendoriui. Suskaičiavome, kad mažiausiai 40 minučių rankų darbo skiriama vienam „SveiKalėdų“ kalendoriui supakuoti“, – atskleidžia R. Brazdauskienė.

Būtent laikas, anot pašnekovių, buvo pati didžiausia investicija, kuri naudojama ir iki šiol. Negana to, gražiai idėjai įgyvendinti prireikė ir piniginių išlaidų. Jos siekė apie 10 tūkst. eurų, iš kurių buvo įgyvendinti visi pusseserių sumanymai, pradedant iliustracijomis bei unikaliu dizainu ir baigiant kalendoriaus skanėstais.

Susidomėjimas akivaizdus

Įvedusios į rinką naują produktą, skatinantį didžiųjų metų švenčių laukti sveikiau, moterys pamatė, kad klientams šito reikėjo. Anot jų, susidomėjimas buvo pajaustas nuo pat pradžių ir jis nuosekliai auga.

„Mamos, auginančios vaikus, nuolat domisi išsamiau ir netgi pateikia naudingų pasiūlymų. Mus motyvuoja įgyjama patirtis įgyvendinant šį širdžiai mielą projektą ir mūsų klientų vertinimai. Gavome daug gerų atsiliepimų apie produktą ir iš visai nepažįstamų žmonių, ir iš nuomonės lyderių. Pradedant naują verslą, ypač svarbus šeimos ir artimųjų palaikymas“, – visiems dėkoja R. Brazdauskienė.

 

„Kreipkitės patarimų, konsultacijų, pagalbos į savo draugus ir pažįstamus – jūs nustebsite, kaip tai pravers jūsų projektui ir maloniai nustebins kitų noras padėti.“

„SveiKalėdų“ kalendoriaus kūrėjos.

 

Ji pasakoja, kad šis gausus palaikymas yra variklis, vedantis jų projektą į priekį ir skatinantis kurti naujas idėjas, kurių moterims netrūksta. Artimiausiuose planuose – nauji ir inovatyvūs sprendimai, kurie patiks ir vaikams, ir jų tėveliams.

Linki nedelsti

Pačios šiais metais patikėjusios savo ilgai brandinta idėja ir pamačiusios, kad pradėti verslą nėra taip baisu, kaip pasirodytų iš pradžių, moterys ir kitiems pradedantiesiems linki nebijoti ir žengti pirmuosius žingsniu.

„Jei tikite savo idėja, pradėkite nedelsdami! Taip pat kreipkitės patarimų, konsultacijų, pagalbos į savo draugus ir pažįstamus – jūs nustebsite, kaip tai pravers jūsų projektui ir maloniai nustebins kitų noras padėti. Sėkmės!“ – linkėjimus siunčia „SveiKalėdų“ kalendoriaus kūrėjos.

„SveiKalėdų“

357-1511909106-407187.jpg 357-1511909106-743717.png 357-1511909106-354677.png 357-1511909106-410046.png 357-1511909106-115248.png 357-1511909106-181152.png 357-1511909106-370317.png

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.