...

Svajonės – pirmas žingsnis tikslo link

Verslas

2012.03.05

Autorius: Darius Čibonis

Temos: , .

Svajonės – pirmas žingsnis tikslo link

Įvardinti savo svajones - tai pirmasis žingsnis į laimingesnį gyvenimą flickr.com nuotr.

Ar paprastas žmogus gali valdyti savo likimą? Ką daryti, norint užtikrinti turimų svajonių įgyvendinimą? Aiškiai įvardinti savo svajones tai pirmasis žingsnis i laimingesnį gyvenimą. Jei nėra svajonių – nėra vardan ko kiekvieną rytą keltis iš lovos. Nebent vardan to, kad šį mėnesį vėl sėkmingai apmokėti sąskaitas? Jei taip – nenuostabu, kad trūksta optimizmo ir vidinės motyvacijos, nes smegenų neapgausi, jos supranta, kad tu kuri rutiną ir visomis išgalėmis priešinasi – mainais sukurdamos tau pesimizmą ir tinginystę.

Ką pasakysite tiems, kurie mano, kad negimę po sėkminga žvaigžde?

Visus pasaulio žmones galima suskirstyti į dvi grupes pagal jų tikėjimą sėkme: vieni, kurie sako, kad sėkmė priklauso nuo zodiako, likimo, kraujo grupės, kitų dalykų, kurių žmogus visiškai negali pakeisti, nes gyvenimas teka pagal kažkieno kito iš anksto parašytą scenarijų. Ir antra visuomenes puse- kuri šventai tiki, kad žmogus pats kuria savo gyvenimą ir yra 100% atsakingas už savo sėkmė. Spėkite, kuriai žmonijos pusei priklauso daugiau įspūdingų pasiekimų, sėkmingai įgyvendintų svajonių? Jei studijuosite sėkmingiausių žmonių biografijas – lengvai įsitikinsite, kad absoliuti jų dauguma antrosios grupės atstovai.

Taip buvo visuomet. Dar Sokratas yra pasakęs: “Jeigu tikrai nori patekti į Olimpo kalną, neabejok, kad kiekvienas žingsnis veda tave jo pusėn – ir to bus gana.” čia ne kas kita, kaip išminčiaus patarimas, kurį taikydamas bet kuris žmogus ančs?iau ar vėliau pasieks tai, ką užsibręžęs.

Aš mėgstu sakyti “Apie ką galvosi – tuo ir tapsi”. Galvosi, kad nuo tavės niekas nepriklauso – vadinasi nieko ir nebandysi pakeisti bei atsiduosi aplinkos įtakai. Jei tvirtai tikėsi savo galimybymis, turėsi aiškius tikslus ir kryptingai jų sieksi – neišvengiamai įgyvendinsi savo siekius.

Visas pasaulis veikia pagal tam tikrus dėsnius. Jei iš rankų paleisi sunkų daiktą – jis nukris ant žemės – tai gravitacijos dėsnis; saulė kyla rytuose, leidžiasi vakaruose – žemės sukimosi dėsnis. žmogus tampa tuo apie ką ilgesnį laiką galvoja, o sėkmingi žmonės nuolat galvoja apie tikslus ir žino, kad bus sėkmingi – tai irgi dėsnis, kurio nuo Sokrato laikų dar niekas nepakeitė ir nepanašu, kad kada nors ateity pakeis.

Kaip svajones paversti tikslais?

Paprasčiausias būdas svajonę paversti tikslu – nustatyti atlikimo terminą. Tai lyg koordinatės, kurių neturėdamas nepataikysi į taikinį. Tačiau pats tikslas žmogui turi būti pakankamai svarbus ir motyvuojantis. Dauguma daro klaidą – žinodami ko iš tikrųjų nori, iš anksto nusprendžia, kad tai nerealu ir tenkinasi antrarūšiais tikslais. Todėl vėliau pritrūksta valios, nes pats tikslas menkai motyvuoja.

Dar geriau jei tikslus užrašysite raštu. Kai rašome – užsimezga magiškas ryšys tarp rašiklio ir mūsų proto. Užrašyti tikslai visuomet turi didesnė tikimybė būti sėkmingai įgyvendinti.

Argi gana užrašyti tikslą ir viskas savaime susitvarkys?

Kita svarbi savybe, kuri reikalinga, norint sėkmingai įgyvendinti ambicingus tikslus – tai atsparumas aplinkos poveikiui ir kliūtims, kurias neišvengiamai sutiksime pakeliui i tikslą. Beje – kuo didesnis tikslas – tuo lengviau bus įveikti pasitaikančias kliūtis. Kaip gi čia taip? O gi kuo gražesnis prizas laukia kelionės gale – tuo stipresne jėga mus veža. Keldami mažus tiksliukus mes save pasmerkiam silpnai motyvacijai – kadangi mūsų pasąmone aiškiai supranta, kad tokio tiksluko pasiekimas is principo nieko nepakeis. Taigi – kuo labiau “vežantis” tikslas – tuo didesnė tikimybė kad mums nepritrūks motyvacijos ir noro įveikiant pakeliui pasitaikančias kliūtis.

Svajones pavertus tikslais reikia apsispręsti nuo ko pradėsiu – koks bus pirmas žingsnis. Jei tikrai norite sėkmingai įgyvendinti išsikeltą tikslą – per artimiausias 15 minučių būtinai atlikite nors mažą veiksmą šio tikslo labui: panaršykite po internetą, atlikite telefoninį skambutį ar dar ką nors, kas galėtų būti tuo pirmuoju žingsneliu tikslo link. Kiekviena didelė kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio.

O ką daryti, jei aplinkiniai liepia būti “realistu”, jei šaiposi iš Jūsų tikslų ir tvirtina, kad nepavyks?

Jei Jūsų tikslai bus didesni už Jūsų aplinkinių – vieni Jumis žavėsis, bet bus tokių, kurie į Jus nukreips aštrios kritikos strėles. Dažniausiai tai žmonės, kurių pačių pasiekimai ir tikslai labai menki. Kieno klausytis, kas teisus? Atsakymus surasime gamtoj: erelis – karališkasis paukštis, nes sugeba pakilti arčiausiai saulės. Ar erelis klausia kalakuto patarimo kiek aukštai jam kilti?

Ir atminkite: žmonės, kurie turi aiškius tikslus, pasiekia žymiai daugiau nei gali įsivaizduoti tie, kurie jų neturi.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.