...

Sukurtas interneto puslapis tapo vadybiniu įrankiu mokymo centrams

Verslas

2017.03.29

Autorius: Urtė Kasparavičiūtė

Temos: .

Sukurtas interneto puslapis tapo vadybiniu įrankiu mokymo centrams

Portalo „Workready“ įkūrėjas - Aurimas Taraila. Martyno Ambrazo nuotr.

Atradęs vangią nišą, vilnietis Aurimas Taraila (40) sukūrė beveik metus gyvuojančią internetinę platformą, orientuotą į Lietuvos profesinio darbo rinkos mokymo centrų teikiamas paslaugas, ir siekia pagerinti jų vadybinį pasiruošimą. „Šie centrai yra prisistatę naujų pastatų, atsinaujinę, bet ši investicija yra tik į geležį, stiklą ir betoną. Nuo to žmonėms geriau nepasidaro. Mano sukurtas puslapis yra vadybinis įrankis mokymo centrams“, – savo portalą „Workready“ (liet. „darbui pasirengęs“) pristato pašnekovas.

Kvalifikacijos svarba darbuotojui

A. Taraila įsitikinęs – jeigu žmogus nori gauti gerą atlyginimą, jis privalo turėti kvalifikaciją ar pažymėjimą, kurie užtikrintų darbų saugą, darbuotojo statuso turėjimą. „Dauguma programų, kurias organizuojame vienydami mokymo centrus, yra pripažintos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Todėl jaučiame bangą svetur išvykusių lietuvių emigrantų, kurie čia atvažiuoja mokytis įvairių specialybių bei įgyti patirties“, – teigia internetinės platformos kūrėjas.

Įžvelgia delsimą ir veržlumo stoką

„Esu iš komercinės aplinkos kilęs žmogus, orientuotas į tikslo siekimą. Dažnai tenka bendrauti su valstybinėmis institucijomis, darbo biržomis, ministerijomis ir galiu pastebėti labai didelį laiko delsimą. Tame delsime paskęsta daug idėjų, žmonių iniciatyva. Pagrindinis variklis šiame projekte man yra veržlumas. Mano idėja tinka išjudinti mokymo centrams, nes jie turi puikias bazes, į kurias buvo investuoti Europos pinigai, bet sulaukiama menko žmonių susidomėjimo“, – pasakoja pašnekovas.

„Workready“ veikimo principas

„Mūsų paslauga – informacijos sklaida iš Lietuvos profesinio darbo rinkos mokymo centrų. Sukurtas puslapis teikia informaciją, kurioje realiuoju laiku vaizduojama viskas, kas vyksta kiekviename regione ir jo mokymo centre. Šis projektas apima visą Lietuvą ir joje esančius pagrindinius darbo rinkos mokymo centrus. Informaciją atvaizduojame taip, kad vartotojui būtų patogu rasti tai, ko jis nori“, – platformos veikimą apibūdina A. Taraila.

„Žinoma, mokymų patys nerengiame, nes nesame mokymo įstaiga. Šiuo metu bendraujame su mokymo centrais, sužinome apie jų planuojamus mokymus. Mes esame internetinė platforma, skleidžianti informaciją apie tai, ką mokymo centrai veikia. Taip pat turime savų įsipareigojimų. Jaučiame atsakomybę savo klientui. Pavyzdžiui, jeigu Kaune surengti mokymo nepavyksta, vežame žmones į Kėdainius“, – apie mokymus pasakoja „Workready“ kūrėjas.

„Iš viso Lietuvoje užregistruota daugiau nei 2 tūkst. įvairių specialybių, kurias ruošia mokymo centrai. Populiariausios yra apie 100 programų. Taip pat specializacijos priklauso nuo regionų. Pavyzdžiui, Marijampolės ir šiaurinės Lietuvos dalies specializacija yra žemės ūkio sritis, o Kauno ir Vilniaus – statybos ir kitos dinamiškos profesijos“, – pasakoja A. Taraila.

Be to, kūrėjas pastebi, kad juntama migracija iš regionų į didžiuosius miestus. „Žmonės, atvykę iš mažų miestelių, supranta, kad jiems integruotis ir konkuruoti su vietiniais bus daug sudėtingiau. Tad jie siekia daugiau žinių, išsilavinimo, kvalifikacijos vien tam, kad būtų paklausesni rinkoje ir galėtų sėkmingai joje konkuruoti“, – tikina platformos sumanytojas.

Tinkama komunikacija – raktas į sėkmę

Pradedantiesiems verslininkams ir žmonėms, kurie turi įvairių idėjų, tik nežino, kaip tinkamai jas įgyvendinti, A. Taraila pataria būti drąsiems. „Apie savo sumanymus būtina kalbėti garsiai. Tinkama komunikacija svarbi tam, kad turima idėja būtų patikrinta. Tai geriausias būdas sulaukti sėkmės“, – įsitikinęs pašnekovas.

Skatina mokymo centrus drąsiau žiūrėti į rinką

„Noriu paskatinti, padrąsinti mokymo centrus drąsiau žiūrėti į rinką, eiti pas savo klientą, pas mokinį, būti lankstesniems, suvokiant rinką tokią, kokia ji yra dabar, – pataria A. Taraila ir priduria, kad jo sukurtam interneto puslapiui svarbu keisti požiūrį į Lietuvos profesinio darbo rinkos mokymo centrus. – Daug kas mano, kad mokymai tokiose įstaigose yra prasti. Tai nuo senų laikų išlikęs požiūris. Noriu, kad žmonės matytų mokymo centrus kaip modernias, dinamiškas profesijos suteikimo ir kvalifikacijos kėlimo įstaigas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.