...

Studentų išplėtotas verslas – šviežių sulčių baras

Verslas

2012.03.28

Autorius: bzn start

Temos: , .

Studentų išplėtotas verslas – šviežių sulčių baras

Šviežios sultys – štai kas, labiausiai vilioja nuolatinius klientus. Asmeninio albumo nuotr.

Vaikštant Vilniaus senamiesčiu vis dažniau žvilgsnį patraukia jaukios krautuvėlės ar kavinukės. Vilnietis ar sostinės svečias eidamas istorine Totorių gatve būtinai atkreips dėmesį į čia jau seniai įsikūrusį sulčių barą „Sulčius“.

Jauki aplinka, malonūs darbuotojai ir visada šviežios sultys – štai kas, anot baro dalininkės Dovilės Nikiforovos, labiausiai vilioja nuolatinius klientus.

Trisdešimtmetė Dovilė yra viena iš keturių „Sulčiaus“ valdytojų. Be moters, šia veikla užsiima jos vyras ir neseniai šeimą sukūrę bičiuliai. Totorių gatvėje sulčių baras veikia nuo 1995 metų. Tuomet, dar būdami studentai, draugai į jį užsukdavo atsigerti šviežių gėrimų. Tiek Dovilė, tiek jos vyras ir kita pora, galima sakyti, buvo nuolatiniai šios vietos lankytojai. Prieš penkerius metus būrelis draugų sužinojo, kad puikiai barui vadovaujantys savininkai ketina jo atsisakyti, nes kraustosi gyventi į kaimą. Bičiuliai ilgai nesvarstė.

„Reikia įsigyti ir toliau plėtoti šį verslą!“ – nusprendė tuomet dar vos per dvidešimt peržengę draugai.

Verslo įgūdžių neturintys studentai viską perėmė į savo rankas. Kadangi reikėjo nemažai investicijų, teko imti paskolą iš banko. Anot moters, kiekvienam verslui reikia finansų, o jeigu tiki savo idėja, privalai rizikuoti.

„Kadangi buvo ekonomikos pakilimo metai, nuo pat pradžių viskas ėjosi sklandžiai. Lankytojų netrūko, o svarbiausia, kad mums ši veikla labai patiko. Nė vienais metais nedirbome nuostolingai, netgi per krizę turėjome būrį klientų, kurie nuolat užsukdavo“, – džiaugiasi Dovilė. Bariuke galima įsigyti čia pat iš pasirinktų vaisių ar daržovių spaudžiamų sulčių bei įvairių kokteilių, taip pat vegetariškų užkandžių. Gėrimų kainos svyruoja nuo 4 iki 10 litų.

Be įprastų lankytojų, ši vieta vilioja ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančius, aktyviai joga užsiimančius žmones. Paklausta, kokia verslo sėkmės paslaptis, moteris nesusimąstydama atsako, kad viską lemia kolektyvas. Anot jos, turint nuosavą verslą svarbu tinkami darbuotojai, o dirbant aptarnavimo sferoje šis veiksnys lemiamas. Dovilė atvirauja, kad į barą daugelis klientų grįžta ne tik atsigerti ar užkąsti, bet ir tiesiog pabendrauti, pasišnekučiuoti su darbuotojais. „Kai turi tikslą ir žinai, ko sieki, pradėti savo verslą nėra sudėtinga, bet jeigu kabiniesi tai šen, tai ten ir nerandi savo vietos, tuomet apie sėkmę kalbėti sunku. Įsteigti įmonę yra lengviausia, bet norint plėtoti veiklą ir iš jos gauti pajamų reikia didelio įdirbio, sėkmės ir netgi atsirasti tam tikroje vietoje tam tikru laiku“, – sako verslininkė.

Nors pavyktų pragyventi tik iš sulčių baro, Dovilė su kolegomis turi ir kitą darbą. Tiesa, moteris vis dažniau pamąsto, kad ateityje norėtų užsiimti tik šia mėgstama veikla.

„Kadangi tai, ką darau, man labai patinka, be to, esame sukaupę nemažai patirties ir žinių, ateityje ketiname dar labiau plėsti šį verslą. Norėtume atidaryti daugiau tokių vietų kituose Lietuvos miestuose, taip pat užsiimti sulčių pristatymu į biurus ar įvairius renginius“, – planai dalijasi Dovilė.

Moteris džiaugiasi šiuo verslu, o visiems žmonėms, kurie dar tik ketina imtis savarankiškos veiklos, pirmiausia pataria turėti aiškų tikslą, tvirtai tikėti savo idėja ir ja užkrėsti aplinkinius, o svarbiausia – daug dirbti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.