...

Sparnuotos verslo frazės

Verslas

2013.03.07

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Sparnuotos verslo frazės

Sparnuotas frazes daugiausia sunkumų kelia dideliems logikos gerbėjams. bzn start fotomontažas

Neretai iš savęs ar kolegų reikalaudami originalių sprendimų, daugiau motyvacijos, vadovai naudoja sparnuotas frazes, kurias kartais sunku pakęsti. Daugiausia sunkumų jos kelia dideliems logikos gerbėjams.

„Atsiduokite 120 proc.“ – juokaujate, taip? Daugiausia, ką galiu padaryti, yra viskas, o viskas yra 100 proc. Jei norite, kad dirbčiau 120 %, manęs reikia mažiausiai dviejų. Tada vienas mano „aš“ galėtų dirbti šimtu, kitas – dvidešimčia. Arba po 60 proc. Sėkmingai vadovaujate verslui, nors taip nesisekė matematika?

„Mąstykite už rėmų“ – arba kaip anglakalbiai sako „think outside the box“. Kitaip tariant, yra reikalingos originalios, naujos idėjos. Bet jei aš sugalvoju ką nors originalaus, tai gimsta tuose mano rėmuose – mano galimybių ribose. Norint įvykdyti šia sparnuota fraze išsakytą prašymą paprasčiau būtų ant kaklo pasikabinti paveikslo rėmą. Ar tikrai to reikia?

„Yra, kaip yra“ – oho, negali būti! Šią frazę išgirstame iš kolegų, kai kompanijai kažkas nepavyksta. Galima su nesėkme kovoti arba galima susitaikyti. Bet, prašau, nesakykite „yra, kaip yra“, nes „yra, kaip nėra“ nebūna…

„Mūsų kompanijos ekosistema“ – suprantu, kad taip kartais pavadinama organizacijos struktūra ir apibūdinami darbuotojų ryšiai. Bet aš per daug gerai mokiausi biologiją, kad mane žavėtų toks kompanijos struktūros apibūdinimas. Ekosistema – funkcinė gyvųjų ir negyvųjų aplinkos elementų, kuriuos jungia tarpusavio ryšiai, medžiagų apykaitos bei energijos pasikeitimo procesai, sistema. Medžiagų judėjimą gyvieji organizmai veikia kaip: vartotojai, maitinasi gamintojais arba kitais vartotojais; gamintojai, gaminantys organines medžiagas iš neorganinių ir energijos, visų pirma augalai ir bakterijos; skaidytojai, kurie mirusius gamintojus ir vartotojus suskaido į neorganines daleles. Rimtai apie savo kompaniją norime kalbėti šia terminija?

„Kokia galutinė kaina? Supratau. O kiek galite nuleisti?“ – taip, tokia situacija nėra itin reta.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.