...

Skatina verslo bendruomeniškumą tarp Lietuvos ir Latvijos

Verslas

2019.06.21

Autorius: BZN Start

Temos: .

Skatina verslo bendruomeniškumą tarp Lietuvos ir Latvijos

Skatina verslo bendruomeniškumą tarp Lietuvos ir Latvijos Iš asmeninio albumo

Kūrybingos idėjos – inovatyviems verslo sprendimams: tokia idėja sujungė verslininkystės skatinimo projekto Creazone 2.0 (Reinvent) finalinio renginio dalyvius, gegužės 31 d. – birželio 1 d. susitikusius Liepojos bendradarbystės erdvėje. Tai paskutinysis pirmojo mokymų ciklo renginys, kurio tikslas – burti bendruomenę ir dalytis įgyta patirtimi.

Renginyje, sukvietusiame verslo ir mokslo atstovus iš Lietuvos ir Latvijos, buvo galima susipažinti tiek su pradedančiais verslininkais, tiek su daugiametę patirtį sukaupusiais verslo atstovais, o projekto dalyviai noriai dalijosi džiugia nuotaika.

„Projekte vysčiau idėją, kaip sukurti sistemą, paremtą dirbtiniu intelektu, kuri padėtų ankstyvoje stadijoje nustatyti žirgų patologinius nukrypimus nuo normos. Šiuo metu pasaulyje yra šimtai tūkstančių žirgų, kenčiančių dėl per vėlai nustatytos diagnozės. Džiaugiuosi, kad projekte radau bendraminčių, kurie prisideda prie tolimesnio mano idėjos vystymo,“ – teigia „X horse“ idėjos pradininkė Rugilė Dauliūtė.

Jungtinė komanda

Creazone 2.0 programos „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną“ tarptautinis projektas „LLI – 186 Creazone 2.0“ skirtas padėti inovuoti tradicinius verslus, jiems pasiūlant ir diegiant naujus technologinius sprendimus. Projektą įgyvendina Kauno technologijos universitetas, Lietuvos verslo konfederacija, Ventspilio kolegija, Latvijos pramonės ir amatų rūmai.

2018 metų balandį startavęs projektas į savo veiklas pirmojo mokymų ciklo metu pritraukė daugiau nei 1 000 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos.

Verslininkystę skatinančią programą sudaro 5 etapų mokymų ciklas, sujungiantis verslo idėjų turinčius žmones, studentus, verslo atstovus ir akademinę bendruomenę. Kiekviename mokymų etape projekto dalyviai turi galimybę įgyti žinių ir kompetencijų, reikalingų verslo pradžiai.

Tenka įveikti keletą etapų

Kaip teigia projekto organizatoriai, „Creazone 2.0“ – tai pre-akseleravimo programa žmogui, kuris bent kartą gyvenime svarstė galimybę pradėti nuosavą verslą.

“Pirmieji mokymų etapai #Be Better ir #Pitch In skirti bendrųjų kompetencijų tobulinimui. Šiuose mokymuose dalyviai turi galimybę dalyvauti viešojo kalbėjimo, laiko planavimo, streso valdymo, kūrybiškumo, verslo idėjos pristatymo ir vystymo mokymuose”,- sako KTU Startup Space projektų vadovė Gintarė Ambrozaitytė.

Pirmuosius etapus įveikę dalyviai kviečiami dalyvauti tolimesniuose etapuose: jų metu dirbama prie verslo idėjų, tobulinamas prisistatymas būsimiems investuotojams, rengiami konkretūs verslo planai, tikrinamas verslo idėjos potencialas, skaičiuojami įgyvendinimui reikalingi finansai.

“Galutinis projekto etapas – verslo idėjų pristatymas investuotojams „Demo Day“. Tai tarptautinis renginys, skirtas stipriam verslo startui ir verslo partnerių paieškai. Iš viso projektas truks dvejus metus”,- pristato pašnekovė.

G. Ambrozaitytė pasidžiaugė, jog jau įgyvendintas pirmasis mokymų etapas sulaukė didžiulio susidomėjimo ir dalyviai su nekantrumu laukia antrojo etapo, startusiančio jau šį rudenį.

„LLI – 186 Creazone 2.0“ projektą finansuoja Europos Sąjunga. Visas projekto biudžetas – 939 115, 17 Eur. Iš jų bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 798 247,88 Eur. Projektą įgyvendina Kauno technologijos universitetas, Lietuvos verslo konfederacija, Latvijos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Ventspilio aukštoji kolegija. 2014–2020 m. „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną“ programa siekia prisidėti prie darnaus šalių teritorijos vystymosi, padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jo turinį atsako projekto partneris – Kauno technologijos universitetas. Straipsnio turinyje pateikta informacija jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos nuomonę.

Creazone

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.