...

Šiuolaikinės moters verslininkės sėkmės receptas

Verslas

2015.08.24

Autorius: Rūta Varneckaitė

Temos: .

Šiuolaikinės moters verslininkės sėkmės receptas

„BIOK laboratorijos“ bendrasavininkė ir rinkodaros vadovė - Romualda Stragienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Šeimos židinys ir naminė sriubytė ar verslo pietūs prabangiame restorane? Kaip įsivaizduojame šiuolaikinę verslininkę? Neduoda ramybės klausimas, kiek moteriškumas versle yra pranašumas, o kiek trūkumas. Juk pats pasaulis, kuriame įtampa kone privaloma kasdienybės dalis, ilgainiui nepageidaujamai išgyvendina moters ramybę ir veide palieka raukšlių.

„O gal nereikia taip mistifikuoti ir pažvelkime paprasčiau?“ – kategoriškus teiginius kritiškai vertinti siūlo „BIOK laboratorijos“ bendrasavininkė ir rinkodaros vadovė Romualda Stragienė (38). Vis dėlto pašnekovė sutinka, jog moters vaidmuo versle iš tiesų įdomi tema. 2008 m. ji net parašė magistro darbą apie verslą kuriančių moterų lyderystės sėkmės kriterijus. „Jos visos yra normalios moterys su savo silpnybėmis ir baimėmis, tik gal kiek drąsesnės bei darbštesnės. Turėdamos tikslą šios moterys neguli lovoje, o eina ir grumiasi su aplinkinių nuostatomis, su savo vidinėmis kliūtimis, kartais ir su šeimos pasipriešinimu. Jos turi tikslą ir dėl jo kovoja“, – apie subtilią moterystę ir geležinės ledi įvaizdį lietuviškame versle kalba R. Stragienė.

„Išlaikykite savo fizinių, protinių bei dvasinių galių pusiausvyrą. Tiktai gerai suderinta, harmoninga asmenybė gali pasiekti aukštesnių tikslų ir tapti rytojaus lyderio pavyzdžiu“

R. Stragienė

Neturėkite išankstinių nuostatų

„Jokiu būdu nemanykite, kad verslininkėmis gali būti tik kietos moterys, nerodančios emocijų. Mes gyvename naujomis sąlygomis, kur vis didesnę reikšmę įgauna empatija ir lankstumas, o geri žmonių tarpusavio santykiai ir bendradarbiavimas tampa esmine verslo sėkmės sąlyga“, – apie tikrąją lyderystę, o ne atgyvenusią sukarinto režimo verslo politiką kalba R. Stragienė.

„Nesusidarykite išankstinės nuostatos, kad lyderė negali sau leisti ašarų, audringo šokio, netinkamos frazės ar nestandartinės išvaizdos. Laikykitės verslo etiketo, kai esate versle. Naudokitės moteriškomis gudrybėmis, kai esate su savo šio gyvenimo etapo vyru. Leiskite sau siausti, kai esate tarp draugų. Kepkite teletabių skrebučius vaikams. Keikitės, kai esate tarp draugų. Renkitės, kaip liepia nuotaika, kai būnate pati savimi. Ir dėl nieko savęs negraužkite. Nebent ką nors iš šių užkeikimų supainiojote“, – žaismingai pokštaujama viename autorės rašto darbo priedų, kur cituojamos verslo pasaulio moterų mintys kaip linkėjimai vienų kitoms.

Negalvokite apie diskriminaciją

„Moterų diskriminacija pirmiausia egzistuoja jų galvose. Taip manydamos moterys save iš anksto nuvertina ir neatskleidžia turimo potencialo. Ir nereikia kitų atsiprašinėti už tai, kad esi moteris“, – įsitikinusi verslininkė.

Pašnekovė atvirai prabyla ir apie dažnai visų linksniuojamą saugumo garantą – kiaulę taupyklę: „Moteriai palaikyti santykius su vyrais trukdo ne pinigai, o pati moteris, jeigu nežino, ko nori iš savęs, ko tikisi iš vyro, ką pati gali duoti tarpusavio santykiams.“

Rūpinkitės savimi

„Visos moterys turi rūpintis savo išvaizda. Kai gerai atrodai, geriau ir jautiesi, ar ne? Nereikia nieko ypatinga: švarūs plaukai, prižiūrėta oda – tai jau sukuria malonų įspūdį aplinkiniams. Visada sakau: kas per daug – nesveika. Todėl ir per daug netvarkos išvaizdoje, ir pernelyg išsipusčiusi poniutė yra kraštutinumai. Kadangi dirbu kosmetikos versle, man svarbu atrodyti gerai. Sutikti žmonės paprastai paklausia, kokias priemones naudoju. Ir mano plaukai arba oda yra mano vizitinė kortelė“, – stereotipus apie mandrą miesto puošeivą ar namų šeimininkę su plaukų suktukais paneigia viena lietuviško verslo bendraautorių.

„Išlaikykite savo fizinių, protinių bei dvasinių galių pusiausvyrą. Tiktai gerai suderinta, harmoninga asmenybė gali pasiekti aukštesnių tikslų ir tapti rytojaus lyderio pavyzdžiu“, – linki trijų vaikų mama R. Stragienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.