...

„Siunciu.lt“ įkūrėjas: „Tai, ką vadiname nesėkme, yra tik nuoroda į sėkmę“

Verslas

2015.05.21

Autorius: Julija Kurilaitė

Temos: , .

„Siunciu.lt“ įkūrėjas: „Tai, ką vadiname nesėkme, yra tik nuoroda į sėkmę“

„Siunciu.lt“ įkūrėjas ir idėjos plėtotojas - Šarūnas Peikštenis. Aloyzo Janulio nuotr.

Siunciu.lt“ – tai siuntų ir krovinių vežėjų paieškos bei užsakymo elektroninė sistema, padedanti žmonėms patogiai ir efektyviai surasti tinkamiausią kurjerių pasiūlymą savo siuntai ar kroviniui pervežti. Žmonėms ar įmonėms surasti visą reikiamą informaciją, patikrinti jos patikimumą ir palyginti kainas yra nelengva užduotis. Tam reikia skirti daug laiko, kurio kaip visada pritrūksta. Projektas, kurio misija palengvinti šias paieškas, pradėjo veikti 2015 m. kovą. „Nesitikėjome tokio didelio klientų dėmesio“, – prisipažįsta e. verslo įkūrėjas ir idėjos plėtotojas Šarūnas Peikštenis (33).

Verslo idėja gimė užsienyje

Pašnekovas, baigęs gimnaziją gimtuosiuose Biržuose, į Vilnių atvažiavo studijuoti transporto ekonomikos Vilniaus Gedimino technikos universitete. „Tuo metu pasirinkimas studijuoti šią specialybę nebuvo labai sąmoningas, bet dabar suprantu, kad tai buvo tobulas pasirinkimas, atvedęs mane į tą sritį, kuri glūdi mano esybėje, – į logistiką“, – sprendimu džiaugiasi Š. Peikštenis. Po trejų studijų metų jis nusprendė pakeisti aplinką ir išvyko mokytis į Daniją pagal studentų mainų programą „Erasmus“. „Ten studijuodamas pradėjau suprasti, kas yra verslas ir nuo ko priklauso jo sėkmė“, – teigia vyras. Pasibaigus programai, mokslus jis tęsė Danijoje su jau mintyse užgimstančiu būsimo verslo planu. „Studijos Danijoje davė išsamų ir sveiką suvokimą apie verslą“, – įsitikinęs „Siunciu.lt“ įkūrėjas.

„Jei veikiame ryžtingai, drąsiai ir tikėdami, tuo ką darome, gyvenimas mus nuveda ten, kur mums reikia būti. Labiausiai bijome nesėkmių, nors jų tiesiog nėra“

Š. Peikštenis

Jaunas amžius – ne kliūtis pradėti savo verslą

Grįžęs į Lietuvą ir kelerius metus padirbėjęs transporto srityje, pašnekovas teigia aiškiai įžvelgęs trūkumus ir galimybes, egzistavusias tuometėje rinkoje. Savo pirmąjį verslą jis įkūrė būdamas vos 24-erių. „Šiandien toks sprendimas atrodo drąsus, gal kiek avantiūriškas, bet dėmesys klientams ir supratimas, kad verslo sėkmė priklauso tik nuo mūsų pačių sprendimų ir veiksmų, padėjo išsilaikyti rinkoje“, – atskleidžia verslininkas.

Prieš dešimtmetį Š. Peikštenis su kolega įkūrė krovinių pervežimo įmonę „Tempus Trans“, kurios specializacija – krovinių pervežimas iš Balkanų į Baltijos šalis. Tuo metu Lietuvos įmonių bendradarbiavimas su Balkanų įmonėmis dar nebuvo labai išplėtotas ir požiūris į tas šalis buvo skeptiškas. Vis dėlto verslininkai aiškiai matė potencialą ir galimybes. „Tai pasiteisino ir praėjus vos dvejiems metams įmonė išsiplėtė. Šiuo metu joje dirba apie 20 darbuotojų ir klientams siūlome daug platesnį logistikos paslaugų spektrą“, – tikina verslininkas. Sunkiausia verslui augant, pasak pašnekovo, buvo skirti pagrindines funkcijas atlikti naujiems darbuotojams. „Atrodo, kad pats viską gali atlikti geriau už kitus. Tačiau toks požiūris labai stabdo įmonės plėtrą ir galiausiai atveda prie nepasitenkinimo“, – teigia jis.

Projekto idėja – naujovė Lietuvoje

Siunciu.lt“ idėja gimė prieš dvejus metus. Paties projekto įgyvendinimas nuo darbų pradžios iki starto užtruko metus. „Kadangi tokio projekto rinkoje dar nebuvo, dvejojome, kaip tokią idėją priims vežėjai: ar jie bus suinteresuoti dalyvauti projekte, kur viešai bus lyginamos jų paslaugos? Tai trukdė pradėti veiklą anksčiau“, – prisipažįsta pašnekovas. Su šiuo projektu pradžioje dirbo trys žmonės. „Darni ir vieninga komanda – vienas svarbiausių veiksnių, siekiant sėkmingai įgyvendinti projektą, – neabejoja verslininkas ir priduria: – Dirbant komandoje labai svarbu išgryninti veiklos tikslus, viziją ir misiją – tai lyg pamatas, kurio neišjudina jokie sunkumai.“ Tačiau ne viskas buvo rožėmis klota. Kaip ir visiems pradedantiesiems verslininkams, Š. Peikšteniui pasitaikė įtemptų akimirkų, o projekto startas vis nusikeldavo dėl nenumatytų programavimo klaidų.

Užsispyrimas, ryžtas ir didelis noras visgi nugalėjo ir verslo idėja tapo patraukli ne tik sumanytojui, bet ir klientams. „Projektas jau po starto sulaukė didelio susidomėjimo: klientų skaičius vis didėja, o, svarbiausia, klientai patenkinti ir nuolat naudojasi mūsų sukurta e. sistema“, – džiaugiasi pašnekovas. Kadangi šios paslaugos Lietuvoje anksčiau nebuvo, „Siunciu.lt“ komanda padarė didelį darbą – dabar, įvedus siuntos ar krovinio duomenis e. erdvėje, iš karto gaunami vežėjų pasiūlymai.

E. verslas sparčiai populiarėja

Siunciu.lt“ projektas yra naujovė siuntų ir mažų krovinių vežimo rinkoje. „Kurjeriai ir vežėjai nėra linkę įsivelti į atvirą kainų karą, tačiau reikia pabrėžti, kad mūsų tikslas nėra paskatinti kainų konkurenciją“, – teigia Š. Peikštenis. Informacinių technologinių amžiuje nieko nebestebina, kad daugėja klientų, prekes įsigyjančių internetu. Taip pat populiarėja įvairūs mainų ir dėvėtų daiktų portalai, o šiai rinkos daliai reikalingi nauji, inovatyvūs logistikos sprendimai. „Seni siuntų vežimo užsakymo ir pasirinkimo būdai nebetenkina šiuolaikinių klientų – dėl to ir įkūrėme „Siunciu.lt“ paslaugą“, – sako verslininkas.

Paklausus apie ateities planus ir tolesnę verslo viziją, pašnekovo atsakymas trumpas, bet aiškus: „Ateityje ketiname plėsti krovinių pervežimo geografiją. Artimiausiu metu, naudojantis mūsų sistema, bus galima siųsti siuntas visame pasaulyje.“

Tikėjimas savo idėja dažniausiai priveda prie sėkmingo jos įgyvendinimo, tačiau ką daryti jauniems verslininkams, kurie nedrįsta imtis savarankiškos veiklos? Š. Peikštenis nedvejodamas atsako: „Jei veikiame ryžtingai, drąsiai ir tikėdami, tuo ką darome, gyvenimas mus nuveda ten, kur mums reikia būti. Labiausiai bijome nesėkmių, nors jų tiesiog nėra. Tai, ką vadiname nesėkme, yra tik nuoroda į mums tinkamą kelią – sėkmės link.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.