...

Sėkmė verslininkų lūpomis

Verslas

2017.01.06

Autorius: Agnė Liubertaitė

Temos: .

Sėkmė verslininkų lūpomis

Menininkė - Jolita Vaitkutė. fotolobis.lt nuotr.

Naujųjų metų pradžia ne vieną priverčia susimąstyti apie tai, ką ir kaip ateinančiais metais reikėtų keisti, kaip dar daugiau patobulėti ar pasiekti naujus išsikeltus tikslus. Vis dėlto akivaizdu, kad didžiausią galią čia turi pats žmogus, jo pastangos ir norai. Tai patvirtina ir Lietuvos verslininkai bei kūrėjai, kuriems 2016-ieji buvo itin sėkmingi. „Bzn start“ klausia: kaip jie supranta sėkmę?

Liutauras Čeprackas, virtuvės šefas

„Sėkmė man yra ne naujo restorano atidarymas. Sėkmė yra matyti, kaip puikiai tas restoranas veikia ir gyvuoja.“ Tiems, kurie nusprendžia imtis panašios veiklos ir mano, kad tai bus didžiausia jų gyvenimo avantiūra, virtuvės šefas pataria geriau to nedaryti. Pasak jo, sėkmė ateina tik tuomet, kai žmogus yra itin kantrus ir darbštus. „Rezultatas pasiekiamas ne sėdint ant sofos, o sunkiai ir daug dirbant“, – sako L. Čeprackas (nuotr. dešinėje).

Inga Vaicekauskienė, verslininkė, prekės ženklo „Le Velvet Luxury Knitwear“ kūrėja

 

„Jei turite idėją, jos viziją bei planą, kaip ją realizuoti, esate įsitikinę jos teisingumu – darykite“

I. Vaicekauskienė.

 

Jauna verslininkė ir kūrėja I. Vaicekauskienė (nuotr. kairėje) sako, kad nereikėtų turėti iliuzijų apie lengvą verslo sėkmę, nes ir pati „sėkmės“ sąvoka yra apgaulinga. „Tai, ką aplinkiniai dažnai mato kaip sėkmę ar sėkmingą verslą, tėra graži ledkalnio viršūnė. O po ja visuomet slypi sunkus darbas, didžiulės pastangos ir maži žingsniai tarp daugiau ar mažiau (ne)sėkmingų etapų“, – teigia moteris. Pasak I. Vaicekauskienės, didžiausia paskata tiek versle, tiek gyvenime yra ryžtas ir nuolatiniai bandymai įgyvendinti savo sumanymus, svarbiausia yra nesustoti, nenusivilti nesėkmėmis ir nepasiduoti. „Kaip sakė Winstonas Churchillis: „Sėkmė – tai ne rezultatas, tai – procesas“, – sako verslininkė.

I. Vaicekauskienė linki pradedantiesiems drąsos palikti savo komforto zoną, bet nepasiduoti susidūrus su pirmomis nesėkmėmis. „Jei turite idėją, jos viziją bei planą, kaip ją realizuoti, esate įsitikinę jos teisingumu – darykite“, – skatina ji. Jaunos moters nuomone, geriau įveikti sunkų, klaidų pilną kelią, nei vėliau graužtis, kad nepavyko įgyvendinti savo svajonės.

Jolita Vaitkutė, menininkė

Menininkė J. Vaitkutė atskleidžia, kad sėkmė jai yra jausti, kad judama link pačios geriausios „savo“ versijos ir einama teisingu keliu. Turintiesiems svajonę, tačiau vis dar nedrįstantiems jos siekti, menininkė pataria norėti taip stipriai, kad baimė taptų pačia mažiausia problema. Tuomet sėkmė tikrai aplankys.

Tomas Bartninkas, reklamos specialistas, vienas iš „Alaus bibliotekos“ įkūrėjų

T. Bartninkas (nuotr. dešinėje) sėkmę apibrėžia kaip profesinių svajonių įgyvendinimą: „Viena yra tiesiog dirbti, o kas kita, kai dirbant pavyksta įgyvendinti savo profesinius siekius.“ Paklaustas, ko palinkėtų žmonėms, kurie taip pat norėtų imtis širdžiai mielos veiklos, tačiau jiems trūksta paskatinimo, verslininkas pataria daryti tik tai, ką žmogus nori, tačiau daryti tai aistringai. „Darbas yra kaip meilė – gali jausti aistrą, gali ir ne“, – teigia jis. Pasak T. Bartninko, jei žmogus pradeda savo veiklą, reikia tai daryti iki galo, su vidine aistra ir dideliu noru. Tuomet tikrai pasiseks.

Agnė Vaitkevičiūtė, teisininkė, UAB „Ekomidas“ įkūrėja

Verslininkė A. Vaitkevičiūtė (nuotr.kairėje) teigia, kad sėkmė jai yra, ko gero, aukščiausias komandos ir partnerių pasitenkinimo lygis. „Jeigu matau tinkamą abipusę komunikaciją, užplūsta adrenalinas, o tai yra tiesiausias kelias į planų įgyvendinimą“, – sako moteris. A. Vaitkevičiūtė kiekvienam pradedančiajam verslininkui pataria visų pirma apgalvoti, ar konkreti veikla ir jos procesai teiks asmeninį pasitenkinimą, tai – svarbiausias klausimas. „Jei taip, tuomet palinkėčiau plačiai atsimerkti, pamiršti baimes ir žengti pirmą žingsnį, nes jei ir nepavyks pirmą kartą, būtinai pasiseks antrą ar trečią“, – teigia verslininkė.

„Bznstart.lt“ linki darbingų, produktyvių, kūrybingų ir laimingų naujų 2017 metų!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.