...

„RGBaltic.com“ įkūrėjui verslo idėjas diktuoja futbolas

Verslas

2015.04.30

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: , .

„RGBaltic.com“ įkūrėjui verslo idėjas diktuoja futbolas

Sėkminga sportininko karjera T. Simaičiui neatima noro išbandyti jėgų ir versle. Asmeninio archyvo nuotr.

Klaipėdos „Granito“ futbolo klubo vartininkas Tadas Simaitis (24) po įtemptų treniruočių veltui laiko neleidžia. Mykolo Romerio universitete verslo sistemų kūrimą ir valdymą studijuojantis sportininkas įgytas žinias gilina savo versle. 1,6 tūkst. eurų – tokios pradinės investicijos prireikė, atidarant vartininkams skirtomis pirštinėmis ir apranga prekiaujančią e. parduotuvę „RGBaltic.com“.

Tokia prekyba nebuvo ilgai planuotas projektas ar svajonė. Idėja iš uostamiesčio kilusiam T. Simaičiui gimė, išvykus karjeros tęsti į Rumuniją, kur du sezonus perspektyvus vartininkas iš Lietuvos gynė aukščiausioje Rumunijos futbolo lygoje kovojančio Galacio klubo „Otelul“ vartus.

„Kai profesionaliai žaidžiau futbolą Rumunijoje, užmezgiau ryšius su vartininkams pirštines ir aprangą gaminančios įmonės RG prekių ženklo atstovu toje šalyje. Jis man prasitarė, kad RG plečiasi ir ieško atstovų visuose regionuose. Tiesa, tuomet apie tai rimtai negalvojau. Tačiau, grįžęs į Lietuvą, turėjau nemažai laisvo laiko, todėl nusprendžiau pats susisiekti su įmonės įkūrėju – argentiniečiu Ramiro Gonzalezu ir pasikalbėti apie RG ateities vizijas. Mūsų planai ir norai sutapo, todėl ėmiausi atstovauti šiam gamintojui Baltijos šalyse. Pats Ramiro puikus žmogus, jis stengiasi, kad visi RG atstovai būtų kaip šeima. Norint pradėti dirbti kartu, man jokių ypatingų sąlygų nebuvo iškelta. RG – dar jaunas vardas, todėl ir bendravimas vyksta kur kas paprasčiau bei aiškiau“, – apie verslo pradžią pasakoja T. Simaitis.

Esu profesionalus futbolininkas ir puikiai matau, kad šioje srityje mūsų rinka nėra išplėtota. Turbūt 90 proc. Lietuvos futbolininkų batelius siunčiasi iš užsienio, vien todėl, kad Lietuvoje beveik nėra kur įsigyti kokybiškų batelių už padorią kainą.

T. Simaitis

Per aštuonis mėnesius sužinojo visi

Jauno verslininko teigimu, prekiauti RG produkcija jam padeda tai, kad puikiai išmano futbolo vartininkų poreikius. Pats išbandęs RG produkciją aikštėje, T. Simaitis įsitikino, kad pagal kokybės ir kainos santykį šiam gamintojui sunku rasti lygių.

„Šiuo metu esu vienintelis įmonės atstovas Baltijos regione. Tiesa, turiu pripažinti, kad Lietuvoje kol kas verslą plėtoti sekasi kur kas geriau nei kaimyninėse šalyse. Galiu pasidžiaugti, kad jau šiemet Lietuvos futbolo „SmsCredit.lt“ A lygoje turime tris vartininkus, kurie nuolat žaidžia savo komandų pagrindinėse sudėtyse su RG prekių ženklo pirštinėmis. Tai rodo, kad einame gera linkme ir kad RG produkcija tikrai kokybiška. Dar prieš aštuonis mėnesius joks Lietuvos vartininkas praktiškai nežinojo apie RG, o dabar, manau, mažai rastume tokių, kurie nėra apie šią produkciją nieko girdėję“, – laimėjimu džiaugiasi pašnekovas.

Pradėjęs atstovauti RG, jaunas verslininkas bandė rasti vietą ir į kaimyninių šalių rinkose. Tačiau, anot jo, aktyviau plėtoti veiklą šiek tiek trukdo kalbos barjeras. Be to, latvių ir estų vartininkai kol kas atsargiai žiūri į lietuvį, bandantį jiems įsiūlyti mažai žinomą prekę. Taigi T. Simaitis staigios plėtros ambicijas kuriam laikui atidėjo į šalį. Jis nusprendė pirmiausia įsitvirtinti Lietuvoje, o tai padarius bus daug lengviau žengti pirmuosius žingsnius svetur.

Verslo pamoką išmoko

Vartininkų amunicija klaipėdietis nutarė prekiauti e. parduotuvėje. Fizinės prekyvietės idėjos T. Simaitis iškart atsisakė, nes specifinės produkcijos pirkėjų nėra gausu. Be to, jaunas verslininkas jau spėjo įgyti ir kartokos verslo patirties: prieš kelerius metus Šiauliuose moteriškų drabužių butiką atidaręs verslininkas po metų jį turėjo uždaryti, nes verslo idėja nepasiteisino.

„Dėl RG produkcijos pardavimo fizinėse parduotuvėse turėjau keletą pokalbių, tačiau sąlygos neatrodė patrauklios. O atidaryti vien tik RG prekes siūlančią fizinę parduotuvę būtų labai nuostolinga, nes mūsų futbolo prekių rinka tam tiesiog per maža. Be to, manau, kad dauguma vartininkų rinksis tą pačią prekę internetu pigiau, nei permokės, bet gaus ją iš fizinės parduotuvės. E. prekyba leidžia siūlyti patrauklesnę kainą, ir tai yra vienas mūsų pranašumų“, – tikina pašnekovas.

Didelių pradinių investicijų į e. parduotuvę „RGBaltic.com“ neprireikė. T. Simaitis sakosi išleidęs apie 1,5 tūkst. eurų pradinėms prekėms įsigyti ir apie 100 eurų e. parduotuvei sukurti bei nuomai.

„Džiugu, kad šiais laikais e. parduotuvę galima atsidaryti labai paprastai ir visai nereikia išmanyti informacinių technologijų ar baigti IT specialybės mokslų. Tai gali padaryti kiekvienas iš mūsų, reikia tik laiko ir noro. Žinoma, dar reikia žengti pirmąjį žingsnį, kuris daugumai yra baisiausias. Privalome būti drąsesni. Iš aplinkinių girdžiu daug kalbų apie norą kurti savo verslą, bet veiksmų mažai. Vis kažko bijoma, tad idėjos ir lieka idėjomis. Esu įsitikinęs, kad reikia tikėti tuo, ką darai, daug ir sunkiai dirbti, tuomet sėkmė tikrai ateis“, – optimizmo nestokoja „RGBaltic.com“ įkūrėjas.

Ieško bendraminčių

Savo įkurtą e. parduotuvę pašnekovas kol kas vertina kaip puikų būdą įgyti daugiau praktinės prekybos internetu patirties, kuri neabejotinai pravers ateityje.

Šiuo metu daugiausia prakaito T. Simaitis išlieja futbolo stadione, o sėkminga sportininko karjera kol kas yra pagrindinis darbas ir pajamų šaltinis. Tačiau klaipėdietis jau puoselėja atskirą, su RG ženklu nesusijusį planą imtis prekybos futbolo bateliais.

„Tai mano artimiausias tikslas. Esu profesionalus futbolininkas ir puikiai matau, kad šioje srityje mūsų rinka nėra išplėtota. Turbūt 90 proc. Lietuvos futbolininkų batelius siunčiasi iš užsienio, vien todėl, kad Lietuvoje beveik nėra kur įsigyti kokybiškų batelių už padorią kainą. Žinoma, šiam projektui reikėtų daugiau investicijų. Jei atsirastų norinčiųjų prisidėti prie šios idėjos, visada maloniai prašau kreiptis“, – siūlo verslo bendraminčių ieškantis T. Simaitis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.