...

Renginių ir fotografijos įkvėpta unikali sistema

Verslas

2014.04.29

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: , .

Renginių ir fotografijos įkvėpta unikali sistema

Darius Klevinskas - interneto svetainės www.photo1moment.com įkūrėjas bzn start archyvo nuotr.

Lankotės daugybėje renginių ir nuolat patenkate į profesionalių fotografų akiratį, tačiau net nenutuokiate, kur vėliau rasti savo nuotraukas? Tokie rūpesčiai – jau praeitis. Tuo pasirūpino šiaulietis Darius Klevinskas (45), įkūręs interneto svetainę www.photo1moment.com, kurioje galite rasti save nuotraukose ir jas parsisiųsti.

Automobilių verslu Šiauliuose užsiimančiam D. Klevinskui idėją įkurti nuotraukų bendrinimo svetainę pakišo polinkis į sportą ir fotografiją. Esą keliaujant dažnai teko matyti, kaip slidinėjimo kurortuose, dviračių lenktynėse ar bėgimo maratonuose fotografai užfiksuoja neįtikėtinas akimirkas, tačiau vėliau tokių renginių dalyviams įteikti nuotraukų beveik neįmanoma.

„Fotografai sukelia nuotraukas į savo interneto svetaines ar socialinius tinklus ir taip kelia sau ar fotografuotam renginiui reitingus, tačiau nesukuria vertės nei nuotraukų objektams, nei finansinės naudos sau“, – situaciją nupasakojo svetainės sumanytojas.

Kyla klausimas, kaip rasti save nuotraukose? Tai, pasak pašnekovo, galima padaryti užsukus į svetainę www.photo1moment.com ir paieškoje suvedus renginio, fotografo duomenis ar kitus raktinius žodžius.

„Tuomet vos po kelių paspaudimų galima parsisiųsti norimas nuotraukas. Fotografai dirba profesionalia technika, o nuotraukų dydis svetainėje originalus, tad kokybė garantuota. Tuo ši sistema ir išskirtinė“, – idėjos ypatumus atskleidė D. Klevinskas.

Puikus įrankis sporto renginiams

Idėja mintyse pašnekovui sukosi jau porą metų, bet dėl ilgų darbų ją įgyvendinti pavyko tik prieš 4 mėnesius. Idėjos autorius pasakojo į pagalbą pasitelkęs dizainerius ir programuotojus, kurie irgi puikiai įsivaizdavo svetainės viziją.

„Vienam to padaryti niekaip nebūtų pavykę“, – pripažino pašnekovas. Dabar komandoje jie darbuojasi keturiese.

Svarbu tikėti, nes sėkmė negarantuota. Negali žinoti, kaip pasiseks. Todėl svarbu tikėti, galvoti, kaip tą idėją išgryninti ir tobulinti. Aišku, reikia ir kritikos. Kai ji teisinga, aš esu „už“. Tada galima padėkoti, atsižvelgti ir net ja pasiremti.

D. Klevinskas

„Padėjo ir fotografai. Jie turi patirties ir žino, kaip tokia sistema geriau veiktų. Bendraujame su fotografais, renginių organizatoriais ir stengiamės viską tobilinti. Dabar galvojame, kaip sportininkų numerius susieti su jų vardu ir pavarde, kad paieškos sistemoje būtų galima save rasti ir pagal tai. Šiomis dienomis jau planuojame tai pradėti diegti“, – kaip pamažu tobulėja sistema, džiaugėsi D. Klevinskas.

Paklaustas, kaip fotografai ir renginių organizatoriai priima tokį pasiūlymą, idėjos autorius patikino, kad viskas įgauna pagreitį. Šiuo metu kaip tik bendraujama su renginių organizatoriais, stengiamasi, kad jie patikėtų sistema, suvoktų, jog patys iš jos gautų naudos, ne tik fotografai ir dalyviai. Mat svetaine naudotis gali ir privačių švenčių rengėjai.

Didelis sistemos pliusas, pasak D. Klevinsko, yra tai, kad nuotraukų kainas gali nustatyti patys fotografai. Kai kurių fotografijų jie net neapmokestina, tad lankytojai jas gali siųstis į valias.

Konkurentai tik pasauliniu lygiu

O kaip konkurentai? Lietuvoje tokių kol kas nėra, nors D. Klevinskas prasitarė žinąs, kad apie tai buvo pagalvojęs ne vienas fotografijos entuziastas.

Panašią sistemą turi estai, tad lietuviška svetainė kurta įvertinus kaimynų darbą. Pasauliniu mastu tokios svetainės yra tik specializuotos. Tačiau skirtumai ne tik šie. Svetainėje www.photo1moment.com užsiregistravę fotografai gali patys nustatyti nuotraukų pirkimo sąlygas,

o pasauliniu lygiu jas diktuoja svetainių kūrėjai.

Planuoja dar lankstesnę sistemą

„Norime, kad įvairių renginių dalyviai nuotraukas gautų elektroniniu paštu. Tam reikia įdiegti dalyvių ir jų numeracijos sistemą. Tuomet jiems nereikės ieškoti savęs – elektroniniu laiškugaus pranešimą apie savo nuotraukas mūsų sistemoje“, – perspektyvas dėstė D. Klevinskas.

„Svetainėje veikia renginių nuotraukų prenumerata, todėl tuo patogu naudotis ir žiniasklaidos atstovams. Jiems tai būtų puiki galimybė gauti pačių įvairiausių nuotraukų iš viešų renginių, todėl nereikėtų atskirai samdyti ar deleguoti fotografų. Jauniems fotografams tai taip pat puiki galimybė prisistatyti visuomenei ir būsimiems klientams“, – įsitikinęs pašnekovas.

Kaip žinoti, kad idėja sėkminga? „Svarbu tikėti, nes sėkmė negarantuota. Negali žinoti, kaip pasiseks. Todėl svarbu tikėti, galvoti, kaip tą idėją išgryninti ir tobulinti. Aišku, reikia ir kritikos. Kai ji teisinga, aš esu „už“. Tada galima padėkoti, atsižvelgti ir net ja pasiremti“, – pokalbį su šypsena baigė D. Klevinskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.