...

Populiariausi vasaros festivaliai

Verslas

2013.05.21

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Populiariausi vasaros festivaliai

Kur šiemet verta pasistatyti palapinę ir ką derėtų išgirsti per didžiausius šalies festivalius? flickr.com

Vasarą gyvenimas tarytum sulėtėja. Žmonės vaikšto lėčiau, daugiau gulinėja ant pievučių ir svajoja apie ledus ir kokį šaltą gėrimą. O jeigu tokiomis tingulio akimirkomis ausį pasiekia širdžiai miela melodija, tai išvis gerai. Na, tam juk ir skirti vasaros muzikos festivaliai. Jų metu prie kokio nors vandens telkinio susirenka keli tūkstančiai muzikos mėgėjų ir kelias dienas viską pamiršta. Kur šiemet verta pasistatyti palapinę ir ką derėtų išgirsti per didžiausius šalies festivalius?

„Tundra’13“. Liepos 11–14 dienomis vyksiantis elekroninės muzikos festivalis šiemet bus jubiliejinis, dešimtasis. Zarasų rajone, Dūburio ežero pusiasalyje, susirinks keli tūkstančiai šios muzikos gerbėjų. Festivalis garsėja laisva atmosfera ir kitokiais lankytojais. Kitaip tariant, į dangų kyla kvapnūs dūmai, o visokie rateliai skirti toli gražu ne vien šokiams… „Tundra“ garsių vardų tikrai nepritraukia, tačiau, ko gero, tai tik pliusas, nes festivalyje lankosi tik ištikimi gerbėjai. Didžiausios festivalio žvaigždės, be abejo, yra britų ambient duetas „The Orb“.

Festivalio svečiai taip pat galės mėgautis tokių atlikėjų kaip Perc (techno), Deadbeat (dubtechno), Oculta, Kikx, DJ Gold ir kitų muzika. „Tundra“ trunka net keturias dienas. Rytai čia sunkūs, o naktys ilgos. Pasislėpti nuo išorinio pasaulio ir pasimėgauti visai kitaip tekančiu laiku tikrai verta.

„Tamsta muzika’13“. Šis festivalis šiemet apleidžia Varėnos miškus ir atkeliauja į Trakus. Liepos 12–14 bus jis bus surengtas jau penktą kartą. Sakoma, kad varėniškius tokia žinia ypač nuliūdino, nes „Tamsta“ juk buvo kone vienintelis renginys mieste, kuris pritraukdavo lankytojus iš visos šalies (dabar liko tik Grybų šventė). Gal kada nors festivalis grįš. O iki tol galima nuvažiuoti ir iki Trakų.

„Tamsta“ klubas jau daug metų garsėja kaip vieta, kurioje koncertuoja patys geriausi ir populiariausi šalies atlikėjai. Vasarą jie išlenda į gryną orą. Tad „Tamsta muzika“ – tai puiki proga vienoje vietoje per tris dienas pamatyti pačius geriausius. Bilieto kaina – 109 Lt.

„Karklė 2013“. Šio festivalio jau pati idėja yra be galo patraukli: įsikuri paplūdimyje ir tris dienas praleidi klausydamasis muzikos ir drybsodamas ant smėlio. Tačiau „Karklė 2013“ siūlo ne tik puikią aplinką, bet ir daugybę įdomių grupių bei atlikėjų. Tiesa, pagrindinės grupės pasirinkimas kiek keistokas ir keliantis šypseną. Suomiai „The Rasmus“ kadaise įrašė kelias plačiau nuskambėjusias dainas ir pasimėgavo penkiomis šlovės akimirkomis, bet dabar dažniau koncertuoja antrarūšiuose festivaliuose. Kita vertus, „The Rasmus“ vardas atgaivina nostalgiją. Juk paauglystėje kas antras iš mūsų manė, kad jie ir HIM yra puikios grupės.

Į Karklę važiuoti daug labiau verta dėl kitų atlikėjų. Festivalio scenose taip pat muzikuos Jurga, ukrainietis, buvęs „5Nizza“ narys SunSay, jaunasis talentas Gjan, „Antis“, estai „Tenfold Rabbit“ ir dar daugelis daugelis kitų.

Festivalio didžiausias trūkumas gal net ir yra tai, kad atlikėjų tiek daug, jog nelabai aiški renginio kryptis.

„Bliuzo naktys 2013“. Kaip nepaminėti šio jau legendinio festivalio Varniuose. Pernai „Bliuzo naktys“ atšventė jau dvidešimtąjį gimtadienį ir, ko gero, yra ilgiausiai gyvuojantis muzikos festivalis Lietuvoje.

Visiems galvoje yra įstrigusi ta paprastutė, net kiek erzinanti melodija: “Bliuuuzo naktys…. bliuuuzo naaktys…“

„Bliuzo naktys“ – kažkoks fenomenas. Kodėl žmonės į jį taip plūsta? Festivalis išskirtinis tuo, kad čia kartu linksminasi ir penkiasdešimtmečiai, ir dvidešimtmečiai. Patikėkite, taip būna retai. Net jeigu ir nesate užkietėjęs bliuzo mėgėjas, čia rasite ką veikti ir ko klausytis.

Kaip ir įprasta, atlikėjų gausu. Į Varnius šiemet atvyksta tokie atlikėjai kaip amerikeitė Anna Fuchs, „Hard Times“, „Mirramaze“, „Hilda Blues Band“, Pete’as Brownas ir daugelis kitų.

„Positivus’13“. Baigiant būtina paminėti šį Latvijoje vykstantį festivalį. Broliai latviai jau daug metų iš eilės mums nušluosto nosis ir į savo renginį prisikviečia tokių atlikėjų, apie kuriuos tik pasvajoti galime.

„Positivus“ organizatorių paslaptis, ko gero, yra paprasta – jie tiesiog tiki, kad į festivalį suplūs daug žmonių ir kad sumokėti didžiuliai honorarai atsipirks. Ir atsiperka. Lietuviai labiau mėgsta pavirkauti, kad pas mus geros muzikos klausytis nepopuliaru, tad ir pasiklausyti gerų grupių niekas nenori… Šioje srityje mums yra ko pasimokyti iš latvių. O kol išmoksime, visai nesunku pavažiuoti į Salacgrivą, kur lieps 19–21 dienomis gros tokios indie žvaigždės kaip „The XX“, paslaptingieji islandai „Sigur Ros“, „Two Door Cinema Club“, „Noah and the Whale“, Michailas Kiwanuka. Bent vienas iš šių vardų kokiame nors lietuviškame festivalyje galėtų tapti pagrindine žvaigžde, tad „Positivus“ atlikėjų sąrašas atrodo solidžiai. Šalių grandų dar gros daugybė jaunesnių grupių iš Baltijos regiono. Taigi paklausyti tikrai yra ko. Tai neabejotinai geriausias muzikos festivalis Baltijos šalyse.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.