...

Pirmoji vežėjų paieškos sistema Lietuvoje

Verslas

2016.01.14

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: , .

Pirmoji vežėjų paieškos sistema Lietuvoje

Paieškos sistemos „Vezejai.com“ įkūrėjas - Modestas Taurinskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Klaipėdietis Modestas Taurinskas (21) nusprendė palengvinti keleivių, siuntinių ir smulkių krovinių vežėjų paiešką. Vaikino įkurta paieškos sistema „Vezejai.com“ leidžia klientui svetainėje be vargo rasti vežėją, kuris važiuos jam reikiamu laiku ir kryptimi.

Idėją padiktavo gyvenimo situacija

Kaip pasakoja M. Taurinskas, „Vezejai.com“ idėja kilo, kai vaikinas nutarė draugui padėti ieškoti vežėjo, kuris pargabentų įsigytą automobilį iš Belgijos į Lietuvą. Ieškodami vaikinai nusivylė esama vežėjų rinkos padėtimi. „Paieškos užtruko be galo ilgai. Visi „Google“ paieškos rezultatai tiesiog mirgėjo nuo melagingų vežėjų svetainių antraščių, skelbiančių, kad jie važiuoja iš Belgijos į Lietuvą kasdien ir teikia automobilių gabenimo paslaugą. Paskambinus nurodytais telefonais išaiškėdavo, kad jie neteikdavo automobilių gabenimo paslaugos, nevažiuodavo tinkamomis datomis, o kartais net išvis nevažiuodavo nurodytu maršrutu.“

 

„Neradęs konkurentų pradėjau kurti projektą „Vezejai.com“. Buvau taip užsidegęs greičiau paskelbti šio projekto startą, kad svetainę kūriau per naktis“

M. Taurinskas

 

Susidūręs su vežėjų stygiumi, pašnekovas pamanė, kad šios problemos išsprendimas sutaupytų daugybę laiko žmonėms ir suteiktų jiems realią naudą. Taip ir gimė „Vezejai.com“ idėja.

Pradėjo savarankiškai

M. Taurinskas tikina iš karto sugalvojęs būdą, padėsiantį išspręsti sudėtingos vežėjų paieškos problemą. Reikėjo sukurti portalą, kuriame klientas galėtų matyti, kokios vežėjų įmonės kokias paslaugas teikia, kokiais maršrutais ir kokiomis datomis važiuoja. „Tai buvo tik eilinė idėja, kuri man pasirodė naudinga, bet apie jos įgyvendinimą negalvojau. Man yra kilę daug idėjų, tačiau ši buvo pirma, kuri neišėjo iš galvos kelias dienas iš eilės. Tad nusprendžiau imtis veiksmų. Atlikau namų darbus – gerai ištyriau rinką, ar tokio pobūdžio portalo kas nors nesukūrė ankščiau už mane. Neradęs konkurentų pradėjau kurti projektą „Vezejai.com“. Buvau taip užsidegęs greičiau paskelbti šio projekto startą, kad svetainę kūriau per naktis“, – projekto plėtojimą prisimena jaunasis verslininkas.

Anot pašnekovo, idėjos įgyvendinimo metu didžiausia kliūtis buvo programavimo žinių trūkumas. „Tačiau, pasitelkęs informacinių šaltinių pagalbą, ją įveikiau ir paleidau. O iš vežėjų įmonių teigiamos reakcijos į portalą supratau, kad idėja tikrai gera ir sulauks pasisekimo. Tai mane tik paskatino imtis tolesnių plėtros veiksmų“, – dėsto vaikinas.

Kaip veikia „Vezejai.com“?

Ši paieškos sistema leidžia klientui rasti jam tinkamiausią vežėją ir taip taupo žmonių laiką. Užuot vargę ieškodami vežėjų per „Google“ paiešką, kasdien vis daugiau žmonių tai atlieka portale www.vezejai.com. Paieškos sistemoje tereikia nurodyti išvykimo tašką, atvykimo tašką ir datą. Atlikę šiuos veiksmus, klientai gauna tikslų jiems reikalingus kriterijus atitinkančių vežėjų įmonių sąrašą ir atsiliepimus apie jų paslaugas. „Be to, portalo lankytojai svetainėje gali rasti visą informaciją, kurios gali prireikti naudojantis vežėjų paslaugomis“, – priduria „Vezejai.com“ įkūrėjas.

Pasak M. Taurinsko, didžiausias šio projekto pranašumas – neužimta rinkos dalis. „Tai pirmas tokio pobūdžio portalas Lietuvoje. Tad perspektyva yra greitas ir lengvas rinkos dalies užėmimas. Netolimoje ateityje, suderinus planus su vežėjų įmonėmis, portale bus galima nusipirkti kelionės tarptautiniu maršrutu bilietą su pasirinktu vežėju ir iš anksto užsisakyti mikroautobuse vietą, kurioje keleivis norės sėdėti kelionės metu. Žengę šį žingsnį, plėsimės į užsienio rinkas ir pradėsime dirbti ne tik su Lietuvos įmonėmis“, – artimiausius planus atskleidžia pašnekovas.

Pasiteiravus apie investicijas, vaikinas įvardija laiką ir simbolines sumas smulkioms išlaidoms: domenui užregistruoti, svetainei įkelti, reklamai. „Projekto kūrimo ir plėtojimo metu įgytos žinios nematerialia prasme jau seniai atsipirko. Pats savarankiškai išmokau daug naudingų dalykų, padėsiančių tolesniems mano ateities planams ir projekto „Vezejai.com“ plėtrai. O pradėti pelnytis iš šio projekto planuoju jau šį pavasarį, kai projektas bus dar žinomesnis“, – aiškina M. Taurinskas.

Pabaigoje „Vezejai.com“ įkūrėjas linki nebijoti permainų ir pradėti įgyvendinti savo idėjas. Neužtenka vien galvoti – kad ir kokia idėja būtų, vertę ji įgaus tik tuomet, kai pradėsite veikti. Pelningą verslą gali turėti kiekvienas, tik reikia to norėti. Pašnekovo nuomone, startuolių kūrėjams būtų vertinga nepamiršti, koks svarbus yra pirmasis jų įspūdis klientams. Tad projekto pristatymas, įvaizdis ir klientų aptarnavimas labai prisideda prie startuolio sėkmės.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.