...

Pirmąją pasaulyje prie kūno prisitaikančią apsauginę sporto aprangą planuojama gaminti Lietuvoje

Verslas

2016.10.23

Autorius: Veronika Bielinė

Temos: , .

Pirmąją pasaulyje prie kūno prisitaikančią apsauginę sporto aprangą planuojama gaminti Lietuvoje

Unikalios „Blindsave” apsauginės sporto aprangos kūrėjas - Andis Blinds. Asmeninio albumo nuotr.

Latvių startuolis „Blindsave”, sukūręs pirmąją pasaulyje sporto aprangą, prisitaikančią prie sportininko kūno formų ir užtikrinančią apsaugą bei patogumą, tikisi ją gaminti Lietuvoje. Ši unikali apranga pritaikyta krepšinio ir kitų patalpose praktikuojamų sporto šakų, o taip pat – futbolo žaidėjams. Startuolis „Blindsave” jau sukūrė apsauginių šortų ir marškinėlių prototipus. Siekdamas iki galo išvystyti šiuos produktus bei pradėti aprangos masinę gamybą, šis startuolis pradėjo lėšų pritraukimo kampaniją internetinio finansavimo platformoje „Kickstarter”.

Padės amortizuoti smūgius

Unikali „Blindsave” apsauginė sporto apranga yra pagaminta pasitelkus patentuotą elastinių putų technologiją, kuri pasižymi inovatyviomis savybėmis – amortizuoja smūgius ir prisitaiko prie kūno. Aprangoje esantys paminkštinimai prisitaiko prie kūno formų iškart, kai tik prisiliečia prie sportininko, ir pasiekia savo didžiausią funkcionalumą esant 36,6 – 37 C laipsnių temperatūrai. Paminkštinimai yra lengvi ir ergonomiški, o jiems išsiformavus pagal kūno formas, žaidėjas gali judėti laisvai, tarsi nedėvėtų jokių paminkštinimų.

 

„Tikime, kad pasiūlę šias išskirtines apsaugas galime padėti tūkstančiams sportuojančių žmonių visame pasaulyje sportuoti saugiai, išvengti traumų ir jaustis drąsiau žaidimo aikštelėje.”

A. Blinds.

 

„Po dvejus metus trukusių darbų sukūrėme apsauginius paminkštinimus, kurie yra net 40 proc. plonesni, tačiau amortizuoja smūgius 20 proc. efektyviau nei rinkoje siūlomi kitų prekės ženklų produktai. Esame sukūrę apsauginių šortų ir marškinėlių prototipus. Šiuo metu jau kuriame apsaugas keliams, apsaugines rankoves ir trijų ketvirčių ilgio apsauginius šortus“, – sakė „Blindsave“ generalinis direktorius Andis Blinds.

„Blindsave” apsauginę aprangą jau išbandė mokslininkai, sportininkai mėgėjai bei profesionalūs NBA, WNBA ir Eurolygos žaidėjai, kurių atsiliepimai buvo itin teigiami.

„Daugybė krepšinio žaidėjų ieško geriau apsaugančios ir funkcionalios sporto aprangos. Labai tikime, kad pasiūlę šias išskirtines apsaugas galime padėti tūkstančiams sportuojančių žmonių visame pasaulyje sportuoti saugiai, išvengti traumų ir jaustis drąsiau žaidimo aikštelėje. „Blindsave” aktyviai siekia įgyvendinti šią viziją” – sakė A. Blinds.

Idėją tikisi įgyvendinti pritraukiast minios finasavimą

Šiuo metu „Blindsave“ organizuoja išorinio finansavimo kampaniją internetinio finansavimo platformoje „Kickstarter”, kuri tęsis iki lapkričio 21 d. Startuolio komanda, kurioje dirba inovatyvūs sporto entuziastai, per mėnesį truksiančią kampaniją siekia pritraukti 30 tūkst. JAV dolerių finansavimą. Gavę finansinę injekciją, „Blindsave“ planuoja pradėti pirmosios prie kūno prisitaikančios apsauginės sporto aprangos gamybą ir pasiūlyti ją sportuojantiems žmonėms jau kitų metų pradžioje. Tikimasi, kad latvių sukurta apsauginė sporto apranga bus gaminama mūsų šalyje – gamykloje Utenoje.

„Blindsave“ sporto apranga sukurta apsaugoti jautrias kūno sritis nuo smūgių ir kritimų žaidžiant krepšinį ar praktikuojant kitas sporto šakas patalpose. Dabartinis šortų prototipas turi paminkštinimus ties šlaunimis, klubais ir kryžkauliu. Apsauginiai marškinėliai apsaugo šonkaulius. Atlikusi bandymus, komanda sukūrė efektyviausią šių paminkštinimų formą ir jų tvirtinimo vietas. Kitaip nei kiti, „Blindsave“ naudoja išlenktų formų paminkštinimus, kad jie tobulai prisitaikytų prie žaidėjo kūno. Pritaikius unikalią smūgius amortizuojančia 2 – 5,5 mm storio putų technologiją, „Blidsave“ premium klasės produktai gali užtikrinti itin aukštą patogumo lygį ir išskirtinę apsaugą.

„Blindsave”

243-1476994470-334432.jpg 243-1476994470-446461.jpg 243-1476994470-116756.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.