...

Pergalė leistų augti dar sparčiau

Verslas

2014.08.22

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Pergalė leistų augti dar sparčiau

Lietuvoje mes žinomi ir esame sukūrę čia apie 60 proc. visų programėlių. T.Martūnas wallpaper.com nuotr.

Kiekvienais metais nuo pat 2006-ųjų iš politikos, akademinės bendruomenės ir verslo pasaulių atstovų sudaryta komisija „European Enterprise Promotion“ apdovanojimuose renka iniciatyvas bei projektus, prisidedančius prie verslumo ir inovacijų skatinimo. Šiemet jau paskelbtas ir sutrumpintas 22 nominantų pagal šešias kategorijas sąrašas. Jame ir vienas lietuviškas vardas. Gauti apdovanojimą už verslumo dvasios skatinimą pretenduoja įmonės „App Camp“ projektas. Laukdami spalio pradžioje nuskambėsiančio komisijos sprendimo, užsukome į Visorių informacinių technologijų parką ir apie rinkimus bei „App Camp“ ateities planus pasikalbėjome su šios įmonės vadovu Tomu Martūnu.

Puiki pagalba plečiantis

Pripažinimo „App Camp“ sulaukė dėl savo organizuojamų mobiliųjų programėlių laboratorijų, bendro darbo su universitetais ir siekio į informacinių technologijų sritį pritraukti daugiau moterų. T. Martūnas sako, kad dalyvavimas europinio lygio konkurse buvo visiškai logiškas žingsnis. Lietuvoje „App Camp“ jau pasiekė tiek, kad čia ima darytis kiek ankštoka. Atėjo metas aktyviau žengti į užsienio rinkas. „Apdovanojimuose Europos mastu atrenkamos geriausios šešių kategorijų iniciatyvos, įmonės. Mus dalyvauti labiausiai paskatino keli dalykai. Vienas dalykas, kad Lietuvoje jau turbūt laimėjome viską, ką tik galima. Lietuvoje mes žinomi ir esame sukūrę čia apie 60 proc. visų programėlių. Pradėjome žengti į Europą. Europoje konkurencija milžiniška. Eurazijoje mus gerbia, nes mes Lietuva, o Europoje mūsų niekas nežino. Taigi mūsų mintis buvo eiti į europinius apdovanojimus siekiant pasirodyti, kad esame patikimi ir galime dirbti. Kitas paskatinęs dalykas, kad šiuose apdovanojimuose susijungia mokslo, verslo pasauliai, Europos komisija. Čia ne kontora „Trys gaideliai“ sugalvojo konkursą. Tokio lygio konkursų Europoje nėra daug. Norisi būti ten, įgyti pripažinimą ir greičiau augti Europoje“, – atskleidžia „App Camp“ vadovas.

Visi ateina, visi gražiai kalba, ant popieriaus planai atrodo labai perspektyvūs, o programa „Excel“ padeda lanksčiai tai parodyti. Tačiau mažai tokių, kurie tikrai ką nors padaro, o tų, kurie padaro ir dar būna už tai pripažinti, yra vienetai.

T.Martūnas

Apdovanojimai įmonei „App Camp“ yra puiki proga parodyti save ir savo gebėjimus. T. Martūnas pripažįsta, kad įžengti į Europos rinką ne taip paprasta. Vis dėlto prestižinis prizas prie to tikrai prisidėtų. „Į Europą brautis labai sunku. Tam prireikia labai daug kantrybės. Lietuvoje nuo bendravimo pradžios iki sutarčių pasirašymo užtrunki apie šešis mėnesius. Europoje tam reikia metų. Visi tie pripažinimai šiek tiek padeda, todėl į apdovanojimus žiūriu kaip į pagalbą plečiantis. Nieko daugiau“, – teigia pašnekovas.

Tiki pergale

„App Camp“ net neslepia, kad tikisi nugalėti apdovanojimuose. Tokia jau kolektyvo dvasia – čia visada galvojama tik apie pergales. „Kai einame kažkur dalyvauti, visada siekiame nugalėti. Ko reikia pergalei? Manau, kad turime viską, ko reikia. Dabar jau viskas yra Aukščiausiojo ir komisijos rankose. Aš manau, kad Aukščiausiasis tą komisiją kažkaip paveiks ir viskas bus gerai“, – viliasi T. Martūnas.

Jis sako, kad „App Camp“ pasiekė tokią raidos stadiją, kai tolesnis plėtimasis nelabai įmanomas be valstybės pagalbos. „App Camp“ jau pradėjo bendradarbiauti su Nepalu, kalbamasi su Nigerija, juntamas susidomėjimas Artimųjų Rytų šalyse. Kelionės, derybos kainuotų nemažai pinigų. Tačiau stipriai augtų ir Lietuvos žinomumas, reputacija. Pašnekovas teigia, kad tokio bendradarbiavimo nauda būtų didelė. „Pergalė padėtų mūsų Ūkio ministerijai priimant sprendimus, nes jie pamatytų, koks tai geras dalykas. Visada yra daug iniciatyvų, kurios tarpusavyje konkuruoja. Sutinku, kad apsispręsti būna sunku. Visi ateina, visi gražiai kalba, ant popieriaus planai atrodo labai perspektyvūs, o programa „Excel“ padeda lanksčiai tai parodyti. Tačiau mažai tokių, kurie tikrai ką nors padaro, o tų, kurie padaro ir dar būna už tai pripažinti, yra vienetai. Manau, kad pergalė mums labai padėtų įgyvendinti tą viziją, dėl kurios viską ir pradėjome. Tikiu, kad valstybė pamatys ir patikės mumis. Tikiu, kad su šia iniciatyva tikrai nuveiksime šį tą naudingo Lietuvai“, – sako jis.

Ambicijos didelės

T. Martūnas tikina, kad „App Camp“ dirba tik žmonės, turintys didelių ambicijų. Ir tos ambicijos – ne tik uždirbti milijoną ar dešimt. Kolektyvas nori duoti Lietuvai ką nors pozityvaus. „Ar strategija yra? Tikrai taip. Čia apskritai ateina tik tie, kas turi ambicijų. Norime būti geriausi, nenorime būti vieni iš šimto. Tokių programavimo įmonių yra labai daug. Tačiau mes norime daryti pokytį. Dėl to čia ir susirinkome. Ir savo renginį auginome tik iki tam tikros ribos, kol dar jautėme, kad ta dalyvių minia yra suvaldoma. Dėl to pernai dalyvių ir buvo mažiau nei užpernai, nes tada jų būta truputį per daug. Tada supranti, kad ne visiems paskiri tiek dėmesio, kiek reikia. Kokybė mums didesnis prioritetas nei kiekybė. Norime ir manome, kad dalyviai per tas 48 val. įgyja labai daug. Jie išmoksta fokusuotis, gauna žinių, suformuoja tinklą. Jeigu komanda būna tvari, gimsta gražus startuolis. Dėl to būna labai džiugu. Lietuvoje savo ambicijas jau įgyvendinome. Šiemet vyks renginys Nepale. Pernai buvome pasikvietę gruzinų ir švedų. Ten šiemet renginio dar nebus, bet tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau jis įvyks“, – pasakoja „App Camp“ vadovas.

Jis tiki, kad „App Camp“ padės pritraukti daugiau žmonių į IT sritį ir taip ją sustiprins. Lietuva nuo to pasaulyje taps tik geriau matoma ir labiau gerbiama. „App Camp“ vizija buvo tapti pasauliniu lygiu pripažintu programėlių gamintoju, leidėju ir konsultantu. Socialinis atsakingumas joje tarsi užkoduotas. „Mes suprantame, kad būdami ekosistemos dalimi, turime daryti ką nors gero, o vėliau tai mums sugrįš atgal. Tai yra mūsų DNR dalis. Manau, kad dauguma geriausių programuotojų rinkoje kadaise yra buvę „App Camp“ dalimi ir mes buvome puikus tramplinas. Tai yra šaunu. Matau, kad iš „App Camp“ gimsta labai daug startuolių, ir labai dėl to džiaugiuosi“, – sako T. Martūnas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.