...

Paulius Kovas: „Tik per suvokimą, kas yra sūrus prakaitas, galima pasiekti karjeros aukštumų”

Verslas

2017.03.30

Autorius: Paulina Kuzmickaitė

Temos: , .

Paulius Kovas: „Tik per suvokimą, kas yra sūrus prakaitas, galima pasiekti karjeros aukštumų”

Lektorius, derybų konsultantas, buriuotojas Paulius Kovas. R. Mickevičiūtės nuotr.

„Sėkmingu norintis tapti žmogus visada turi stengtis padaryti 105 proc. to, kas jam yra skirta, padaryti šiek tiek daugiau negu sako mokytojas ar dėstytojas, o vėliau ir darbdavys. Jeigu padarysi daugiau nei iš tavęs tikimasi, būsi pastebėtas, išsiskirsi iš kitų. Iniciatyvių žmonių, turinčių judėti į priekį skatinančią vidinę ugnelę, nėra daug. Dažniausiai esame linkę daryti tik tiek, kiek reikia“, – sako lektorius, derybų konsultantas, buriuotojas Paulius Kovas.

Jo teigimu, padaryti tą „šiek tiek daugiau“ yra sudėtinga, jeigu darbas nėra mėgstamas, todėl reikia ieškoti srities, kuri leistų mylėti tai, ką darai – tuomet papildomus 5 proc. atlikti bus ne tik visai nesunku, bet ir įdomu.

Klausyti ir širdies, ir darbo rinkos balso

Lektorius ir verslo konsultantas pažymi, kad labai svarbu atrasti, pajausti, kur kiekvienam žmogui sekasi: „Vienas gali būti labai gabus programavime, kitas – lengvai perprasti užsienio kalbas, trečias – organizuoti renginius ir t.t. Reikia bandyti užčiuopti tas sritis, kuriose gali būti pranašesnis už kitus.“

 

„Užčiuopus tuos gabumus ar savybes, juos galima toliau lavinti ne tik mokykloje ar universitete, bet visą gyvenimą.“

P. Kovas.

 

Pašnekovo nuomone, viena yra save lavinti nuo nulio ir stengtis palaipsniui augti, kita – turėti tam tikrus ir iš anksčiau atrastus pagrindus, kažką, kas jau yra tavyje, ką truputį patobulinus būtų galima išsiskirti iš aplinkinių.

„Mokykloje tai padaryti gali padėti užklasinė veikla, įvairūs būreliai. Užčiuopus tuos gabumus ar savybes, juos galima toliau lavinti ne tik mokykloje ar universitete, bet visą gyvenimą“, – sakė P. Kovas.

Norint dirbti mylimą darbą, svarbu pradėti nuo reikiamo išsilavinimo dominančioje srityje. P. Kovo teigimu, renkantis studijas universitete, svarbu klausyti savo širdies balso, bet tuo pačiu negalima ignoruoti to, ko reikalauja rinka: kokios bus tendencijos po 5-10 metų, kokių specialistų tuomet labiausiai reikės.

Durys atsiveria tik veikliems ir darbštiems

Lektoriaus nuomone, moksleiviai turėtų daugiau naudos ateityje, domėdamiesi įvairiomis sritimis, sekdami pasaulio naujienas, ieškodami naujų užsiėmimų.

„Susikoncentruoti į vieną sritį galima, tačiau šiandien pasaulyje yra tiek daug įvairovės ir kitimo, kad visą dėmesį skirti tik vienai konkrečiai sričiai gali būti netgi pavojinga, – svarstė P. Kovas. – Nežinome, kokiame pasaulyje gyvensime po 20 metų ir kurios specialybės bus robotizuotos. Reikia išlaikyti tam tikrą žinių ir įgūdžių rezervą, kad pasikeitus gyvenimo sąlygoms, nesunkai galėtume pasukti nauja linkme.“

Kiekvienam jaunam žmogui, kuris nori būti sėkmingas, labai reikalingos savybės yra darbštumas, veiklumas, iniciatyvumas. „Žmonės dažnai galvoja, kad galėtų pradėti kažką daryti, bet daryti nepradeda. Visos durys atsidaro, jeigu imiesi iniciatyvos ir pradedi įgyvendinti tai, apie ką galvojai, bei nesėdi vietoje. Net jei kažkas nepavyko, svarbu iš to pasimokyti, toliau eiti pirmyn ir bandyti iš naujo“, – įsitikinęs P. Kovas.

Pašnekovo nuomone, ne mažiau svarbu apie tai, ką nori pasiekti, garsiai kalbėti, nes tuomet aplinkiniai sužino apie užsibrėžtus tikslus, siekius ir asmens gabumus: „Kai dirbama „tyliai“, tarp žmogaus ir aplinkos atsiranda siena – niekas nežino, ko jis siekia, todėl sulaukti pagalbos gali būti labai sunku.“

Padalinti laiką studijoms ir visuomeninei veiklai

Garsus buriuotojas ir kapitonas moksleiviams pataria tinkamai išnaudoti vasaros sezoną ir pabandyti susirasti vienokį ar kitokį darbą. „Išmėginus daugiau skirtingų sferų ir sričių, bus lengviau suprasti, kas yra tikroji darbinė veikla ir kokiose pareigose ateityje jaunuoliai galėtų save matyti“, – kalbėjo vienas iš konferencijos „Code the Future“ pranešėjų.

P. Kovo teigimu, tik per suvokimą, kas yra sūrus prakaitas, ateina noras iš tiesų studijuoti ir pasiekti mokslo ir karjeros aukštumų: „Viską, ką man pavyko pasiekti per savo karjerą, pasiekiau sunkiu darbu. Niekada nelaikiau savęs talentingu, tiesiog nuo mažens vysčiau tam tikrus įgūdžius ir asmenines savybes.“

Tūkstantmečio Odisėjos XI etapo jachtos „Ambersail“ kapitonas savo studijų laikais buvo įsitraukęs į popaskaitinę veiklą, daug keliavo. Visuomeninė veikla P. Kovui atnešė pažintis, reikiamus kontaktus, padėjo praplėsti akiratį, leido lavinti tam tikras asmenines savybes.

P. Kovo teigimu, savo laiką reikia padalinti taip, kad jo užtektų ir studijoms ir popaskaitinei veiklai, nes vien tik studijavimas, nematant daugiau nieko aplinkui, nesuteiks visų reikiamų žinių.

„Jeigu baigus mokyklą abiturientas vis dar nėra tvirtai apsisprendęs, kur studijuoti, mano pasiūlymas – nepulti stačia galva į studijas, kurios iš tikrųjų netraukia, o geriau paskirti tuos metus apsisprendimui, ieškojimui. Labai sveika pakeliauti, prisijungti prie savanoriškų organizacijų, nes tai leidžia sutikti dar daugiau žmonių, pasisemti visokeriopos patirties, apsispręsti dėl tolimesnių žingsnių gyvenime“, – kalbėjo P. Kovas.

Kapitonas, vadybininkas, lektorius, derybų konsultantas, buriuotojas Paulius Kovas kovo 30 d. 12.15 val. skaitys pranešimą „Sėkmės kodas – mylėti tai, ką darai“ konferencijoje „Code the Future“, po kurios vyks antrieji Lietuvos mokyklų apdovanojimai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.