...

Parodoje RESTA – nuo japoniško sodo iki skaitmeninės statybos

Verslas

2012.04.11

Autorius: bzn start

Temos: .

Parodoje RESTA – nuo japoniško sodo iki skaitmeninės statybos

Parodoje galėsite rasti visas su būstu susijusias temas – nuo jo įsigijimo, statybos, renovavimo, įrengimo iki aplinkos puoselėjimo flickr.com nuotr.

Kaip šiandien statyti, įrengti, kaip apželdinti aplinką? Kaip valdyti ir apsaugoti namus? Kur susirasti verslo partnerių? Ieškantiems atsakymų į šiuos ir panašius klausimus statybų parodų lydere tituluojama RESTA šiemet pasiūlys daugybę naujų idėjų ir efektyvių sprendimų.

Šiemet parodos RESTA „žemėlapis“ bus gerokai margesnis ir įvairesnis – statybų tematiką papildė keletas naujų temų: nekilnojamojo turto, „protingų namų“, gyvenamosios aplinkos tvarkymo ir apželdinimo. Tad, pasak parodos projekto vadovės Miros Kajackienės, dabar RESTA apima visas su būstu susijusias temas – nuo jo įsigijimo, statybos, renovavimo, įrengimo iki aplinkos puoselėjimo ir namų saugumo užtikrinimo ir savo naujienas čia demonstruos apie 500 dalyvių iš 12 pasaulio šalių.

Didžiausia parodos ekspozicijos dalis tradiciškai bus skirta statybinėms bei apdailos medžiagoms, naujoms technologijoms, šildymo, vėdinimo, santechnikos įrangai, elektros instaliacijai. Išsiplėtusiose lauko aikštelėse bus eksponuojami mediniai ir rąstiniai namai, pirmą kartą bus pristatytas net ekologiškas namukas iš šiaudų, lankytojai čia ras statybinės technikos, įrangos, priemonių.

Parodoje plečiasi alternatyvaus šildymo, energetiškai efektyvios statybos temos. Šiemet lankytojai ras ypač daug saulės kolektorių, energetiškai efektyvios statybos pavyzdžių. Šių temų plėtra susijusi ne tik su bendra Lietuvos ekonomine situacija, su didėjančiomis sąskaitomis už pastatų šildymą ir eksploatavimą, bet ir su pasaulinėmis tendencijomis, nes brangstant tradiciniams energetikos ištekliams, vis didesnis dėmesys skiriamas „žaliajai“ energetikai ar pastatams, atitinkantiems nulinės energijos reikalavimus.

Parodos lankytojų laukia nemažai nekilnojamojo turto pasiūlymų: būstai sostinės dangoraižyje su įspūdinga panorama, butai energetiškai efektyviuose daugiabučiuose namuose, kuriuose šildymo išlaidos 33 proc. mažesnės už įprastinių namų, erdvūs apartamentai išskirtinėje aplinkoje ir kt.

Ypač turtinga ekspozicija laukia besidominčiųjų aplinkos tvarkymo tema, lauko baldais, apželdinimu. Čia bus galima rasti pirčių, pavėsinių, lauko baseinų, sodo baldų, želdinukų, lauko apšvietimo ir laistymo sistemų, net ekologiškų šiltnamių ir japoniško sodo, kuris bus kuriamas Vilniuje, fragmentą. Pasak japoniško sodo idėjos autoriaus Kęstučio Ptakausko, planuojamas Vilniuje japoniškas sodas bus didžiausias Baltijos šalyse ir užims apie 5 ha teritoriją, jame bus ne tik japoniškų augalų, bet ir vandens telkinių su japoniškomis koy žuvimis, salomis, japonų architektūros elementų. Dalį šio sodo ir pamatys parodos RESTA lankytojai.

Antrą kartą parodoje vyks Verslo kontaktų mugė, kurioje dalyvaus daugiau kaip 60 statybų verslo bendrovių iš įvairių šalių. Tarptautinį verslo kontaktų renginį parodoje RESTA organizuoja Europos verslo ir inovacijų tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose. Šis verslo renginys sieks supažindinti užsienio verslo visuomenę su Lietuvos statybų verslo potencialu, pasiekimais, verslo aplinka bei padėti mūsų šalies įmonėms susirasti naujų verslo partnerių. Lietuvos statybininkų asociacijos kvietimu, į parodą atvyks ir Baltarusijos statybos verslo atstovų delegacija.

Dar viena naujiena parodoje bus pristatyta, tai skaitmeninė statyba ir jos įdiegimo galimybės. Lietuvos statybininkų asociacijos duomenimis, įdiegus skaitmeninę statybą, statybų kaštai sumažėtų net 30 proc., padidėtų statybų pelningumas bei konkurencingumas, efektyvumas ir kokybė. Šia tema parodoje organizuojama konferencija, kurioje pranešimus skaitys ir diskutuos ne tik Lietuvos, bet ir Danijos specialistai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.