...

„Pajudėk.LT“ įkūrėjas: „Turime būti pasiruošę pasaulinei sveikatingumo rinkai“

Verslas

2014.09.24

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

„Pajudėk.LT“ įkūrėjas: „Turime būti pasiruošę pasaulinei sveikatingumo rinkai“

Sveikatingumo portalo „Pajudėk.LT“ įkūrėjas - Vincas Benevičius Asmeninio albumo nuotr.

Verslininku save vadinantis technikos mokslų daktaras Vincas Benevičius (31) sako užsiimantis tokia aibe veiklų, kad dažną jų gali pristatyti kaip išskirtinę idėją ar net startuolį. Energija trykštantis vyras dėmesį skiria inovatyvioms sveikatingumo idėjoms bei projektams. Vienas jų – švietėjišku portalu vadinamas www.pajudėk.lt, kuriame galima skaičiuoti ne tik savo žingsnius, bet ir išmokti paprastai rūpintis sveikata.

Įsikūrė didelių įmonių pašonėje

„Viskas prasidėjo 2011 m., kai keletas Kauno įmonių susibūrė į Lietuvos sveikatingumo klasterį „iVita“. Šalia jo sukūrėme ir iniciatyvą šviesti žmones, pratinti juos prie sveiko gyvenimo būdo ir judrios gyvensenos“, – sako pašnekovas.

Taip mes suteikiame ir veiklos, ir naudos sveikatai bei žinių, kaip reikia keisti savo gyvenimo būdą, kas sportuojant yra gerai, ko reikėtų vengti ir pan.

V. Benevičius

Vyras įsitikinęs, kad dabartinė situacija nėra gera: „Sveikatos problemos mūsų šalyje labai stiprėja – kone 80 proc. mokyklinio amžiaus vaikų turi laikysenos, regos problemų ir pan. Bendrojo lavinimo mokyklose įprastos kūno kultūros negana. Be jos vaikų fizinės veiklos nebeliko. Mes vaikystėje žaidėme lauke, laipiojome medžiais. Šiuolaikinis kompiuterio klaviatūros maigymas ateinančioms kartoms ir dabartiniam jaunimui taps didele problema.“

Žingsniamačio idėja

Idėjų kupinas kaunietis sako tokios žmonių padėties įkvėptas ir sumanė juos šiek tiek išjudinti. „Norėdami žmones stumtelėti sporto link, parengėme portalą, kuris šviestų, mokytų. Mums taip pat pasirodė svarbu, kad žmonės žinotų, kaip pasitikrinti pačius paprasčiausius rodiklius, tokius kaip kraujospūdis ir pan. Sukūrę interneto svetainę, pateikėme lankytojams ir savo žingsniamatį, – pasakoja V. Benevičius. – Dar portale www.pajudek.lt galima matuoti nukeliautus žingsnius, kaupti jų istoriją, gauti įvertinimą. Stengiamės projektui suteikti šiokių tokių naujovių, o žmonėms motyvacijos judėti. Būdami inovatyvūs jau sukūrėme ir ne vieną mobiliąją programėlę: „Žinau, kiek sveriu“, „Žinau, ką valgau“, „Žinau, kiek geriu“.“

Orientuojasi į jaunimą

Pašnekovas teigia, kad jų išmaniosios priemonės skirtos ir jaunimui, ir vyresniems žmonėms, tačiau pastariesiems kompiuterių eroje kiek sunkiau, todėl šiuolaikines technologijas stengiamasi jiems pritaikyti. „Vyresniesiems sukūrėme žingsniuotojo knygelę su dideliais langeliais, paprastomis užduotimis, kur jie gali viską pildyti. Ten aiškiai parašyta, kas ką reiškia, kaip taisyklingai judėti, naudotis įranga ir pan. Taip mes suteikiame ir veiklos, ir naudos sveikatai bei žinių, kaip reikia keisti savo gyvenimo būdą, kas sportuojant yra gerai, ko reikėtų vengti ir pan. Nors pagrindinė mūsų auditorija visgi yra jauni 20–35 metų žmonės. Mat gerokai vyresni technologijomis naudojasi nenoriai, o jaunesni apie savo sveikatą dar mažai galvoja – mano, kol jauni, tol sveiki“, – įžvalgomis dalijasi V. Benevičius.

Pasiruošimas sveikatingumo rinkai

„Sveikatingumo rinka pasaulyje dabar labai auga. Ir pradedant nuo paprastų veiksmų pereinama prie sudėtingų priemonių. Kai jos pasieks mūsų šalį, turime būti pasirengę. Tam reikia kurti savo produktus ir jais naudotis“, – mąsto www.pajudek.lt įkūrėjas.

Pabaigoje V. Benevičius užsimena ir apie būsimas iniciatyvas: „Prie tokių veiksmų prisideda ir stipri švietėjiška veikla. Su „Pajudėk.LT“ mes kartais dalyvaujame ir sveikatingumo renginiuose, pasakojame žmonėms, kaip galima sveikai gyventi, kokiomis priemonėmis naudotis. Tad mano planuose jau sukasi rimtesnės priemonės, skatinančios sveiką gyvenseną.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.