...

Owenas Fitzpatrickas – konferencijoje „Forum One“

Verslas

2013.06.14

Autorius: bzn start

Temos: .

Owenas Fitzpatrickas – konferencijoje „Forum One“

Owenas Fitzpatrickas Organizatorių nuotr.

Tokio tipo ir masto renginiai kaip „Forum One“ iš esmės turi tris paskirtis: tai būdas susitikti, pasisemti žinių ir galiausiai papramogauti. Tokiuose renginiuose kalbantys pranešėjai ne tik turi pateikti sausos informacijos, bet ir būti neblogi šoumenai. Kadangi riba tarp informatyvaus pranešimo su šou elementais ir kažko, kas labiau primena klouno pasirodymą, yra be galo slidi, tik patys geriausieji sugeba jos neperžengti.

Ant „Forum One“ scenos lipo ir tokių, kurie buvo pernelyg sausi, ir tokių, kurie per daug priminė klounus. Airis Owenas Fitzpatrickas buvo iš tų, kurie ne tik sugebėjo suteikti klausytojams pramogą, bet ir šio to išmokyti.

O. Fitzpatrickas yra psichiatras, todėl jį labiausiai domina psichologiniai lyderystės aspektai. Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras lyderis? Kaip jis turi bendrauti su savo darbuotojais? Kaip juos palenkti savo pusėn ir suvienyti dėl bendro tikslo? Tai tik keli klausimai, į kuriuos bandyta atsakyti.

O. Fitzpatricko įsitikinimu, šiuolaikinė lyderystė yra visai kitokia nei, tarkim, prieš kelis šimtus metų. Šiuolaikinis lyderis – ne neklystantis, visažinis vadas, paskui kurį beatodairiškai einama. Šiandienos lyderis – tai žmogus, sugebantis suvienyti ir įkvėpti komandą. Lyderystė yra labiau ne jėga, o santykis su žmonėmis.

Kaip žmogus užmezga santykį su kitu žmogumi? Labai paprastai. Mes tai darome per kalbą. Kalba yra mūsų saviraiškos, bendravimo, o sykiu ir lyderiavimo įrankis. Reikia suprasti, kad kalba iš tikrųjų veikia daug geriau nei brutuali jėga.

O. Fitzpatrickas išskiria tris pagrindinius gero lyderio bruožus. Geras lyderis sugeba daryti įtaką kitiems, įkvėpti ir motyvuoti. Visa tai įmanoma pasiekti per kalbą. Mes ne visada suvokiame, kaip meistriškai pasitelkus kalbą galima manipuliuoti žmogumi, jo nuomone, emocijomis. Tai itin dažnai mėgsta daryti politikai. Jie naudoja paprastas, bet veiksmngas technikas.

Vienas iš metodų gali būti paprastų tiesų deklaravimas. Ar jūs sutinkate, kad gera sveikatos apsaugos sistema yra siekiamybė? Aišku, kad sutinkate. Štai jau ir turite šį tą bendra su politiku.

Kitas metodas, kurį išskiria O. Fitzpatrickas, yra skambių, bet nieko nereiškiančių frazių vartojimas. „Mes turime žengti į priekį ir drąsiai pasitikti iššūkius, nes tik taip sustiprėsime ir sugebėsime pasiekti dar daugiau!“ Skambu, gražu, efektyvu ir visiškai nereikšminga, tačiau taip veikia mūsų smegenys.

O. Fitzpatrickas pabrėžia, kad smegenis sudaro dvi pusės. Viena pusė veikia greitai, automatiškai ir labiau pasitelkdama intuiciją. Kitaip tariant, tai emocinė pusė. Kai ji paima viršų, mes elgiamės daug spontaniškiau ir neracionaliau. Antroji smegenų pusė lėtesnė, analitiškesnė, bet daug patikimesnė.

Būnant lyderiu reikia suprasti, kad pirmoji smegenų pusė daug lengviau paveikiama, tačiau efektas trumpesnis, greičiau išblėstantis. Tikrų ir ilgalaikių rezultatų įmanoma pasiekti tik apeliuojant į antrąją pusę ir sykiu į pagalbą pasitelkiant emocinę dalį. Mes turime suprasti, kad didelį poveikį turi ne tik tai, ką sakome, bet ir tai, kaip sakome.

Pranešėjas pateikė labai paprastą pavyzdį. Jeigu norite savo pavaldinį ne tik pagirti, bet ir pasakyti kelias pastabas, kaip tai darysite? Ar pirma išvardysite gerus dalykus, o po to žersite kritiką? Šis būdas visiškai neprotingas. Juk žmogus po pokalbio atsimins tik slogius dalykus, o pozityvią pradžią pamirš. Susitikimus reikia baigti pozityviai. Tik taip darbuotojas turės motyvacijos stengtis.

O. Fitzpatricko teigimu, lyderio uždavinys yra savo tikslą paversti visos komandos tikslu. Jis turi taip aiškiai suformuluoti siunčiamą žinutę, kad niekam nekiltų klausimų – liktų arba sutikti su ja, arba ne. Žinutė turi būti paprasta, pagrįsta vertybėmis, gyvybinga ir nuoširdi. Tuomet svarbiausia savo pavyzdžiu patraukti žmones ir įtikinti, kad verta siekti bendro tikslo. Geras lyderis rizikuoja, pasinaudoja kiekviena proga ir kviečia paskui žengti kitus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.